Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поевтиняването продължава !

Публикувано от Бай Пешо1 
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 12:51:31
avatar
Quote
камелия
Ти, да си чувал нещо за пазарен принцип? За търсене и предлагане?

Да ти кажа - чувал съм за пазарни принципи и закона за търсене и предлагане. И се чудя защо не падат цените, като предлагането надвишава в пъти търсенето ? И стигам до отговора - алчност, стремеж към бързо забогатяване на бай Ганювци, дето се правят на Хитър Петър. Най-накрая ще изядете и солта, и боя, че и глоба ще платите !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 12:57:23
avatar
Quote
ivorad
Хммм, благата, друже, не са само храна......Ако се твърди, че "20%........", то това не означава, че 80% от храната се консумира от 20% от населението на Земята.
Както и да е, само повтарям - Малтус нищо не е искал да "намалява". Просто е установил няколко естествени зависимости, една от които е между ресурси и население. Разбира се, човешката цивилизация има определени възможности да влияе на тези зависимости до някаква степен. Така например, мощният скок на технологиите в областта на производството на храни даде възможност за неколкократно увеличаване на населението на планетата. Интересно, обаче, когато петролът свърши - как ще се обработват огромните селскостопански площи? С волски впрягове, като по времето на Малтус? И ако се върнем към животинската тяга - колко ли храна бихме произвели с нея, колко хора ще можем да изхраним с нея? И ако не успеем да изхранваме наличното население - какъв ще е резултатът от това критично състояние?
Уви, Малтус е изключително прав - този тип кризи на технологическия растеж/ресурси се решават само с война.....

Малтус е предполагал, не е установил зависимост ! И това, че не е бил прав сам си го написал - технологиите изпреварват увеличената консумация породена от увеличеното население. Проблема е друг - ресурсите се разхищават, а някои искат всички блага само за себе си. И население редуцирано до определен брой, което да ги обслужва. Нов ред, господари с неограничена власт и роби от ново поколение.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 13:14:52
Quote
камелия
Quote
drakkar
Камел никаква собственост никъде няма да преминава. Ипотекирания имот си е собственост на банката, докато не бъде изплатен. И не ми излизай с приказките, че това не е така. Факта, че ипотекаря не може да се разпорежда с имота преди да уведоми банката и тя да одибри това го показва.
Освен това, тези дето купуваха без да мислят на тройна цена пречеха на други да се сдобият с имот, защото цените се набалончиха точно заради тях ! Сега нещата просто ще с дойдат на мястото. А ти дето ги съветваше тия хора по - добре се осъзнай и разкай !

Аха, виновни са ти тези, дето купували на тройна цена? eye popping smiley
Ти, да си чувал нещо за пазарен принцип? За търсене и предлагане?
Ревеш за социализъм, явно- всички да получават поравно и цените на всичко да са регулирани от държавата, да няма покачване. Не е лош мерака ти, ама тая умря преди 22г.
Никой не ти е пречил да си купиш имот, просто е трябвало да се пребориш с оня, дето също го е искал и за да го придобие, се е бръкнал по- дълбоко.
Това му е минуса на капитализма- едни са по- богати, други- по- бедни.
"Идването на мястото" на нещата, е величина, различна за различните хора. За теб, явно това е още троен спад. Или, цени от времето на бай Тошо.
Да, ама тогава се чакаше за еФтинийката по 10-15г.:] Дали ще си във финансова кондиция да почнеш тогава да изплащаш? И колко пара ще си потрошил по наеми?
Няма пълно щастие, ръйш!spinning smiley sticking its tongue out
A сега новите виновни са тези дето не щат да купуват боклуците на тройни цени.Да си ги държат и да са богати щото такива са принципите на капитализма.Камелия за толкова години в този форум ми е ясно че ти винаги си права и никога не падаш по гръб.Ти просто си безгрешна.Както много пъти съм писал ще ги видиш новите богаташи при 6.0 по Рихтер.Тези коптори със спални по 8-10кв.метра и тераси 60 на 80 сантима с миризлива кухня в хола ще изпопадат всичките.Като сложим и факта че между тях няма улици и отстоянията са никакви нито спасители нито бърза помощ нито пожарна ще може да влезе.Какво повече да коментираме.Ти като дърта циганка лъжеш и мажеш и си предлагаш негодната стока.Еми това си е твой проблем.Аз боклук няма да си купя.Ще живея на село но боклук никога.Докато не се научите какво да правите
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 13:24:56
Quote
drakkar


Малтус е предполагал, не е установил зависимост ! И това, че не е бил прав сам си го написал - технологиите изпреварват увеличената консумация породена от увеличеното население. Проблема е друг - ресурсите се разхищават, а някои искат всички блага само за себе си. И население редуцирано до определен брой, което да ги обслужва. Нов ред, господари с неограничена власт и роби от ново поколение.

Напротив - установил е, на базата на доста емпирични примери. Но за да знаеш това, трябва да си чел автора в оригинал, а не скудоумните марксически учебници по философия от периода на развития соц......
Никъде не съм твърдял, че тенденицията, при която технологиите изпреварват потреблението, е вечна. Това може да е само временно явление, до критичното намаляване на невъзобновяемите ресурси. Неслучайно изобщо не коментираш казуса с петрола.
Приятна ситуация - разговор с партиен секретар от соц-времената!
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 13:37:25
avatar
Quote
ivorad
Никъде не съм твърдял, че тенденицията, при която технологиите изпреварват потреблението, е вечна. Това може да е само временно явление, до критичното намаляване на невъзобновяемите ресурси. Неслучайно изобщо не коментираш казуса с петрола.
Приятна ситуация - разговор с партиен секретар от соц-времената!

Е, партиен секретар никога не съм бил, нито пък партиен член. Даже комсомолец не успях да стана, защото дойде "демокрацията" ! Малтус съм го изучавал в университета, не претендирам, че познавам обстойно трудовете му.
Относно петрола - не знам дали е невъзобновяем, бяха казали, че ще свърши до 2010г, после до 2030 и откриват постоянно нови находища. А и със сигурност има технологии неползващи петрол, но са засекретени, петролното лоби може би е по - силно и от банковото. Знаеш кои фамилии са в този бранш ...

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 14:02:54
avatar
Quote
batko
Камелия за толкова години в този форум ми е ясно че ти винаги си права и никога не падаш по гръб.Ти просто си безгрешна.
1.Както много пъти съм писал ще ги видиш новите богаташи при 6.0 по Рихтер.Тези коптори със спални по 8-10кв.метра и тераси 60 на 80 сантима с миризлива кухня в хола ще изпопадат всичките.Като сложим и факта че между тях няма улици и отстоянията са никакви нито спасители нито бърза помощ нито пожарна ще може да влезе.
2. Какво повече да коментираме.Ти като дърта циганка лъжеш и мажеш и си предлагаш негодната стока.Еми това си е твой проблем.Аз боклук няма да си купя.Ще живея на село но боклук никога.Докато не се научите какво да правите

За толкова години, ти не си осмислил нито един мой пост, зает да се заяждаш.:]

1. За всичките години в този форум, винаги съм твърдяла, че новото строителство не струва. Изнасяла съм факти и дори съм обявила, че съм продала за 15г. само 2 имота и то на признат строител.

2. Ти, като жалко отмъстително човече, на което целият свят му е крив, клеветиш и набеждаваш. И ставаш смешен, с тъповатата упоритост при повтарянето на една лъжа, вярвайки че може някой да я приеме за истина.
Смешен си, но проблемът е твой.
Аз нищо не продавам, това също съм писала сто пъти, но ти пак не си видял и разбрал. Аз и посредник не съм от куп време- също убегнал ти факт.
А като не купиш ти, ще купи друг- нали всичките кимизарници се изкупиха преимуществено от дошлите от село- готови на всичко, само и само да са в града. Това, че естети като теб ще останат в прованса, само ще допринесе за облагородяването му.:]
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 14:19:55
Quote
drakkar
Quote
ivorad
Никъде не съм твърдял, че тенденицията, при която технологиите изпреварват потреблението, е вечна. Това може да е само временно явление, до критичното намаляване на невъзобновяемите ресурси. Неслучайно изобщо не коментираш казуса с петрола.
Приятна ситуация - разговор с партиен секретар от соц-времената!

Е, партиен секретар никога не съм бил, нито пък партиен член. Даже комсомолец не успях да стана, защото дойде "демокрацията" ! Малтус съм го изучавал в университета, не претендирам, че познавам обстойно трудовете му.
Относно петрола - не знам дали е невъзобновяем, бяха казали, че ще свърши до 2010г, после до 2030 и откриват постоянно нови находища. А и със сигурност има технологии неползващи петрол, но са засекретени, петролното лоби може би е по - силно и от банковото. Знаеш кои фамилии са в този бранш ...

Гледай сега, "партиен секретар" не е само професия, а и начин на мислене, така че.....внимавай с думички, които имат императивен смисъл!
Що се отнася до петрола, той не е съвсем невъзобновяем източник, само трябва да се изчакат няколкостотин милиона години, докато пак се образува в земните недраwinking smiley
Иначе за секретните технологии и аз съм чувал, но за съжаление - нищо не съм видял досега......Ако в следващите две-три десетилетия не се намери заместител на петротехнологиите, населението на Земята несъмнено ще намалее с няколко милиарда за по-малко от 50 години след падането на добивите под един критичен минимум. Вследствие на войни, глад или епидемии - няма значение, ще бъде напълно по Малтус!
И не се заблуждавай - изобщо не съм привърженик на този сценарий, а обратното. Просто не виждам алтернативата му, засега!
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 15:29:01
Quote
камелия
Quote
batko
Камелия за толкова години в този форум ми е ясно че ти винаги си права и никога не падаш по гръб.Ти просто си безгрешна.
1.Както много пъти съм писал ще ги видиш новите богаташи при 6.0 по Рихтер.Тези коптори със спални по 8-10кв.метра и тераси 60 на 80 сантима с миризлива кухня в хола ще изпопадат всичките.Като сложим и факта че между тях няма улици и отстоянията са никакви нито спасители нито бърза помощ нито пожарна ще може да влезе.
2. Какво повече да коментираме.Ти като дърта циганка лъжеш и мажеш и си предлагаш негодната стока.Еми това си е твой проблем.Аз боклук няма да си купя.Ще живея на село но боклук никога.Докато не се научите какво да правите

За толкова години, ти не си осмислил нито един мой пост, зает да се заяждаш.:]

1. За всичките години в този форум, винаги съм твърдяла, че новото строителство не струва. Изнасяла съм факти и дори съм обявила, че съм продала за 15г. само 2 имота и то на признат строител.

2. Ти, като жалко отмъстително човече, на което целият свят му е крив, клеветиш и набеждаваш. И ставаш смешен, с тъповатата упоритост при повтарянето на една лъжа, вярвайки че може някой да я приеме за истина.
Смешен си, но проблемът е твой.
Аз нищо не продавам, това също съм писала сто пъти, но ти пак не си видял и разбрал. Аз и посредник не съм от куп време- също убегнал ти факт.
А като не купиш ти, ще купи друг- нали всичките кимизарници се изкупиха преимуществено от дошлите от село- готови на всичко, само и само да са в града. Това, че естети като теб ще останат в прованса, само ще допринесе за облагородяването му.:]

Kaмелия извинявам се за въпросите но ще ти ги задам
1.Имаш ли мъж?
2.Правите ли секс
3.Бил ли е той поне веднъж отгоре а ти по гръб.
В този форум ти винаги си последна инстанция най умната най знаещата извърташ всичко в твоя полза.НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ С ТЕБ.ПРОСТО СИ МИСЛЯ ЧЕ СИ ЕДНА МРАЧНА НЕУДОВЛЕТВОРЕНА В НЯКАКВО ОТНОШЕНИЕ ЖЕНА
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 16:24:18
avatar
Quote
batko

Kaмелия извинявам се за въпросите но ще ти ги задам
1.Имаш ли мъж?
2.Правите ли секс
3.Бил ли е той поне веднъж отгоре а ти по гръб.
В този форум ти винаги си последна инстанция най умната най знаещата извърташ всичко в твоя полза.НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ С ТЕБ.ПРОСТО СИ МИСЛЯ ЧЕ СИ ЕДНА МРАЧНА НЕУДОВЛЕТВОРЕНА В НЯКАКВО ОТНОШЕНИЕ ЖЕНА

Виждаш ли колко си семпъл, батко?
Вместо да реагираш на отговорите ми на твоите 2 точки и, или да опровергаеш, или да се съгласиш, се интересуваш от сексуалния ми живот.
Ти, свой нямаш ли? Ако имаш, ама нещо не ти уйдисват позите, има си сайтове, където ще те научат.:]
Не претендирам, че съм най- умната, батко, но когато трябва да отговарям на глупави заяждания, не е трудно да остана последна инстанция.
И не ме мисли, удовлетворена съм си от живота- и мъж си имам, и позите сменяме..........
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 16:35:46
Аз те питам има ли такава поза в която да лежиш по гръб.Поведението ти не издава да си доволна от живота.Има ли случай за толкова години в този форум ти да си признала че някой е прав че ти бъркаш.Аз поне не знам такова събитие.Ти и още няколко човека превърнахте форума в плювалник в място за обиди и мерене на .......Казах вече като нямаш аргументи спри да обиждаш хората и да плюеш.Осъзнай се и се спри или е невъзможно за теб
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход