Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 13:02:52
avatar
Ами дял от успешен бизнес може да ти продаде някой, който все още не е го е развил достатъчно много до нивата, които желае. Ето аз ако имам сега едни 50 0000 евро може би бих продал малка част от бизнеса си за да дръпна напред по-бързо, защото времето е пари. Който ми даде 50000 евро ще получи дял от нещо успешно, което ще му носи пари.

Но по-скоро някой студент, който няма никакъв капитал би продал половината от бизнеса си и за много по-малко. Да не може всеки студент да измисли нещо успешно като фейсбук, но ако ти си беше купил за 50 000 евро една 10-та част от фейсбук сега къде щеше да си?

Ето инфо,
и тук
и тук

Иначе "брокерството" както ти го наричаш определено не е бизнес за всеки. Регулацията в бранша за мен не е проблем. Дори бих се радвал ако го има, защото ще угаснат много пишман брокери и за мен ще се отворят още ниши.

Земеделската земя няма да я обработвам аз разбира се. Има си хора за тази цел и аз познавам такива. Бих купил, но сега инвестирам всичко в бизнеса си. Ако ми паднат 50 000 евро пак бих ги инвестирал в бизнеса си, но аз не съм като повечето посетители на форума. Брокерите тук сме сигурно един на 30.

Относно инвестицията в жилище в центъра на София няма как да бъда по-конкретен, защото с това си изкарвам хляба. Ако започна да разкривам всички тънкости на занаята си във форума - ще ме копират и колегите и много хора ще се възползват безплатно от моите идеи без аз да получа и стотинка. Аз съм конкретен с хората, които ми плащат за това.

А всъщност колко от хората гласували за депозит в банка посочиха коя е банката и каква лихва ще получат от нея за 12 месеца например? Елементарна сметка показва, че доходите от наем са почти двойно по-високи. Но това е лесно да се провери и е елементарно. Не е лесно да знаеш къде точно се търсят жилища в София и къде можеш да си дадеш жилището под наем за броени дни на добра цена. Не е лесно да знаеш и кои райони са подценени за да купиш там когато му дойде времето и когато му дойде времето да продадеш smiling smiley Не е лесно да знаеш как да подходиш за да договориш по-ниска цена за имота и т.н. и т.н. все неща, които всеки си мисли, че знае, но реално се оказва нещо съвсме друго. Това показва моя опит с клиентите ми през годините.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 13:06 от Продавач.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 13:49:02
ако купиш за 50 000 двустаен в центъра колко наем можеш да му земеш аз на 50К имам 4500 на година ти да не би 9000 да докараш . требе да имаш наем 750 на месец и да немаш никви раходи



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 14:30 от nradev.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:13:54
avatar
Quote
nradev
ако купиш за 50 000 двъстаен в центъра колко наем можеш да му земеш аз на 50К имам 4500 на година ти да не би 9000 да докараш . требе да имаш наем 750 на месец и да немаш никви раходи

Да речем, че 500лв няма да е проблем да получавам наем това са 6000лв годишно при това ако го давам под наем по стандартния начин winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:29:19
Лихвата е отражение от доходността на икономическата дейност,така няма как наемите да са с по-висока доходност от лихвите в общия случай.Лихвата е свързана и с рентата и от там се определя и цената на земеделската и каква да е земя ,която носи някъкъв доход,или имот.Това са прости неща от основите на икономическата теория.Подвеждащо е твърдението,че доходността от наемите е по-висока от доходността от лихви,а целта на манипулацията тука е ясна -да се ръчка пазара.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:31:20
Quote
Продавач
Quote
nradev
ако купиш за 50 000 двъстаен в центъра колко наем можеш да му земеш аз на 50К имам 4500 на година ти да не би 9000 да докараш . требе да имаш наем 750 на месец и да немаш никви раходи

Да речем, че 500лв няма да е проблем да получавам наем това са 6000лв годишно при това ако го давам под наем по стандартния начин winking smiley


Ами 6000 е 3000 еуро не е повече от 4500. освен това да го стегнеш и обзведеш за да достигнеш наем 500 е доста скъпичко освен това ремонти данък сгради и такса смет, данък върху дохода празни месеци комисион за брокера при намиране на нов наемател и тя доходността пада на 2000 което си е 4%.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 14:34 от nradev.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:39:24
avatar
Quote
фло
Лихвата е отражение от доходността на икономическата дейност,така няма как наемите да са с по-висока доходност от лихвите в общия случай.Лихвата е свързана и с рентата и от там се определя и цената на земеделската и каква да е земя ,която носи някъкъв доход,или имот.Това са прости неща от основите на икономическата теория.Подвеждащо е твърдението,че доходността от наемите е по-висока от доходността от лихви,а целта на манипулацията тука е ясна -да се ръчка пазара.

Всеки си живее в неговия свят видно е от писанията на много хора тук във форума за недвижими имоти... Лихвите на банките се определят от много фактори, а не само от доходността на на икономическата дейност...и да има как наемите да са с по-висока доходност. Самия факт, че правиш подобни сравнения ме кара да не си губя времето да ти отговарям, но след като валят някакви обвинения за "манипулация" няма как да не се отнеса с насмешка към тези глупости. Подобни обобщавания показват само и единствено едно - неразбиране на материята недвижими имоти...при това голямо неразбиране.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:40:46
avatar
Quote
nradev
Quote
Продавач
Quote
nradev
ако купиш за 50 000 двъстаен в центъра колко наем можеш да му земеш аз на 50К имам 4500 на година ти да не би 9000 да докараш . требе да имаш наем 750 на месец и да немаш никви раходи

Да речем, че 500лв няма да е проблем да получавам наем това са 6000лв годишно при това ако го давам под наем по стандартния начин winking smiley


Ами 6000 е 3000 еуро не е повече от 4500. освен това да го стегнеш и обзведеш за да достигнеш наем 500 е доста скъпичко освен това ремонти данък сгради и такса смет, данък върху дохода празни месеци комисион за брокера при намиране на нов наемател и тя доходността пада на 2000 което си е 4%.

В предишния ти пост не видях да споменаваш валутата, но както и да е. От къде идват твоите 3000 евро казваш?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:48:54
не 3000 а 4500 КТБ дава за над 100 000 лева лихва 9,11% а валутата е лев
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:51:19
avatar
Quote
Продавач
Споделете в какво бихте инвестирали ако притежавате 50 000 евро, които сте наследили вчера, спечелили сте от лотарията или сте си намерили в куфарче на улицата. Ако не е измежду посочените - напишете като отговор вашите виждания.

Но наистина няма как да не прави впечатление факта, че това е форум за недвижими имоти, а в същото време дори и с пари намерени на улицата 52 от общо 70 гласували на биха си купили имот...интересно, интересно...*angel**bow*clap: И после дори някой казват, че аз "манипулирам" доооооооооооооооооооооообре :]:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
03-06-2012 - 14:52:50
avatar
Quote
nradev
не 3000 а 4500 КТБ дава за над 100 000 лева лихва 9,11% а валутата е лев

50 000 евро не са 100 000лв winking smiley Защото по тази логика ако с тези 50 000 евро и добавиш още от себе си еди колко си можеш и яхта да си купиш... За този депозит ли става дума?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-03 14:56 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход