Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените след НОВА ГОДИНА

Публикувано от 302 
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 17:21:00
Парцелът ми беше на главен път, и в съседство , по-точно отзад, има предприятие за производство на бетонови блокчета. С официално писмо от РИОС, чрез посочване на координантните точки на парцела, стана ясно, че имотът попада в Зоната на Натура 2000. Само познай, дали купувачът на имота знаеше това, като имаш предвид че е собственик на голяма фирма за транспорт и логистика?
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 17:27:33
Какво като попада в НАТУРА 2000? Какво е променило това нещо твоя парцел? Защо си мислиш, че ако не беше НАТУРА щяха да ти платят 2 пъти повече?
Аз не знам дали парцелът ти струва 180000 евро или 90000 евро, само твърдя, че не НАТУРА 2000 е причината продавачът да е склонен да плати 2 пъти по-малко. Ако му забранят да строи не би дал и стотинка, ако му разрешат - какво като влиза.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 17:39:03
Когато влияеш върху предлагането на даден сегмент имоти, ( правиш инвестицията твърде неясна и рискована)това означава, че потенциалните купувачи (инвеститори), ще го насочат към друг сегмент. Сега, дали ще го правят в сегмента на жилищните имоти, е друг въпрос. Затова казвам, че цените и на апартаментите (средно -аритметично) ще растат с умерени темпове като цяло в България, но с различна регионална тежест.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 17:51:58
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво като попада в НАТУРА 2000? Какво е променило
> това нещо твоя парцел? Защо си мислиш, че ако не
> беше НАТУРА щяха да ти платят 2 пъти повече?
> Аз не знам дали парцелът ти струва 180000 евро
> или 90000 евро, само твърдя, че не НАТУРА 2000 е
> причината продавачът да е склонен да плати 2 пъти
> по-малко. Ако му забранят да строи не би дал и
> стотинка, ако му разрешат - какво като влиза.


Ами това, че в моя джоб влизат 2 пъти по-малко пари. На чужд гръб и сто тояги са малко.
Но, иначе, аз направих своя избор и не се оплаквам, и сега съм готова да се подписвам пред петициите на всички екологични организации за по-голяма територия на България в Натура 2000, защото моят личен проблем е решен по един или друг начин.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 18:06:48
Специално за глобал.
Попитах Би защо лансирате тезата за "огромно предлагане, ниски нива и липса на наематели в София", както и за "драсти4но падане на наемите". Отговорихте ми 4е е о4евидно за Вас.
Истинският Ви отговор дойде около 10 страници по-късно. Тогава се разбра 4е родителите Ви имат 'двуцифрен брой апартаменти" и вероятно не достигат наематели за вси4ки апартаменти. Това мнение е прекалено базиране на субективния Би опит, за да бъде вярно. Така например, моя близка приятелка има 5 апартамента и вси4ките са непрекъснато дадени под наем през последните 4 години (наи-ниският наем е 400 евро). Според нея има стабилно търсене. Дори да се съгласим с Вас, 4е предлагането се увели4ава (а не 4е "търсенето намалява"winking smiley, драсти4но падане на наемите в София според мен не може да се о4аква, защото и в момента наемите са на ръба, от който надолу би било по-изгодно апартамента да се държи празен.
Abu
Re: Само голи предположения
12-02-2007 - 18:07:29
Може да се направи извод, че по високите места вече се знае тарифата по изкарването на имот от НАТУРА 2000. Разликата от 90000 до 180000 не е само икономия за купувача. Сигурно 40-50 бонки са му премия за смелостта да се забърка. Останалото - нагоре към Разрешаващия.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 18:28:11
klara Написал:
-------------------------------------------------------
> Специално за глобал.
> Попитах Би защо лансирате тезата за "огромно
> предлагане, ниски нива и липса на наематели в
> София", както и за "драсти4но падане на наемите".
> Отговорихте ми 4е е о4евидно за Вас.
> Истинският Ви отговор дойде около 10 страници
> по-късно. Тогава се разбра 4е родителите Ви имат
> 'двуцифрен брой апартаменти" и вероятно не
> достигат наематели за вси4ки апартаменти. Това
> мнение е прекалено базиране на субективния Би
> опит, за да бъде вярно. Така например, моя близка
> приятелка има 5 апартамента и вси4ките са
> непрекъснато дадени под наем през последните 4
> години (наи-ниският наем е 400 евро). Според нея
> има стабилно търсене. Дори да се съгласим с Вас,
> 4е предлагането се увели4ава (а не 4е "търсенето
> намалява"winking smiley, драсти4но падане на наемите в София
> според мен не може да се о4аква, защото и в
> момента наемите са на ръба, от който надолу би
> било по-изгодно апартамента да се държи празен.
>

Вижте, Клара. Предполагам, че нямате представа какво е да получиш бележка за дължим данък сгради за няколко хиляди лева. През миналото лято в "Инвестор -бг" имаше за дълго време заглавие, че "Най-скъпото легло" е празното". Е, вярно беше, че ставаша дума за хотелите по морето. Но и най-скъпата квартира, е празната.
Вие казвате, че "наемите са на ръба". Паднали са толкова, че е по-добре да държиш имота си ненаселен. Зависи какви са ти данъците. Като имаме предвид увеличението на данъчните оценки за тази година.
Тук, във форума имаше мнение, че има "стабилно търсене" на малките кутийки с нисък наем. Вие ми пишете, че Ваша приятелка дава 5-те апартамента за най- ниска цена- 400 Е. Не знам каква е истината. А и това не е толкова важно. Всеки сам решава, да дава или не имота си под наем, или да го държи ненаселен. И решава дали това икономически му е изгодно.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:05:46
Добре де кажи с какво според теб НАТУРА 2000 ти е откраднала 90000 евро? Питам съвсем сериозно, защото преди два дни една жена ме попита дали да продава терена си за два пъти по-малко отколкото са и предлагали миналата година, тъй като потенциалният купувач и казал, че влиза в НАТУРА 2000. Аз и нея я питах какво се случва като влиза и каква е разликата - не знае. Цялта ситуация ми се стори съмнителна, защото аз ако купувам терен за строителство и се окаже, че не се разрешава такова няма да го купувам на половин цена, а изобщо ще се оттегля от сделката.
Сега и ти казваш, че още някой свалил двойно цената поради пустата НАТУРА. А не се отказал.
Така в мен се оформя мнение, че НАТУРА 2000 се използва като най-лесен довод за да свалят продавачите цената до някакви приемливи за инвеститорите стойности. Иначе да обяснява инвеститорът, че 1км. асфалтов път, 2 км. водопровод и електропровод, трафопостове и т.н. са доста голяма инвестиция и би следвало да се свалят от цената на парцела - няма смисъл. Кажи вълшебната дума НАТУРА и сделката ставаsmiling smiley
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:14:14
Бих искала да се включа по въпроса с цените на наемите в София. Смятам, че предлагането на "лоши" имоти - в лошо състояние и от хора, които не гледат на това си занимание като на сериозна работа, води до общото мнение за ниски наеми. От друга страна напоследък се увеличава предлагането на имоти от "луксозния" клас - големи, дизайнерски обзаведени жилиа, с охрана, почистване, всички възможни уреди и услуги. Това не намалява цените в сегмента луксозни, а увеличава изискванията на наемателите.
Като цяло наемните цени в последните няколко години не са се променяли драстично, ай-вероятно това скоро няма да се случи. Просто пазара постепенно се сегментира.
Re: Цените след НОВА ГОДИНА
12-02-2007 - 19:14:18
Глобал,

С ужажение към Вашето мнение, ще ми позволите да не се съглася. Един месе4ен наем обикновено покрива годишния данък на един или два луксозни имота, поне единият от които 4овек може и да държи празни в определен период, в слу4ай 4е предлаганият наем не е достатъ4но голям или по други съобеажехия. Разбира се 4е принципът при хотелите е съвсем разли4ен. Само 4е притежаването на хотел е съвсем друг тип бизнес от даването на апартаменти под наем. Само 4е диалогът трудно се води с такива като Вас, които смятат, 4е само те имат представа от това или онова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход