Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...

Публикувано от дичо тъпото 
Е как да не се ядосаш? Дай да си пестиме и нашето и вашето време.

Кажи на кой въпрос не съм ти отговорил, че се загубих в темата smiling smiley
-----------------
Дадох ти пример, а те са стотици за случаи,когато съм си загубил времето с хора, които нещо не са разбрали, нещо не са уточнили помежду си, или искат да има транспорт близо до имота, а на място викат "Ама то тук е шумно", или искат да е далече от транспорт, за да не е шумно, пък на място казват "Дъщеря ми вечер как ще се прибира, то е навътре в квартала ", същото ще ти кажат всички колеги, с всичко това искам да ти кажа, че сме абсолютно равни - вие клиентите и ние посредниците, а това е свързано с въпросът , на който не получих отговор - каквито клиентите, такива и посредниците, вярно ли е ?
---------------
Нека не го пишат в обявите, ама поне като се обадиш по телефона за оглед да те предупредят за особеностите на апартамента.
Щом си тръгнал тристаен да търсиш не е заради това кабинет да имаш, ами защото ти трябва стая за децата.
-------------------
Защо смяташ, че всички искат това, което искаш ти ? Наскоро купихме тристаен апартамент с една сама жена, на която едната стая и трябваше за будоар, нещо против ? Искаш ние да вникваме и да живеем с проблемите на всеки клиент ? Не Тинки, вие сте хората, които ще си задавате въпросите и ще искате отговорите .
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 14:01:16
avatar
Quote
spgufi
Дадох ти пример, а те са стотици за случаи,когато съм си загубил времето с хора, които нещо не са разбрали, нещо не са уточнили помежду си, ............ същото ще ти кажат всички колеги, с всичко това искам да ти кажа, че сме абсолютно равни - вие клиентите и ние посредниците, а това е свързано с въпросът , на който не получих отговор - каквито клиентите, такива и посредниците, вярно ли е ?
Искаш ние да вникваме и да живеем с проблемите на всеки клиент ? Не, вие сте хората, които ще си задавате въпросите и ще искате отговорите .

Супер вярно.
Голяма част от купувачите в главите им има само бръмбъри.
Тръгват на огледи и в движение си променят параметрите на мечтания дом.
Днес търсят в един квартал и до една цена, утре съвсем различно.
Днес търсят до 35.000, утре до 50.000, след пет дни до 40.000.
Когато са свободни, возят се в нашите коли и хабят нашето време.
Гледат три, пет, десет имота, после замлъкват.
След три месеца, атака отново.
И така месеци наред.
Quote
Boby
Абе Тинки, ти не разбираш какво ти обясняват. smiling smiley
Идиотщините за теб, може да са предимство за друг, няма как да се направи толкова подробна обява, щото ще е много дълга а такива никой не чете. Със сигурност имат много трески за дялане брокерите, ама то и стоката такава.
А тази 8-9 квадрата стая наистина може да свърши работа като кабинет, то и без това тристаен е малък за семейство според мен, по-подходящ е за двойка, спалня и един кабинет. Ама за друг пък един тристаен е предостатъчен, даже и да е с две деца, хора всякакви.
А това че кухнята е отделна от хола за теб може да е предимство, но за друг да не е, аз например съм си я направил към хола, а място както знаеш не ми липсва. smiling smiley
Като каза кухнята към хола, се сещам, че откак кухнята я направих на детска стая и си направих кухня в хола, апартамента ми е десет пъти по -уютен.
Няма го неудобството да разнасям чинии и прибори през целия апартамент за да хапваме в хола когато имам гости, а и ние често готвим, та не се налага и радиатора да пускам в хола, пести се и от парно.
Quote

каквито клиентите, такива и посредниците, вярно ли е ?
Предвид твоите наблюдения върху купувачите и моите върху брокерите - вярно е.
Но, какво ни помага тази констатация?
Така ли ще продължаваме да я караме?

Ей затова аз предлагам брокерите да вземат инициативата за оправяне на нещата.
Първо ще се изчисти името на бранша и второ ще се оптимизира работата - по-малко разходи.
Ясно, че клиентите ще питат вие ще отговаряте доколкото е във възможностите ви.
Тука си говорим за прости неща - малка стая, апартамент на ъгъл в Г образен блок, апартамент над тунел или вход на сградата, само северно изложение както казва greenbul (това между другото не може да е със статут на жилище, ателие може да е) и т.н. Ето някакво такова нещо ако има да се предупреди купувача преди огледа.

Не може да искаш от купувача да пита пита за всичко, което го притеснява преди преди огледа.
Представяш ли си разговор по телефона от сорта на:
- Апартамент е на втория етаж под него магазини ли има или гаражи?
- в блока няма нито магазини нито гаражи, отдолу има същия апартамент
- а дали апартамента не е на ъгъл
- тя сградата изобщо не е Г образна
- А отсрешната сграда дали не е много близо
- не е - блока е насред полето и на 100 метра от него няма нищо
- а да не е изцяло северен апартамент
- не има две южни стаи

Този разговор според теб нормален ли е?
Всичко това може да се сведе до това брокера да каже:
- пред огледа да ви предупредя че блока е насред полето.
Боже, колко мъка има по този свят, Боже
Добре бе TZARS, като дойде купувач ти сядаш ли с него и за един час да се опиташ да разбереш какво търси човека вместо да налучкваш?
Имаш ли "въпросник" за купувачи?
15-20 точки да си изясниш какво може да "преглътне" и на каква цена.

Нали не ти се струва сериозно някой да ти каже - търси в Младост, тристаен до 50 хиляди и ти да се юрнеш да търсиш.

А колко лесно могат да се получат нещата ако просто се седнат и се разберат хората - много време и на двете страни ще се спести спрямо метода "проба-грешка"
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 15:32:14
avatar
Quote
Тинки Уинки
Имаш ли "въпросник" за купувачи? 15-20 точки да си изясниш какво може да "преглътне" и на каква цена.

Имам, не е черно на бяло написан, всичко преминава в диалог.
Аз разбирам от половин дума ТОЙ какво иска - район, параметри на жилище, цена ....
След оглед на два - три имота отговарящи на изискванията МУ чакам решение.
Няма проблем да си обмисли решението и три дни.
На четвъртия заявява новите си желания - вече не тук а тук, и цената не онази а друга.
Показвам още един-два и до тук.
Нека да ходи да трови нервите на друга агенция.
Стремя се да съм точен към клиентите, но искам и същото насреща.

Относно финансирането:
Друго продължение:
След петия оглед най-после избира жилището на мечтите си.
Оказва се че въпреки демонстрацията на финансов просперитет, кредита не е сигурен.
В началото всички са наперени, парите за покупка били осигурени на 100%.
След действия с нашия кредитен инспектор - пича се оказва гол като пушка.
Нали разбираш че аз не мога да знам какъв кеш има - колкото ти кажат толкова.

Винаги има един момент на разчупване на ледовете.
При някои купувачи ситуацията е различна.
Казват си истината - имам кеш 20 и търся кредит 20.
Свързвам го с човека за кредити, ако всичко е ОК - тръгваме на огледи.
Всичко е до човека.
За мен брокерите са безценни. Като неброкер го казвам!
При последната ми покупка накарах брокера да убеди продавача да намали цената с 33%.
Продавача склони. Брокера си получи комисионата от 3% + 1 - "почерпка" Така не си спестих 4% пара според някои хвърлена на вятъра, ама успях да намаля цената с 1/3, което за мен си беше супер.
Quote
TZARS
Имам, не е черно на бяло написан, всичко преминава в диалог.
Аз разбирам от половин дума ТОЙ какво иска - район, параметри на жилище, цена ....

Е там е проблема - правиш го на крак, докато го водиш на някъде и мислиш, че си разбрал това дето и клиента ти не знае.
Според мен вземи покани го в офиса, вземи извади една бланка с въпроси па карай един по един въпросите от нея.
Най-малкото по официално е и някаква ангажираност се усеща.
Според мен доста от нещата ще се изяснят, а и клиента малко по ще се замисля преди да отговори.


Quote
TZARS
След оглед на два - три имота отговарящи на изискванията МУ чакам решение.
Няма проблем да си обмисли решението и три дни.
На четвъртия заявява новите си желания - вече не тук а тук, и цената не онази а друга.
Показвам още един-два и до тук.

Е купувачът като обиколи още двама-трима като теб и ще му се изясни картинката.
А не е ли по-лесно като дойде още при теб да му обясниш това, което иска колко струва и за парите си какво може да очаква.
Купувачите проверяват в нета, гледат средната цена и искат най-хубавото за нея, като не пропускат да калкулират 10-15% отстъпка.
Така че вместо да ги зарязваш, по-добре им отвори очите още от началото. Те че няма да ти повярват - няма, ама най-малкото по-бързо ще стигнат до реалното състояние на пазара
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
22-01-2013 - 16:37:18
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
TZARS
Имам, не е черно на бяло написан, всичко преминава в диалог.
Аз разбирам от половин дума ТОЙ какво иска - район, параметри на жилище, цена ....
Е там е проблема - правиш го на крак, докато го водиш на някъде и мислиш, че си разбрал това дето и клиента ти не знае.
Според мен вземи покани го в офиса, вземи извади една бланка с въпроси па карай един по един въпросите от нея.

Кой е казал че това е на крак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход