Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
02-06-2012 - 22:26:26
Quote
greenbul
Quote
фло
Аз бих направил една инсталация за биодизел и бензиностанция с една колонка за него.Суровината е отработено олио от фритюрниците на ресторантите. Инсталацията е евтина ,нискоенергийна ,а старото олио е до 1 лев за литър. Литър олио-литър биодизел и няма акциз и производствени загуби.Отпадъка е технически глицерин и той гори.... в котела към инсталацията.Клиенти и фенове на биодизела има бол.

Аха, само дето не знаеш утре колата ти на риба ли ще мирише или на мекици ....

Парите не миришат драги,или поне колкото биодизела миришат. Аз си правя биодизел за собствени нужди и си карам на 2 стотинки километъра,щото старото олио ми идва гешенк. А с биодизел въобще няма да ти се случи основен ремонт на мотора. Нафтата го съсипва защото и добавят серни съединения за да гори,вследствие се получава сярна киселина и язви по повърхността на цилиндрите.Както казах биодизела си има фенове и аз съм от тях.Нямам намерение да убеждавам тука който и да е в предимствата му.Ставаше въпрос за бизнесче и моята идея е тази.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
02-06-2012 - 22:43:44
Quote
фло
Quote
greenbul
Quote
фло
Аз бих направил една инсталация за биодизел и бензиностанция с една колонка за него.Суровината е отработено олио от фритюрниците на ресторантите. Инсталацията е евтина ,нискоенергийна ,а старото олио е до 1 лев за литър. Литър олио-литър биодизел и няма акциз и производствени загуби.Отпадъка е технически глицерин и той гори.... в котела към инсталацията.Клиенти и фенове на биодизела има бол.

Аха, само дето не знаеш утре колата ти на риба ли ще мирише или на мекици ....

Парите не миришат драги,или поне колкото биодизела миришат. Аз си правя биодизел за собствени нужди и си карам на 2 стотинки километъра,щото старото олио ми идва гешенк. А с биодизел въобще няма да ти се случи основен ремонт на мотора. Нафтата го съсипва защото и добавят серни съединения за да гори,вследствие се получава сярна киселина и язви по повърхността на цилиндрите.Както казах биодизела си има фенове и аз съм от тях.Нямам намерение да убеждавам тука който и да е в предимствата му.Ставаше въпрос за бизнесче и моята идея е тази.


А дали ше стигнат 50 000 за тая далалвера
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 07:21:54
1.9
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 09:18:09
Quote
фло
Нафтата го съсипва защото и добавят серни съединения за да гори...

Нафтата гори и без серни съединения. Те са паразини съставки на нефта (къде повече, къде по-малко - зависи от находището). Руският нефт е може би с най-голямо сярно съдържание. То май само ние от целия ЕС ползавем такъв нефт...
Ща се касае до биодизела, той има също определена киселинност и е агресивен към каучукови горивопроводи (ниското налягане).
1.9
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 09:51:05
1 . Въпросът на анкетата е неправилен. Би трябвало да бъде: "За какво бихте използвали 50 000 евро, ако ви паднат неочаквано (от Тотото, неочаквано наследство и др.).
2. Покупката на недвижим имот в Бг в момента не е инвестиция.
3. 50 000 евро на депозит не са инвестиция.
4. Който чака 50 000 евро за да започне бизнес, би трябвало най-напред да инвестира само 10 000 и като (ако) ги направи 20 000 ще знае какво да прави с останалите 40 000.
5. Млад човек би могъл да ги инвестира в добро образование.
А може просто да си смените колата, жената ( но умната, че с нея сменяте и Тъщата)...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 10:06 от 1.9.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 11:01:38
avatar
Quote
1.9
1 . Въпросът на анкетата е неправилен. Би трябвало да бъде: "За какво бихте използвали 50 000 евро, ако ви паднат неочаквано (от Тотото, неочаквано наследство и др.).
2. Покупката на недвижим имот в Бг в момента не е инвестиция.
3. 50 000 евро на депозит не са инвестиция.
4. Който чака 50 000 евро за да започне бизнес, би трябвало най-напред да инвестира само 10 000 и като (ако) ги направи 20 000 ще знае какво да прави с останалите 40 000.
5. Млад човек би могъл да ги инвестира в добро образование.
А може просто да си смените колата, жената ( но умната, че с нея сменяте и Тъщата)...

Да прав си до някъде, но все пак интересното е, че 3/4 от гласувалите в анкетата не биха вложили тази сума в недвижим имот, а не бива да забравяме, че анкетата е пусната във форум за недвижими имоти все пак smiling smiley Интересно...:ami: Аз се чудех ако посещаваш форум за имоти редовно, не продаваш и не купуваш имоти и бизнеса ти не е свързан с имотите за какво точно си в такъв форум? /въпоса ми е риторичен/ Ако търсиш да купиш имот се предполага, че ще гласуваш за депозит в банка или греша?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 11:34:42
Аз гласувах за депозит в банка, но не го считам за инвестиция. Просто гледам на банката като на трезор за временно съхранение на парите ми. Имам депозити, но не разчитам на лихвата да ми увеличи парите. Заработвам много повече от нея. Който разчита на приходи от лихви по депозити е за окайване, освен ако има милиони.

Във Форума съм от времето, когато имах намерение да купувам. Само, че като видях колективното безумие се отказах. Имам зад гърба си строеж на къща (около 350 квадрата РЗП) от първия разговор с архитекта, до финала. Когато купувам нещо давам точно толкова, колкото струва - ни лев повече.

Имам и имот и ниви за продаване (в смисъл, че нямам намерение да ги използвам), но не съм на зор и затова не бързам. Рентата си ми върви...

Сега влизам понякога за да видя нагласите и да се побазикам с креватните брокери и пишман-инвеститорите. След финансовите пирамиди от 90-те си мислех, че племето пишман-инвеститори е изчезнало, но уви! Много тъпи парчета се раждат, бре... Такива ми ти работи...
Re: 1.9
03-06-2012 - 12:02:38
avatar
И аз не го считам за инвестиция депозита в банка и е точно това, което казваш ти - временно съхранение на пари. И да сменя въпроса в анкетата на: за какво бихте похарчили 50 000 евро не мисля, че отговорите биха се променили много. Депозит в банка както и месечен наем за квартира определено не са инвестиции smiling smiley Но инвестиция в бизнес според мен е ок. Сега разбира се всеки разбира бизнеса по различен начин - някой нямат абсолютно никаква представа от бизнес и за тях е по-добре да си сложат парите в банка (говорим за тези 50000 евро), някои хора не разбират абсолютно нищо от недвижими имоти и за тях е по-добре депозит в банка също.

Но ако си купиш дял от работещ и успешен бизнес, който да ти носи ежегодно дивиденти е ок. Да създадеш бизнес (ако имаш добри идеи и опит разбира се) е ок. Кой казва, че не може с 50 000 евро в България да създадеш успешен бизнес? Аз лично бих ги инвестирал в моя бизнес, но аз имам опит и имам и бизнес. Ако нямах бизнес бих инвестирал в онлайн магазини, а също и в проекти, които се финансират от ЕС ако не се лъжа остава още около една година за повечето програми.

Относно инвестицията в недвижим имот - да каже някой, че това не е инвестиция...не искам да го коментирам...smiling smiley Ако да си купиш земеделска земя, която се обработва и носи ежегоден приход, който за няколко години връща на 100% инвестицията и това да го изключим от инвестициите - ок, но не е сериозно. Да си купиш жилище в центъра на София, което да пуснеш под наем и това да не го броим за инвестиция... извинявай... Да си купиш парцел в рамките на София за жилищно строителство и това да не го броим за инвестиция... Има и много други варианти, но кой съм аз да давам акъл за имотите след като съм брокер, който има изгода от това winking smiley

Прав си и за друго - наистина много тъпи парчета се раждат, но за сметка на това не се и променят през годините, а си остават тъпи парчета, но тях само мога да ги съжалявам не бих се нагърбил да им давам акъл.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 12:14 от Продавач.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 12:07:15
avatar
Quote
Продавач
Споделете в какво бихте инвестирали ако притежавате 50 000 евро, които сте наследили вчера, спечелили сте от лотарията или сте си намерили в куфарче на улицата. Ако не е измежду посочените - напишете като отговор вашите виждания.

Хайде сега да видим ще се променят ли отговорите.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
1.9
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 12:33:43
Едва ли отговорите ще се променят много.

Бизнес? ОК! Кой продава дял от успешен бизнес, който носи дивидинти? Нещо по-конкретно?
Брокерството е бизнес, но за големите в бранша. Утре ще ви спретнат един лобистки закон, че брокера трябва да има поне бакалавърска степен по специалността и ще ходите да доучвате или да речем въведат годишно лицензиране на база брой сделки и сума народ ще окапе от занаята. Твърде сте зависими от регулации в бранша, а като нов такъв те са нормални.

Земеделска земя? ОК! Ти купуваш ли и на каква цена? Ще я обработваш ли? Колко декара ще купиш и обработваш с 50 000 евро?

Я да видя плана на изплащане на инвестицията на апартамента в центъра на София и на парцела за жилищно строителство. Няма да питам за опазването от цигани в периферните квартали, че и в центъра вече.

Бъди по-конкретен!
.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход