Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...

Публикувано от дичо тъпото 
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 16:45:01
avatar
Quote
Тинки Уинки
Е купувачът като обиколи още двама-трима като теб и ще му се изясни картинката.
А не е ли по-лесно като дойде още при теб да му обясниш това, което иска колко струва и за парите си какво може да очаква.
Купувачите проверяват в нета, гледат средната цена и искат най-хубавото за нея, като не пропускат да калкулират 10-15% отстъпка.

В първоначалния разговор се стремя да му изясня картинката на 100%.
Едно нещо разбери, половината купувачи не са никакви купувачи.
По-скоро представата им за пазара контрастира с това, което виждат и те се оттеглят.
Първо ще се изчисти името на бранша и второ ще се оптимизира работата - по-малко разходи.
----------------
Ще се изчисти името ?! Че какво му има ? Извинявай Тинки, ама смяташ, че мнението за нас на някаква цаца, дето хабер от понятие си няма ни от брокер, ни от сделка, ни от нотариус, ни от кредит, ни от каквото и да било, свързано с пазара на имотите, а като него тук са много , означава лошо име на нашия бранш, грешиш, Като казвам, че имам над хиляда сделки не преувеличавам, първата сделка на жена ми е през 1993 г., моята - година и половина преди това, това са няколко хиляди души, които са ми платили, които са повече от доволни и които са ми довели още стотици други клиенти, тези хора да ги питаме ли за нашия бранш ? А такива като мен са много, много Тинки. Извинявай, но някои от твоите разсъждения звучат твърде наивно и показват незрялост, не знам какво работиш, но аз работя с хора цял живот и повярвай, това е най-трудната работа. Понеже се надявам да сме на едно мнение, че ние не сме по-различни от всички останали работещи , очакваш от нас да се опитваме да променяме клиентите, да ги направим по-интелигентни, по-възпитани, по- толерантни, това е все едно да искаш от сервитьорката в кварталното ви кръчме да се опитва да направи същото с нейните клиенти ?! Ето ти и пример за незрялост -
"Тука си говорим за прости неща - малка стая, апартамент на ъгъл в Г образен блок, апартамент над тунел или вход на сградата, само северно изложение както казва greenbul (това между другото не може да е със статут на жилище, ателие може да е) и т.н. Ето някакво такова нещо ако има да се предупреди купувача преди огледа."
Колко човека още да ти го напишат, че има хора, които търсят тристаен с една малка стая, или изцяло северен апартамент, над тунел, над вход, насред полето, за втори път питам - защо смяташ, че всички искат това, което искаш ти ?! Начинът на работа с купувачи ти го е описал колегата подробно и аз ще ти кажа само това - каквато и да е рекламата, каквито и да са предварителните разговори, където и да се проведат, докато не направиш 2-3 огледа с клиентите ,няма как да си сто процента сигурен какво точно искат.
-----------
Според мен вземи покани го в офиса, вземи извади една бланка с въпроси па карай един по един въпросите от нея.
------------
А според мен, тъй като хората са различни, желанията им също, правилният начин е - задай си параметрите и очаквай от мен да ти се обадя с предложения, които да обсъдим, преди да сме тръгнали по огледи. А ако си се обадил за определена оферта питай за всичко, което те интересува, защото аз няма как да знам за теб кое е важно. Гледам, че няколко пъти апелираш да не си губим времето, звучи ми малко иронично от човек, който от няколко години си търси имот и не си е купил, дали не си загубил ти нечие чуждо време, как смяташ ? И последно - на всеки купувач давам една седмица, през която му показвам всичко, което отговаря на неговите изисквания, не купи ли, спирам да се занимавам с него, той не е купувач, а човек, който само ми губи времето, човек, който си е въобразил, че НВ пазара ще се съобрази с неговите изисквания , а не обратното.
Quote
spgufi
има хора, които търсят тристаен с една малка стая, или изцяло северен апартамент, над тунел, над вход, насред полето, за втори път питам - защо смяташ, че всички искат това, което искаш ти ?.
Това ме подсеща за един комшия който си даде къщата срещу обезщетение, но понеже баира се извисява на юг , а се спуска по северният скат избра панорама север. Малко ирония на съдбата се получи при него щото сега панорамата ще му наруши нов строеж пряка по надолу. А той е на втори надпартерен етаж. Мъка.
Тинки, ето ти пресен случай от моята практика, моля те кажи , кой е сбъркал , кой си е загубил времето и парите и какъв е начинът това да не се случва. Няколко месеца търсим за един клиент парцел, подходящ за офиссграда и къща за живеене, имаме договор, имаме параметри - до 200000 е, САМО в източни райони. Не знам дали имаш представа колко различно и в пъти по-трудно е търсенето на подходящ парцел, особено при такива изисквания, хем за офис, хем за къща. След няколко десетки огледа, стотици навъртяни телефони, стотици часове посветено му време, днес се обадих на човека с ново предложение, а той ми каза -"Благодаря, аз си купих къща в Княжево". Нищо няма да коментирам, оставям това на теб, любопитен съм какво мислиш за този случай.
1. Мисля, че купувачът ти е постъпил некоректно като не те е уведомил за предприетите от него действия по покупка на имот
2. Мисля че след като си имал договор с него би трябвало вътре да е описано какво се прави в тази ситуация.
Тинки, ето ти пресен случай от моята практика, моля те кажи , кой е сбъркал , кой си е загубил времето и парите и какъв е начинът това да не се случва. Няколко месеца търсим за един клиент парцел, подходящ за офиссграда и къща за живеене, имаме договор, имаме параметри - до 200000 е, САМО в източни райони. Не знам дали имаш представа колко различно и в пъти по-трудно е търсенето на подходящ парцел, особено при такива изисквания, хем за офис, хем за къща. След няколко десетки огледа, стотици навъртяни телефони, стотици часове посветено му време, днес се обадих на човека с ново предложение, а той ми каза -"Благодаря, аз си купих къща в Княжево". Нищо няма да коментирам, оставям това на теб, любопитен съм какво мислиш за този случай.
===================================================================================================================

Човекът в случая заслужава комплименти, че е прескочил един ненужен паразит и си е спестил 2-3% за услуга оглед/запознанство.
Свиквай дичка с този факт. И занапред хората ще ползват интернет все повече. дичка пожелавам ти все повече такива изобретателни и информирани клиенти. Не е лошо да се замислиш дали да не направиш агенция за огледи и запознанства НИ. 5 лв оглед и 5лв запознанство толкова, 2-3% от сделката отиват в доброто старо време и биват забравени завинаги.
Когато човек ползва някаква услуга трябва да си плаща за нея, когато не ползва - естествено никой не може да го задължи да плаща.
Тука тънкия момент е какво е услуга:
1) Услуга е продавач да иде при брокер и да каже - имам имот искам да го рекламирате и да съдействате при продажбата
2) Услуга е купувач да иде при брокер и да каже - търся такъв и такъв имот - търсете и съдействайте при сделката
3) Не е услуга брокер да прекопира частна обява и да иска после пари от продавача
4) Не е услуга купувач да се обади по обява, която е намерил някъде

При точка 3)/4) ако продавачът/купувачът изрично иска съдействие за реализирането на сделката - това вече е услуга, но ако реши да се оправя сам никой не може да му иска пари.

Това е моето мнение по въпроса.
В случая на spgufi според мен има извършена услуга и не е нормално да няма възнаграждение за нея.
Човекът в случая заслужава комплименти, че е прескочил един ненужен паразит и си е спестил 2-3% за услуга оглед/запознанство.
----------------------
весо, тъпако, човека си е купил къща отново чрез агенция и си е платил.
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
23-01-2013 - 19:29:22
E, ти, ако наистина си посветил време и нерви на тоя глупак с парцела за офис-сграда и къща, си се прекарал яко. Такова животно нема.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход