Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?

Публикувано от gogo84 
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 17:03:56
Quote
ivorad
Quote
darkside


Имам един въпрос. Каква е нормалната цена според теб на 50кв.м. ч.ж.п. ново строителство, 4-етажна кооперация, луксозно изпълнение (баня, кухненски тракт). После ще ти кажа за колко е купен преди седмица.

Пиленце юнакливо, можеш ли осъзна, че понятие "нормална цена" без конкретни параметри на продавания продукт / посочените от теб са напълно недостатъчни за сериозна оценка/ няма?
Можеш ли осъзна колко ентеугендно си въпросвал, при това положение?
А?
:]
Ама мноу си ентеуегентен(-на), бре Ивораде(-ке)! Сигурно е мноу трудно да общуваш с прости хора като нас, а? И на прости въпроси ти е трудно да отговориш?
Ще ти задам още по-прост въпрос: ти на каква цена моеш да ми продадеш такова жилище пак в тоя район? Сфана ли въпроса? Мноу други брокери го сфанаха, попитани по същия начин. Говоря за най-общия случай, средна цена?
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 17:38:31
Quote
gogo84
ivorad и Boby, защо отново се хванахте за цените местоположението и т.н.? Толкова ли не можете да проумеете, че хората искат да живеят в къща, но понеже не могат си купуват апартамент, ако и това не могат живеят под наме.
По вашата логика и аз излиза, че съм от хората, които предпочитат апартамент понеже мога да си купя сигурно 2 къщи в някое убито село около София, но въпреки това търся апартамент. Ами търся апартамент, защото не мога да си купя къща в София и то не къде да е в София, а в някой хубав квартал.

Особено това:
> поосведоми се за населението на Манхатън, например, после се
> опитай да осъзнаеш, че за цената на добър апартамент в този
> престижен район могат да се купят 2-3 луксозни къщи в предградията

Мислиш ли, че на тези с апартаменти в Манхатън не им се живее в къща? Просто не им се живее в предградията.

> Я да видим хипотетичния вариант - Фиат пунто за 10К евра и Мерцедес
> Ес класа също за 10К. Айде сега ти ми опиши профила на човека който
> би взел Пунтото?

Веднага ти описвам - човек който няма да кара много и не иска да влага излишни пари в колата си.

Гениално. И какво му пречи да вземе Мерцедеса от идиота който го продава за 10К и да го препродаде за 100К?

Ти не можеш да си купиш къща в "убито" село около София защото ще ти струва колкото 3-4 апартамента е не обратното. Че и претенции - да не е в предградията. Ами купи си в Изток например, намират се по за милион два.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 18:07:38
> И какво му пречи да вземе Мерцедеса от идиота който го продава за 10К и да го препродаде за 100К?
Щом мерцедеса е стигнал до 10к се предполага, че ще е на 10-15 години и следователно няма да може да го продаде за 100к.

> Ти не можеш да си купиш къща в "убито" село около София защото ще ти струва колкото 3-4 апартамента е не обратното.
Не ми се рови сега за точни цени, но 100% има къщи в радиус 50км от софия за по 10 000 - 20 000 лв.

И пак не схващаш основното, а то не е в това кой какви възможности има, а в това какво би предпочел. Веднага ще те върна на изречението, от което започна този спор:
"Няма нормален човек по света който да иска да живее в колективна сграда.".

Обърни особено внимание на думата "иска". Никъде не се споменава район, цени и т.н. Щом даваш пример с коли ще дам и аз пример:
Няма нормален човек на света, който да иска да кара трабант.

А сега кажи, че и това не е вярно, че зависи колко струва трабантът, пък къде се намира и т.н. и т.н.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 19:23:34
Янев, 100000 за обзавеждане не съответстват на къща за 150000 евро в София, правиш свободни съчинения. И в София читава къща за 150000 евро с мястото барабар НЯМА. Няма и да има.
А спорът къща-апартамент е безсмислен, поне докато не дефинирате понятията. Един иска къща, като има предвид за 500000 евро в Драгалевци, друг вика "не ща апартамент", като има предвид тристаен в Люлин.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 19:52:43
Ето Ви малко реални факти с личното ми участие (не съм брокер)

офертна 350 000 евро, постигната 205 000 евро

офертна 270 000 евро постигната 230 000 евро

Офертна цена 45 000 евро постигната 41 000 евро



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-06 19:59 от tuomas.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 20:01:32
Много ясно, че много хора ще предпочетат апартамент пред къща, но това не е защото биха искали да живеят в две стаи и да делят един парцел с още 50 човека, а е защото нямат финансова възможност да си позволят самостоятелна къща.

. Нека тогава го кажа така - според мен 99% от хората биха предпочели къща пред апартамент, ако имаха финансовата възможност за избор.
---------------
И трите реда са пълни с абсурди. Ако можеш да кажеш как разбра, че 99 % от хората биха предпочели къща, ще се извиня за първото изречение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-06 20:10 от bashbroker.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 20:07:29
опитай да осъзнаеш, че за цената на добър апартамент в този
> престижен район могат да се купят 2-3 луксозни къщи в предградията


Егати глупостите!
Цената на добър (200-300м2)апартамент в центъра на престижен глад е колкото цената на 20-30 луксозни къщи в предградията.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 20:10:45
Quote
batko

Що не вземеш да вървиш на майка си в ауспуха нещастнико.

Бледо, блееееедо!
И в псуването не те бива.....
:]
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 20:15:55
Quote
darkside

Ще ти задам още по-прост въпрос: ти на каква цена моеш да ми продадеш такова жилище пак в тоя район? Сфана ли въпроса? Мноу други брокери го сфанаха, попитани по същия начин. Говоря за най-общия случай, средна цена?

Пиле, пак ще те поправя - въпросът ти не е "прост", той е просто тъп - само абсолютен кретен може да говори за "такова жилище" / какво точно, умнико?/, в "тоя район" / кой район???/, "най-общ случай" / нали иде реч за "такова жилище" в "тоя" район" - какви "най-общи случаи" сънуваш?!?/.
В едно си прав - на подобни въпроси не отговарям. Майтапя се с онези, които ги задават!
:]
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 20:16:54
Имотко, първо чети аз какво пиша и най-вече в отговор на какво го пиша.

Изнервен си от 2 месеца, пишеш много различно и несвързано.

И все пак: нямало парцели около София за 60к евро ли? Или не може с 90к евро да се направи къща? И за още толкова да се обзаведе? Или общо за 500 000 лева около София няма читава обзаведена къща?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-10-06 20:23 от Атанас Янев.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход