Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...

Публикувано от дичо тъпото 
Quote
Тинки Уинки
Ти ако имаш време да се шматкаш напред-назад и да завързваш социални контакти - твоя си работа.
Ще ти дам няколко примера. Отивам на оглед и изведнъж се оказва, че едната стая е 2.80 на 3.10 - ами какво да я правя тази стая. Ако ме бяха предупредили изобщо нямаше да се разкарвам, или пък ме водят на оглед на апартамент дето отдолу е тунел към вътрешен двор, на един пък асансьора влизаше в спалнята.
Да ти кажа, често ми се е случвало още на първата минута нещо да ме откаже от имота. И то обикновено е било очевидно. Тука не става въпрос за нещо дето може да преглътнеш с намаляване на цената. Тука става въпрос за нещо дето направо те отказва.
Говориш за спалня с размери 8,68м2 каквато беше стандартната кухня навремето при моите добри стари панелки. Спалнята е 12м2 чисто и е напълно достатъчна за такава, макар да съм чувал и много по-екзотични мнения, които желаят спални с минимум 20м2, като че ли ще се онождат с цялата циганска махала в нея:] То клиенти вскякакви де. Сега си ремонтирах две преходни стаи , първата е 11.2 м2, втората 14м2, коя за колко да я дам под наем или двете общо за колко? Чакам мнението на профи наемодатели - сривльовци.
Търся 3-стаен, поне 100м2 - непреходен, с отделна кухня в която да се събере квадратна кухненска маса така, че да не "запуши" кухнята, южна спалня, в която може да се сложи 4 крилен гардероб, детска не много голяма 4 на 3 е добре, антре също с 4-крилен гардероб, да няма общи стени с асансьор, хола да е квадратен, а не издължен. Да има тераси на кухнята и хола. Терасите да са поне 2.5 метра дълги и вратите към тях да са поне 70см (80 по-добре). Банята да е достатъчно голяма (не държа на отделна тоалетна) за да се сложи бойлер и вана. В 8 часа вечерта пред блока да има свободни места за паркиране.
-----------------
Ще го кажа най-общо - ти не си купувач. Ще ти дам простичък пример - вратите на терасите никъде не са поне 70 см, има си стандарти, виждал ли си инвалид на балкон ? Няма и да видиш. Турбозол ти го е казал още тогава - това което търсиш, трябва да си го построиш. "В 8 вечерта пред блока да има място за паркиране", има Тинки, пред панелките в комплексите. Въобще твоите изисквания предполагат комбинация от стар панел, нова тухла и ЕПК, такова животно нЕма.
-----------------
Отивам на оглед и изведнъж се оказва, че едната стая е 2.80 на 3.10 - ами какво да я правя тази стая.
-------------------------
Ами да беше попитал, може да ти трябва кабинет !
-----------------
Ако ме бяха предупредили изобщо нямаше да се разкарвам, или пък ме водят на оглед на апартамент дето отдолу е тунел към вътрешен двор, на един пък асансьора влизаше в спалнята.
------------------
Да не би в тези апартаменти да не живеят хора ? Питай Тинки, питай, ще ни спестиш време. Освен това ти зададох въпрос, надявайки се на отговор, защото минаваш за умерен и разбран човек, да го повторя ли ?
------------------
Не мога да питам за всички "идиотщини" дето могат да съществуват.
Брокерът е този дето (би трябвало да) е видял апартамента.
Той не може това нещо да не го е забелязал.
Нека го пропусне в рекламата - разбирам го трябва да прави реклама, а не антиреклама.
Ама защо като му се обадиш и си уговаряш оглед не те предупреди за това. Не да ти казва да не купуваш апартамента, а да ти каже каква "особеност" има. Трябва ли да влезеш в апартамента да престоиш по-малко от една минута и да кажеш чао, при положение, че си изгубил поне час и половина за това нещо. Е как да не се ядосаш? Дай да си пестиме и нашето и вашето време.

Кажи на кой въпрос не съм ти отговорил, че се загубих в темата smiling smiley
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 09:48:01
Абе Тинки, ти не разбираш какво ти обясняват. smiling smiley
Идиотщините за теб, може да са предимство за друг, няма как да се направи толкова подробна обява, щото ще е много дълга а такива никой не чете. Със сигурност имат много трески за дялане брокерите, ама то и стоката такава.
А тази 8-9 квадрата стая наистина може да свърши работа като кабинет, то и без това тристаен е малък за семейство според мен, по-подходящ е за двойка, спалня и един кабинет. Ама за друг пък един тристаен е предостатъчен, даже и да е с две деца, хора всякакви.
А това че кухнята е отделна от хола за теб може да е предимство, но за друг да не е, аз например съм си я направил към хола, а място както знаеш не ми липсва. smiling smiley
Quote
Boby
Абе Тинки, ти не разбираш какво ти обясняват. smiling smiley
Идиотщините за теб, може да са предимство за друг, няма как да се направи толкова подробна обява, щото ще е много дълга а такива никой не чете. Със сигурност имат много трески за дялане брокерите, ама то и стоката такава.
А тази 8-9 квадрата стая наистина може да свърши работа като кабинет, то и без това тристаен е малък за семейство според мен, по-подходящ е за двойка, спалня и един кабинет. Ама за друг пък един тристаен е предостатъчен, даже и да е с две деца, хора всякакви.
А това че кухнята е отделна от хола за теб може да е предимство, но за друг да не е, аз например съм си я направил към хола, а място както знаеш не ми липсва. smiling smiley

Напълно съм съгласен. На тъста на Лада-та да вземе да се скъса окачването отпред и да му падне цялата лява гума, с все носача. Тва миналия месец. Той като се затюхка. Таман мислел да я продава и ей го на - ремонт трябва да се прави. Та, викам му аз: спокойно бе, ще я пуснем така за продажба. С едно предно колело. Идиотщините за теб може да са предимство за друг. Никога не знаеш на кой идиот ще му притрябва кола с една предна гума.
А за да има фабула ще пуснем обявата без да описваме тая екстра. Хем кат се разкарат до тука кандидат купувачите, мое пък да им светне за кво да я ползват тая триколка, барем им стане неудобно, че ти губят времето, та я купят от кумова срама. Бе, изобщо, свят широк. Не знаеш от кой храст ще излезе идиота...

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Нека не го пишат в обявите, ама поне като се обадиш по телефона за оглед да те предупредят за особеностите на апартамента.
Щом си тръгнал тристаен да търсиш не е заради това кабинет да имаш, ами защото ти трябва стая за децата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-22 10:51 от Тинки Уинки.
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 10:46:26
Аналогията между счупена полуоска и стая 9 квадрата кърти. Само дето в Щатите ги гледах детските стаи все такива миниатюрни ги правят не знам защо, то и за мен е прекалено малка, става само за кабинет, но хора всякакви. В същото време родителската спалня пък по 25-30 квадрата, което за мен е излишно много, ама да съм казал някъде че американците са идиоти?
Абе карай си москвича и не му мисли много.
Quote
Boby
Аналогията между счупена полуоска и стая 9 квадрата кърти. Само дето в Щатите ги гледах детските стаи все такива миниатюрни ги правят не знам защо, то и за мен е прекалено малка, става само за кабинет, но хора всякакви. В същото време родителската спалня пък по 25-30 квадрата, което за мен е излишно много, ама да съм казал някъде че американците са идиоти?
Абе карай си москвича и не му мисли много.
И що даваш пример с щатите? Дай пример тука с масовото строителство, строено по БДС. Кво ме топли мен, или който и да е купувач, как живеят в Хамерика. Така че примерът с полуоската си е съвсем удачен. Друг е въпроса, на кой как му изнася да го тълкува.

И за да не се правим пак на ощипани калинки - ползва се статистика. Ако 99% от жилищата не съдържат недоразумение с площ под 9 квадрата, то така наречената "стая" се води отклонение от нормата и би било нормално да се обяви в самото начало. Защото се предполага, че повечето хора са нормални и търсят нормални жилища. А да разчитаме, че ще попаднем на купувач, който ще иска да има 3 тоалетни, е егати малшанса.

_____________________________________________________________________
Я моа са напия на кукурузянка, на мертек, на свиня, на дзвер, на мотика, на къзмъ и ели ако сакам - на мръморец. А тизе?
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 11:00:32
avatar
Относно "премълчаването" на специфични особености за даден имот - факт е.
За съжаление при брокерите не би трябвало да се среща.
Това важи с пълна сила при представяне на имота от собствениците.
Безобразие е собственици продаващи панелна гарсониера 42 кв.м. да я представят като двустаен, та дори и тристаен. Да си играят с квадратурата на имота както им е изгодно. Винаги ги пресичам и поставям на място с думите че ако те са купувачи дали ще се почувстват добре ако срещу тях стои подобен продавач. Относно екстрите в имота, там еквилибристиката е невероятна. Под термина "след основен ремонт" понякога се крие само смяна на тапети и ПВЦ дограма в някои стаи (обикновено северните).
Никой не иска брокерите да "плюят", това което предлагат.
Всеки имот си има кусури дето да кажем ги разбираш след 1-2 години в живот в него. От къде да знаеш, че съседа отгоре веднъж годишно наводнява долния апартамент.

Ама има неща дето се виждат от пръв поглед - примерно малка стая, усвоена тераса, преустроиства, скосявания и т.н.
Е поне за такива неща да предупреждават брокерите преди оглед, пък всеки си прави сметката да ходи ил да го види или не.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход