Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...

Публикувано от дичо тъпото 
Добре де spgufi кажи ми:
- може ли да се пише Гоце Делчев като е Манастирски ливади
- може ли да пропуснеш, че апартамента е над трафопост и да се установява на място
- може ли да пропуснеш, че асансьорът "влиза" буквално в спалнята- стаята имаше формата на вдлъбнат петоъгълник и вдлъбнатото беше асансьора
- може ли да пропуснеш 30м2 тераса
- може ли да пропуснеш, че таванът ти е терасата на този отгоре
- може ли да пропуснеш, че си над магазини
- може ли да пропуснеш, че едната стая е 3 на 3.

Това за мен са важни неща, всички тези работи и още много други съм ги установявал на място. Е защо сме си губили времето с брокера?

Аз не случайно писах - брокера да попита купувач като се отказва - защо? Пък като се окаже, че 5 човека са са отказали по една и съща причина - да я напише, че да не се разкарват и други хора.

Сега в момента е едно такова време, че купувачите са капризни. Имат едно такова усещане, че могат да купят идеалния имот и има много предлагане. Та купувачите и за най-малките неща се отказват. Въпросът е трябва ли да се изнервят като им се спестяват неща и те ги установяват на място.

Едно е да рекламираш сирене, друго имот.
Ако при сиренето може да си пишеш каквото си искаш и хората да не им пука, че са дали 7-8 лева и не им е харесало, то при имота всичко се гледа под лупа, защото се дават не 7-8 лева ами 70-80 хиляди евро и няма смисъл да се спестяват неща в обявите(нарочно не казвам рекламата) - те веднага излизат защото купувачите се съмняват във всичко и търсят да го намерят.

Забележи, че не ти говоря за неща, които могат да послужат за намаляване на цената - тях може да си ги спестиш - разбираемо е, все пак няма да си правиш антиреклама на стоката, тука ти говоря за неща, които директно отказват купувачите без значение на цената.
може ли да се пише Гоце Делчев като е Манастирски ливади - може, защото това е само ориентир, ти знаеш ли колко хора нямат представа къде е Ман. ливади и къде е Г.Делчев ?
- може ли да пропуснеш, че апартамента е над трафопост и да се установява на място- може
- може ли да пропуснеш, че асансьорът "влиза" буквално в спалнята- стаята имаше формата на вдлъбнат петоъгълник и вдлъбнатото беше асансьора- може, но не бива
- може ли да пропуснеш 30м2 тераса- може, но не бива
- може ли да пропуснеш, че таванът ти е терасата на този отгоре- може и няма нищо страшно или нередно
- може ли да пропуснеш, че си над магазини- не може
- може ли да пропуснеш, че едната стая е 3 на 3., - може, не си длъжен да знаеш размерите на всички помещения във всички имоти, те собствениците не ги знаят и нямат ни чертежи, ни разпределение, ни скици, ти го искаш от нас !
В крайна сметка може ли да казваш, че шампоана е против пърхут, като това не е вярно ? Може, нали ? "Пушете "Ротманс", за да сте здрави !", това как ти звучи, дали е вярно ? Като купуваш сирене от 15 лв. килото пак го избираш, а като купуваш имот, ще гледаш всичко, не е казано, че в една реклама трябва да научиш всичко за имота, отиваш, гледаш, питаш, мислиш, взимаш решение, простичко е. Десет човека искат десет различни неща , а редовете са само пет, кое по-напред да напишеш ? Сещаш ли се за някой, който е угодил на всички ?
Quote
spgufi
може ли да се пише Гоце Делчев като е Манастирски ливади - може, защото това е само ориентир, ти знаеш ли колко хора нямат представа къде е Ман. ливади и къде е Г.Делчев ?
- може ли да пропуснеш, че апартамента е над трафопост и да се установява на място- може
- може ли да пропуснеш, че асансьорът "влиза" буквално в спалнята- стаята имаше формата на вдлъбнат петоъгълник и вдлъбнатото беше асансьора- може, но не бива
- може ли да пропуснеш 30м2 тераса- може, но не бива
- може ли да пропуснеш, че таванът ти е терасата на този отгоре- може и няма нищо страшно или нередно
- може ли да пропуснеш, че си над магазини- не може
- може ли да пропуснеш, че едната стая е 3 на 3., - може, не си длъжен да знаеш размерите на всички помещения във всички имоти, те собствениците не ги знаят и нямат ни чертежи, ни разпределение, ни скици, ти го искаш от нас !
В крайна сметка може ли да казваш, че шампоана е против пърхут, като това не е вярно ? Може, нали ? "Пушете "Ротманс", за да сте здрави !", това как ти звучи, дали е вярно ? Като купуваш сирене от 15 лв. килото пак го избираш, а като купуваш имот, ще гледаш всичко, не е казано, че в една реклама трябва да научиш всичко за имота, отиваш, гледаш, питаш, мислиш, взимаш решение, простичко е. Десет човека искат десет различни неща , а редовете са само пет, кое по-напред да напишеш ? Сещаш ли се за някой, който е угодил на всички ?
Ти си изпаднал в заблуда.И тя пречи на теб и колегите ти и именно заради този тарикатлък по скоро простотия хората имат отрицателно мнение за брокерите.Хубаво ще ме разкараш до имота но там истината лъсва и ти олекваш отсекъде.Безсмислен неуморен труд
Ами явно за теб всичко може.

Според мен е добре всеки брокер да има списък от неща, които трябва да "знае" за всеки имот. Взема една предварителна бланка с въпроси и отбелязва всяко нещо, прави 5-6 снимки на стаите и е готов - не повече от 15-20 минути работа.
Не е задължително всички неща да ги пише в обявата, ама като се обади клиент е добре да му ги каже или ако го питат да може да отговори.

Сега ако брокерът е решил да печели от такса оглед - това е вече друго нещо.


Според мен всяка агенция трябва да си има стандартен въпросник и за купувачи (когато търсят нещо за покупка) и за продавачи (за да си опишат имота), които да включва най-важните неща:
1. Район
2. Площ - като отделно се отбелязват общите части
3. Цена
4. Година на пускане (ако още не е завършена сградата кой е последния заверен етап и от кога е)
5. Етаж - като за етажи, които не са средни (т.е. за които отгоре и отдолу нема абсоютно същия апартамент се отбелязва - какво има отголу или отгоре)
6. Разположение спрямо останалите апартаменти - дали е среден или краен апартамент
7. Размери на стаите, коридорите и тоалетните включително височина
8. За всяка стая какво е изложението.
9. Има ли преходи
10. Какви връзки има - телефон, кабелна, интернет и т.н.
11. Отопление - топлофикация, газ, климатици, евентуално наличие на 3-фазен ток
12. вид дограма(колко камерна) и изолации
13. За всяка стая какви са настилките
14. Прилежащо пространство - наличие на места за паркиране, отстояние от съседни сгради
15. Положение на асансьора спрямо апартамента
16. инфраструктура - дали е на голям булевард или квартална улица(шима е различен, почистването на улиците през зимата също), наличие на метро или спирки на градския транспорт, поликлиника, училище, детска градина (тези последните в Манастирски ливади изобщо ги няма).
17. Наличие на антени на GSM оператори, трафопостове, дълекопроводи (в Манастирски Ливади Запад направо отгоре минават) и т.н. неблоприятни неща в близост до имота.
18. знам че е тъпо, ама е добре да се пише има ли канализация или е на септична яма, че доста такива се навъдиха напоследък.
19. Ако има мазе дали може да се ползва - в смисъл има ли заключваща се врата към мазетата, да не се наводнява и т.н.
20.
сигурно и още неща могат да се измислят.

Кажи ми сега колко време ще ти отнеме да ги изясниш тези неща с продавача?
Не е ли по-хубаво да ги знаеш тези неща(не казвам да ги пише в обявата) и ако те попитат да ги кажеш още по телефона, отколкото да се разхождаш напразно напред-назад.

Ей тука малко стари теми:
[forum.imoti.net]
Вероятно всичко това може, Тинки, ама комисионата ще стане 5%.
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
21-01-2013 - 14:20:57
Quote
Imotko
Вероятно всичко това може, Тинки, ама комисионата ще стане 5%.

60000 Евро х 0.05 = 3000 Евро

Брокитата пак се оляхте. Цялата тази информация може да се събере и обобщи максимум за 2 дни. Че тя луксозна 18 годишна компаньонка, изпълняваща нестандартни желания, не може да изкара 1500 Евро/ден.
не бе, разходите ви ще паднат и пак ще докарате печалба
Re: Брокери рекетират с крадени обяви, крадат безплатни съобщения в нета, после искат комисиони...
21-01-2013 - 16:18:47
Днес се обадих на един такъв парцал. Питам го, какво не му е у ред на имота, Акт 16 се сетих, скосявания се сетих, тежести, оня ми се кълне всичко му е ОК, вече си викам ще го гледам, ама си казах, я да ми го опише по-точно къде е. След 2 мин го намерих по снимките на google earth. Изцяло един прекрасен ... север. Винаги питам за изложение, ама не знам как този път забравих. Значи брокера много добре знае какъв е проблема и защо жилището виси от сума време, ама дай екскурзии да си правим.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Поне от някъде трябва слънце да влиза.
Тоя нещо те гъбарка. Не може нещо дето се нарича жилище да е на север.


Quote

НАРЕДБА № 7 ОТ 22 ДЕКЕМВРИ 2003 Г. ЗА ПРАВИЛА И НОРМАТИВИ ЗА УСТРОЙСТВО НА ОТДЕЛНИТЕ ВИДОВЕ ТЕРИТОРИИ И УСТРОЙСТВЕНИ ЗОНИ
.........................
Чл. 114. (1) Жилищните помещения се ориентират по възможност към най-благоприятните по отношение на слънчевото огряване посоки, които се степенуват съгласно чл. 77, ал. 1, като се спазват изискванията на чл. 78.
(2) Не се допуска жилището да бъде изложено изцяло на североизток, северозапад или север.
(3) При разделяне на заварени жилища се допуска по изключение да се образува жилище с предимно северно изложение, ако най-малко едно от жилищните помещения има изложение на североизток или северозапад.
greenbul,
Преди няколко години GP-то ми живееше в двустаен панел, на първи етаж, спалня и хол на север, кухня юг (едно малко прозорче). Апартамента не е наследствен или подарък, сама си го избра и купи. После се премести... в ЕПК.
Свят широк, хора разни, затова брокерите показват и такива апартаменти.
Ти вероятно не би купил на първи или последен етаж, но и там хора живеят, и то не малка част от тях по собствен избор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход