Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся да купя апартамент в мишел н бул.бг

Публикувано от studenta 
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 09:54:09
Един доста читав проект.Не виждам защо ревете...
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 10:18:46
Апартаментчето е хубаво,доста малко са такива ново строителство.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 10:33:26
Рано-рано се напънах да го начертая във варианта с три спални - 12.2м2, 15.1м2 и 17,5 м2, като остана преходна към едната стая кухня с трапезария от 15 м2, т.е. и тя голяма. По новите наименования тава вече е четиристаен, с два входа, като всяка една от двете спални може да се отдели напълно, напр. при подивели тинейджъри, защото при проектирането се мисли за развитието на семеството и нуждите му.
Не е само разположението, а изпълнението ще е такова, какото не се прави, освен всичко останало и пълна звукоизолация.

Вероятно скоро ще го обявя за продажба, ще видя какво ще избере дъщеря ми, този или един от най-чорбаджийските апартаменти в България, който е на последните 2 етажа, но е прекалено голям за поддръжка.





Ако единия вход се затвори, този до асансьора, кухнята с трапезарията ще станат към 18 м2 или там може да се направи килер, отделно от мазето, до което се стига с асансьор.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 11:00:08
avatar
Иванов, такива проекти са голяма рядкост. Друг фактор за нормален живот е и микро локацията - отстояния до съседни сгради (простор), възможни паркоместа (в и извън сградата), пътна инфраструктура, близост до детска градина / училище, близост до спирки на градски транспорт / метро, етажност (брой апартаменти в сградата) и т.н и т.н. Много трудно се открива имот покриващ гореизложените параметри.

Аз затова чакам зелена светлина за започване на една двуетажна къщичка 2х75 кв.м. с подобно разпределение:
Re: Гъби никнат по обектите !
21-08-2011 - 11:54:17
Quote
TZARS
Иванов, такива проекти са голяма рядкост. Друг фактор за нормален живот е и микро локацията - отстояния до съседни сгради (простор), възможни паркоместа (в и извън сградата), пътна инфраструктура, близост до детска градина / училище, близост до спирки на градски транспорт / метро, етажност (брой апартаменти в сградата) и т.н и т.н. Много трудно се открива имот покриващ гореизложените параметри.

Аз затова чакам зелена светлина за започване на една двуетажна къщичка 2х75 кв.м. с подобно разпределение:
Мноу футуристично, готино разпределение!
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 13:16:59
TZARS, къде ще строиш? smiling smiley Панорамен ли е парцела?

др. Иванов, поклон! clap:
Не ми се мисли на 220 чжп какво може да направите *beer*

Като ми дойде реда с удоволствие ще си платя за час консултация, ако предлагате услугата smiling smiley
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 14:54:56
Quote
TZARS


Аз затова чакам зелена светлина за започване на една двуетажна къщичка 2х75 кв.м. с подобно разпределение:

Тая къща ще е голям "масрафлия" на енергия ,както се казва! Всички жилищни помещения са с по 3 външни стени,а сервизните с по 2 външни стени!
Така полета на архитектурното въображение убива комфорта на обитаване и оскъпява строителството.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 15:33:45
Досега не съм предлагал това като услуга, но започвам да се замислям. Аз съм сменил много апартаменти и почти всеки съм го ремонтирал основно. за да стане годен за живеене, отделно съм видял много в чужбина и то хубави жилища, познавам материалите и винаги съм работил ва принципа да се измъкне максималното от изразходваните пари. Даже вече ми е станало като професионално заболяване, където отида обикалям къщата или апартамента за да измисля оптималното. При това говоря за съвсем разумни цени от порядъка на 150-200 лв. на апартамент, защото това ми е и за удоволствие.
Напр. къщата изглежда добре, живях в стара от този вид на Вашингтон 2, строена през 1914 г. стълбище от което се влиза в голямо квадратно антре, а от него във всички останали стаи, много голям хол, кабинет, спалня, кухня, баня. Беше удобно за живеене, но в антрето трябва да се предвиди място за портманто и шкаф за обувки, естествено и мазе, но и някакво малко складово.

Микро локацията е добра, квартал близо до Центъра, изцяло застроен с къщи и малки кооперации, между два парка - Триъгълника. Към всеки апартаменти има покрито парко-място(колонада), тата е проектирано, че няма нито едно стъпало до асансьора, който слиза до мазето, защото остаряваме и не знаем, кога ще седнем в инвалидната количка. Изложението на тристайния и двустайните е изток и юг, калкана е на алкохолен бос, който си е направил къщата на три парцела, спирката на метрото е на около 200 м.

Тристайния няма панорама, защото е на втория етаж. Там има един уникален апартамент на два етажа, единия етаж е 120 м2 чисто застроено + 40 м2 тераси, кухня с гостна от 40 м2, две спални за децата и една отромна спалня с баня и будоар от около 45 м2, с две големи тераси от 13 и 20 м2 и две по-малки, без никакви скосявания, с два входа и покрива със стая за веселби от около 30 м2, градина от 100 м2 с барбекю бесетки и т.н., всичко това с изглед към Витоша, без възможност в последствие да се затъмни. Общо е към 300 м2 и на практика е самостоятелна къща, без да има некостатъците на къщата. Вероятно него ще го обявя за продажба и то на значително по-ниска цена от недоразумението до Южния парк.

Това най-горе с стаята на покрива, отвсякъде с пергули, а апартаментът е отдолу, също с перголи над всички тереси.



И улицата с къщата-калкан:

Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 17:13:31
Иванов, за 1ви път не си сътворил пълни глупости.
Попринцип е добро разположението.
В сравнение в другия апартамент, аз лично чак такива големи предимства не виждам.
Предимството, че може да се раздели, за мен е нулево.
Аз никога не бих се занимавал с отдаване на наем само на 1 апартамантче.
Има едно нещо в икономиката наречено икономия от мащаба, без което почти всеки вид безнес е обречен.

И сега забележките.
Защо стените на едната фасада, които се падат отляво на твоя чертеж са скосени?
Толкова ли не може да се перпендикулярни на останалите.
Това е достатъчна причина за мен например, за да се откажа.
Фасадата с тези дървени имитации и тази кафяво-бяла комбинация просто ще е поредната грозотия.
Ако се смени с нещо тъмно сиво или някакви модерни еднотонови неутрални плоскости, ще е много по-добре.
Още по-добре някакви метални от рода на алуминий, може и имитации.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
21-08-2011 - 17:51:21
Скосеното е къщата на съседа, тя се дава само като контур. Върхът на нейния покрив не излиза над терасата на моя покрив, а самата къща е прекалено скъпа за да я бутат и правят по-висока, така изгредъд към Витоша е чист. Апартамента се дели не само за да се дава под наем, а за да се отдели по-голямото от децата и да не досажда на другите. Сего може и да не виждаш смисъл да го даваш под наем, но след 40 г. ситуациацията ще е друга и ще се кръстиш, че я имаш тази възможност. Това дървеното е прекалено скъпо и трудно за поддръжка, но са го сложили проектантите, защото взимат комисионна от фирмата която го внася. Струваше съм 160 лв. м2, но не това е проблема, а че гаранцията му е 10 г.одини, а аз правя всичко така, че близките 30 да не се налагат ремонти. Напр. отказах се от много изгоден и хубав гранит за стълбището, защото е 2 см., ще поръчам стъпала от 3 см., които ще излезнат 2 пъти по-скъпи. Бяха ми сложили перила от месинг, но специалисти казаха, че искат много поддръжка и ще ги сменям с нераждавейка, както и вероятно ще махна пътеката по стълбището, не защото напомня на Партийния дом, а защото се поддържа по-трудно. Правя всичко за да нямам грижи до умирачка. Отвън мислех да сложа едни японски окачени метални фасади с 50 години гаранция, но нещо ме усъмниха откъм паропропускливост.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход