Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поевтиняването продължава !

Публикувано от Бай Пешо1 
Re: Поевтиняването продължава !
31-08-2011 - 16:44:01
Камелия, не знам за коя Младост говориш - Варна или София, нито какво точно се опитваш да кажеш с тези цифри - тези локации не ми говорят абсолютно нищо, както и масовите блокове и разпределения в тези зони. За това паказах и цени за ЦЕНТЪР на Варна, а не за определен квартал.

Ето какво си написала:
Сега имотите са на цени от 2006г.- преди бума. Схващаш ли къде е проблема?
и
Нищо, че цените паднаха на ниво 2006г.
Re: Поевтиняването продължава !
31-08-2011 - 17:36:23
avatar
Quote
Атанас Янев
Камелия, не знам за коя Младост говориш - Варна или София, нито какво точно се опитваш да кажеш с тези цифри - тези локации не ми говорят абсолютно нищо, както и масовите блокове и разпределения в тези зони. За това паказах и цени за ЦЕНТЪР на Варна, а не за определен квартал.

Ето какво си написала:
Сега имотите са на цени от 2006г.- преди бума. Схващаш ли къде е проблема?
и
Нищо, че цените паднаха на ниво 2006г.

Пиша за Младост във Варна и за Чайка- пак във Варна.
И съм ти дала истински цени в София през 2006г.
Ето ти жилища със същите параметри сега:

Център / бул. Витоша 60 кв. м. 46 000EUR
Център / бул. Васил Левски 50 кв. м. 56 700EUR
Център / пл. Руски паметник 52 кв. м. 57 500EUR
Център / бул. П.Евтимий 51 кв. м. 75 000EUR
Младост 3 112 кв. м. 66 800EUR
Младост 3 120 кв. м. 70 000EUR


Виждаш ли, че някои от тях имат по- ниски цени от тези, през 2006?
А, виждаш ли, че други, в непосредствена близост до първите, са с много по- високи цени?
Казах ти, че не се интересувам от пазара и не съм сверявала казаното от когото и да било.
Но, това което виждам сега, показва, че повечето цени са като тези, които съм ти дала в предния пост.

Ако разгледаш последната страница на всеки вид имот, ще помислиш, че четеш оферти от центъра на Париж.
Дали въобще може да се търси коректна " средна" цена, по начина, който предлагаш?
Re: Поевтиняването продължава !
31-08-2011 - 21:02:32
Цитираш ми конкретни оферти за 2006 и 2011 - това е АБСУРДНО.

Аз ти цитирам СРЕДНА цена за ТОГАВА и за СЕГА.

Кое според теб е по-реално?
Отделни ЕДИНИЧНИ оферти или СРЕДНА цена за периода?

Дори Имотко ти написа нещо - поне него слушай.

редакция
Ето, и аз ще ти цитирам конкретни оферти за Чайка:
2006 година продаден 92кв панел, в една от най-добрите локации, за 55 000 евро. Цената я знам, защото го закупи приятел.
2011 година в същия блок има оферта 92кв на 95 000 евро.
Ако някой брокер има интерес - на лично ще пусна точно блока и телефона на продавача.
Цената е свалена скоро от 120 000е.
Двата апартамента са различни, в съседни входове.

Какво следва да извадим като извод от горното? НИЩО.

Във Владиславово - най-лошият квартал на Варна, вашето Люлин, средната цена в момента е 470 евро за 3стаен, средна цена от 40 000 евро. През 2006 е била 320 евро.
Това какво означава? Нищо. Там не става нищо.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-08-31 21:16 от Атанас Янев.
Re: Поевтиняването продължава !
31-08-2011 - 21:57:14
avatar
Quote
Атанас Янев
Цитираш ми конкретни оферти за 2006 и 2011 - това е АБСУРДНО.

Аз ти цитирам СРЕДНА цена за ТОГАВА и за СЕГА.

Кое според теб е по-реално?
Отделни ЕДИНИЧНИ оферти или СРЕДНА цена за периода?

Дори Имотко ти написа нещо - поне него слушай.

редакция
Ето, и аз ще ти цитирам конкретни оферти за Чайка:
2006 година продаден 92кв панел, в една от най-добрите локации, за 55 000 евро. Цената я знам, защото го закупи приятел.
2011 година в същия блок има оферта 92кв на 95 000 евро.
Ако някой брокер има интерес - на лично ще пусна точно блока и телефона на продавача.
Цената е свалена скоро от 120 000е.
Двата апартамента са различни, в съседни входове.

Какво следва да извадим като извод от горното? НИЩО.

Във Владиславово - най-лошият квартал на Варна, вашето Люлин, средната цена в момента е 470 евро за 3стаен, средна цена от 40 000 евро. През 2006 е била 320 евро.
Това какво означава? Нищо. Там не става нищо.

Добре, явно целите ни са различни.
Мен ме интересува, наистина къде са цените спрямо 2006г.
Теб те интересуват някакви " средни цени", по които, обаче, вадиш заключения, че апартамент от 100кв. бил давал разлика от 24000...........
Което, ако случайно е вярно за един имот, то в никакъв случай не е вярно за останалите.
Мислех си, че като човек, който иска да купува, а не като статистик, за когото е важно средното аритметично, ще те интересуват реалните цени на жилища с определени параметри.smiling smiley
Ако можеш да ми кажеш, как графиката, която си направил, ти помага в определянето на оптималната цена, на която ще решиш да купиш апартамента, който наблюдаваш?smiling smiley
Re: Поевтиняването продължава !
31-08-2011 - 22:03:11
Камелия, не съм направил графика - снимка е от имот.бг smiling smiley
За разлика от имоти нет там има графика за по големи периоди и тренда е още по-ясно изразен, във всичките му етапи.

Нямам навика да си губя време с подобни неща, тъй като, както ти си написала, мен ме интересуват реални конкретни оферти, а не обща теория на средни цени и прочее smiling smiley

Апартамент не наблюдавам вече, наблюдавам за парцел.
Там се оказа още по-интересно smiling smiley
Re: Поевтиняването продължава !
31-08-2011 - 22:14:07
avatar
Quote
Атанас Янев

Апартамент не наблюдавам вече, наблюдавам за парцел.
Там се оказа още по-интересно smiling smiley

Е, радвам се, че ме разбра.smiling smiley
За парцели имам по- богата картотека за 2006г., тъй като тях продавах преимуществено тогава.
Но, няма да ти свършат работа- за София иде реч.
Успех ти пожелавам в търсенето.*beer*
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 10:36:22
avatar
Quote
Imotko
Е, всички шушляци ще си купят по един четиристаен с гараж ли, и ще си народят по 3-4 шушлета? Това искаш може би. Дай и по две коли да дадем, а?
За чия сметка го гласиш обаче това да се случи. Кой ще плати това удоволствие. Държавата? Богатите? Или бедните? Ха познай си сам.
Аз лично нямам желание да давам, ти, ако имаш нещо излишно, давай.

ПП После шушлетата какво ще ги правим?

Ти да не си последовател на Томас Малтус ? Болния философски мозък дето иска да редуцира населението на земята, щото ресурсите били ограничени !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 10:42:40
Има три вида печалби: малки, големи и огромни. Който го проумee - печели !
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 10:58:26
avatar
Quote
Imotko
Има три вида печалби: малки, големи и огромни. Който го проумee - печели !

Верно, но за последните 2-3 години не са свързани с имотния сектор и дюлгерството като цяло. Имотния сектор в момента тегли цялата икономика надолу. Трябват бързи, масови разпродажби на жилища на много ниски цени / разбирай в пъти от сегашните /, за да се освободят парите, бетонирани в строителни недоразумения, да остават повече пари в купувачите за други разходи - примерно деца, които на свой ред ще станат консуматори, ще харчат повече и икономиката ще потръгне ! В момента потреблението е много свито, голяма част заради закупени жилища на тройни цени, на които като се плати месечната вноска, не остават пари за друго.
Пътят към излизането от кризата в Бг специално, минава през ниските цени на имотите паралелно с по-високи имотни данъци ! Дано го осъзнаят управляващите, продавачите, банкерите и брокери и строители / дюлгери smiling smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Поевтиняването продължава !
02-09-2011 - 11:10:24
Quote
drakkar


Ти да не си последовател на Томас Малтус ? Болния философски мозък дето иска да редуцира населението на земята, щото ресурсите били ограничени !


Само заради коректността - Малтус не е "искал" да редуцира населението на Земята, той просто твърди, че ресурсите й са лимитиращ фактор за неговия ръст. Между другото, мисля, че е прав. Ако сме живи, в следващите няколко десетилетия ще разберем това!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход