Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley

Публикувано от Metal_work 
Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
17-09-2012 - 23:06:36
От известно време разглеждам обявите в нета, пуснал съм си и тук една тема в "Купува".
"Самостоятелна стая с баня и тоалетна , ателие и пр. Около 24кв. - + Може и със скосявания или със забележки, които да налагат леки ремонти. Абсолютно без приспособени гаражи."
Кварталите да са максимално удобни за Ректората (не съм студент) Около центъра, Гео Милев, Изгрев, Мусагеница, Изток - в този ред на мисли.

Ето три обяви, които са приемливи.
20кв. - 1000Е кв.
[www.imoti.net]

22кв. - 880Е кв.
[www.imoti.net]

22кв. - 1045Екв.
[www.imoti.net]

Може ли да се очаква някакво сериозно намаление на такива жилища при намерение за покупка. Да речем 600-700Е на кв.м или иначе казано сума от порядъка на 14-17к Е ( хайде третата обява няма да я броя ). Наем на подобно жилище е 200лв. . .
Има ли смисъл да продължавам да търся? Не съм се занимавал да ходя по агенции. Ако само това е предлагането, при тези цени не виждам смисъл - жилището струва колкото наемите за 16 години.
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 09:43:43
Ти стой и чакай, пък цените може да паднат. Постави се на мястото на продавачите. Те си имат някаква цена наум на база на офертите в нета на непрода (ваеми / дени) имоти), после я надуват защото ги е страх да не се минат, а много често не искат истински да се разделят с имота от сантиментални подбуди (хайде и затова още няколко процента отгоре). После идва някоя лелка брокерка, която без знанието на собственика надува още малко цената, та освен комисионната да вземе ако може още малко отгоре. После влизаш в нета и гледаш 1000 евро квадрата за на стрина Неда тавана. Звучи абсурдно и очевидно няма да се продаде посмъртно (докато е жива стрина Неда). Запомни, ти не търсиш имот. Ти търсиш продавач. Продавачът преговаря, а сеирджиите дори няма да пуснат брокера да влезе в имота без тяхно присъствие и грижовно ще забърше с парцал след теб най-ценното си - имотеца.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 10:49:54
за тия пари си земи 1 панелна гарсониера поне ще прилича на жилище
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 12:08:16
Грийни, стрина Неда няма да ти подари тавана си, колкото и да ревеш по форумите. Тия малките жилища са най-търсените, поне 3-4 съм сменил като студент.
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 12:24:42
Quote
Imotko
Грийни, стрина Неда няма да ти подари тавана си, колкото и да ревеш по форумите. Тия малките жилища са най-търсените, поне 3-4 съм сменил като студент.

Освен ако не е умрела и наследниците и да се чудят как да се разделят.
... или стрина Неда болна от рак, а няма пари за лечение
... или стрина Неда с тежък кредитен махмурлук ...

Случаи много, светът е шарен.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 13:41:11
E, щом съветваш човека да търси болен от рак продавач, то пожелавам му късмет.
Малко на лешоядство бие, не мислиш ли?*angel*
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 14:20:20
Imotko не рева по форумите, а още по-малко търся подаръци. Не виждам причина за подигравателното ти отношение.

Ето едно интересно предложение:
[www.imoti.net]

Няколкото квадрата по-малко съответно биха ми дали възможност да си позволя да платя повече на квадрат. Заслужава ли си според теб за 15к евро ?
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 15:46:18
Има такива студия на първия етаж, преустроени гаражи за по 450-500Е/м2, мисля, че бяха в Триъгърника.
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 20:04:52
Quote
Metal_work
Imotko не рева по форумите, а още по-малко търся подаръци. Не виждам причина за подигравателното ти отношение.

Ето едно интересно предложение:
[www.imoti.net]

Няколкото квадрата по-малко съответно биха ми дали възможност да си позволя да платя повече на квадрат. Заслужава ли си според теб за 15к евро ?

Ни най-малко не се подигравам с тебе, то се знае с кого.
Анонимен потребител
Re: Търся много малко жилище, а цените не падат smiling smiley
18-09-2012 - 20:16:19
Metal_work, като брокер с почти 22 г. опит ще Ви кажа няколко неща :
- не обръщайте внимание на лаици и неудачници като greenbul , чиято фантазия е доста развинтена
- цените на жилищата не се определян нито стрина, нито от чичо, нито от брокери , нито от продавачи, а /вероятно знаете това/ от съотношението търсене/предлагане и е необходимо само да разгледате какви са цените днес на търсеното от Вас жилище в търсеният от Вас райони всичко ще Ви се изясни. А дали се очаква сериозно намаление ? Не, нито се очаква, нито има причина да се случи. Мислили ли сте за варианта покупка с кредит , ако не можете да си позволите днешните цени ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход