Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
19-07-2012 - 13:38:17
Quote
kuku987
Gazprom:
[ca.finance.yahoo.com]
Price to earning ratio = 2.52 (pazarna kapitalizacija rawna na dohoda za 2.52 godini)

ERUS:
[ca.finance.yahoo.com]
Price kym earning ratio =5, dawat hubawi diwidenti

Zdravei,az sum ot anonimnite potrebiteli,no sledq tvoite mneniq tuk i gi uvajavam.
Bi li mogul,da mi ostavish nqkakva forma,za kontakt ,kudeto moga,da te popitam
otnosno nqkoi slojen,za men vupros svurzan s investiciite.Mislq,che moga,da obogatq nulevite si poznaniq
ako si gotov,da otdelish i minutka ot vremeto si.Predvaritelno blagodarq.
Pozdravi,
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
01-09-2012 - 09:16:53
Рекорден ръст на личните депозити отчита Българската Народна Банка за миналия месец. През юли сме внесли на влог около 500 милиона лева, което е най-високият ръст от началото на годината.
Привлечените средства от населението вече достигат половината от ресурса в банковата система. Освен растеж на депозитите, финансовите показатели на кредитните институции не търпят съществени промени, посочват от БНБ.

Към 31 юли българската банкова система има печалба от 393 млн. лв. Коефициентът на ликвидните активи, изчисляван по Наредба 11 на БНБ, е 25.79 процента. Спрямо края на предходния месец финансовият резултат се повишава с 69.5 млн. лв., като основен остава приносът на нетния лихвен доход - 218 млн. лв. месечно нарастване.

Общата сума на активите се увеличава с 0.6 процента до 511 млн. лв. Паричните средства намаляват с 318 млн. лв. Същевременно нарастват вземанията от кредитни институции, които допринасят за общия месечен растеж на кредитите и авансите с 486 млн. лв.

Отчетено е увеличение на портфейлите с ценни книжа с 4.8 на сто или 323 млн. лв. Намалението на дълговите инструменти на чуждестранни емитенти е компенсирано от увеличение на българските ДЦК.

Делът на петте най-големи банки в общото балансово число достига 51.8 процента.

Брутните кредити, без тези за кредитни институции, нарастват с 284 млн. лв. Намалението на експозициите на дребно с 0.2 процента е повлияно от свиването на потребителските заеми с 0.4 процента или 35 млн. лв. Размерът на жилищните ипотечни кредити остава без промяна.

Балансовият капитал на системата слабо се увеличава и към юли е 10.6 млрд. лв. Растеж е отчетен при емитирания капитал, преоценъчните резерви и при дохода от текущата година.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
01-09-2012 - 15:53:52
avatar
Quote
lastsentinel
В недвижим имот бих ги инвестирал след като направя подробно проучване на някой град/село по морето, което си е избрало модерен кмет и цели бързо развитие.

"Модерния кмет" е с мандат от 4 години, а може и по-малко.
Имот спрямо кмет не се купува.
Като цяло инвестициите в имоти по морето и ски курортите имат смисъл.
Това не означава атака на сляпо и за какви да е пари.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
06-09-2012 - 20:39:32
Аз набутах точно 50К в акции. Засега съм на +30%. Мисля че шанса да удвоя кинтите не е малък и ще поизчакам до нова година. А вие си купувайте копторите де, лошо нема.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
06-09-2012 - 23:47:40
149 какви акции си взел
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
07-09-2012 - 10:28:25
149 какви акции си взел
====================

nradev, купих 55000 парчета на SNS Reaal на 90 цента парчето, днес както гледам ще бъде пробита дифенс границата на 1,23 и хоп към 1,35, следва 1,55 и до края на годината около 2 евро парчето и пак ще е подценена акцията, досега съм на около +30%, но не съм се разбързал да кеширам, само наблюдавам със задоволство покачването.
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
07-09-2012 - 10:34:32
какв им е бизнеса на тия СНС
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
07-09-2012 - 16:55:26
какв им е бизнеса на тия СНС
========================

Google.com ще ти разкаже
Анонимен потребител
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
07-09-2012 - 19:09:15
купих 55000 парчета на SNS Reaal на 90 цента парчето,
---------------
Събуди се весо, тук единственият луд си ти !
Re: АНКЕТА: В какво бихте инвестирали 50 000 евро?
07-09-2012 - 19:39:41
Тука като има толкова мераклии за акции да си направя и аз една оферта, не моя, на едни досадници! Те работели на 0.1% комисионна. Но всъщност друго ми направи впечатление. Предложиха ми да търгувам с валута, съотношението било 1 към 200, т.е. влагам 100 долара и ми се открива сметка от 20 хил., каквото спечеля било за мене, а ако загубя губя само стоте долара. Аз съм прост човек и имам два принципа: да не участвам в супер изгодни; колкото и малко да изкарам, да мога да го прибера и във връзка с това ги попитах къде са им банковите сметки и да ми представят обезпечение, нещо, което да мога да запорирам ако имам проблеми с печалбите, но чух само несвързано мънкане, че можели да ми дадат номерата на сметките, по които да преведа парите.
Та тази работа с акциите, валутата и въобще всичко от рода ме наведе на прозрението на spgufi, че са се навъдили много луди на тоя свят. Въпросът е дали лудите ги предлагат тези неща или са тези, дето си играят на акции и сарафлък.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход