Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся да купя апартамент в мишел н бул.бг

Публикувано от studenta 
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
18-08-2011 - 22:45:06
Quote
Imotko
Знам. Но тя цената си беше надута, ако мине, ама не минава..... Нещо балъците посвършиха парите.

Ето ти един сериозен фактор, защо цените ще падат още. winking smiley
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
18-08-2011 - 23:04:23
Quote
javcho


Чакай си.
Приготви се обаче доста да почакаш и имай предвид, че може и да не доживееш.
За да поставяш задачи си намери някой по-тъп от теб.

Дори от твойта сметка се вижда къде бъркаш.
Апартамента има 2 бани и отделно килер.
Дори да не броиш стените, пак няма да излезе под 80кв., защото са от гипскартон и изяждат малко квадрати.
Вече и ти намекваш за 80-90, което всъщност е най-доброто доказателство.

Спорът всъщност е, че апартаментът е под 80кв.
Не се опитвай да го прехвърлиш, че е по-малък от 119.
Ясно е, че ти не броиш стените, но сметката пак не излиза.


Много добре - сега е време да извършим операцията " изкормване на кретен". Ето квадратурите на този апартамент от "150,6" кв.м:
1. Холокухнястолова - 35,8.кв.м.
2. Първа спалня - 12,8.
2. Втора спалня - 12,1.

Обща площ по европейските стандарти / които включват САМО чистите площи на стаите, без антрета и сервизни/ - 61 кв.м. !

Продължаваме, като за тъпоглаво българче, с бани и килерчета:
4. Баня - 3.44.
5. Тоалетна /според кретенчето - това е "втора баня"/ - 1,44.
6. Антре - 9, 23.
7. Килер - 4,49 / използваеми - само 2 кв. останалото е трапец, в който се намират тръбопроводите/.
..............................................................

Сума: 79,3.........................
Кофтиииииии.........я да измислим още нещо, като за "над 80"........А!
Балконите!
Те са.........пет, цели ПЕТ! С размери.........1,60/0,75 м. ВСЕКИ!!!!!!! Умножаваме 5Х1,2 = 6 кв.м. балкончета, на всяко от които може да се побере по един човек, излязъл на него с тясната си страна / за да не се заклещи, ако избере по-фронтален подход/!
79+6=85!
А и баба знае, че 85 е повече от 80, нали така!
Е, явно не съм прав - допуснал съм огромна грешка - сбъркал съм с 5 кв............а ти си много прав - разликата между 85 кв / включително петте балкончета на цена около 11 000 евро комплекта/ и 150,6 кв м. по обявата е пренебрежимо малка - някакви си 65 кв, които напълно се покриват от стените, общите части , тротоарите и площта на листата на двете дървета пред сградата!
Ето това се вика "точно око", особено за балкончета от най-съвременен тип!
...............................................................

Кретенчо - твърдях и продължавам да твърдя, че по отношение на реалната площ този апартамент не превъзхожда с нищо стандартен соц-тристаен. Доказателството е по-горе. Петте балкончета можеш да си ги завреш където ти е угодно - те стават само за завиране, особено при цена от 11 000 евро!
Приятно кефене:]
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 10:22:56
Quote
ivorad
А и баба знае, че 85 е повече от 80, нали така!

Е, явно не съм прав - допуснал съм огромна грешка - сбъркал съм с 5 кв

Кретенчо - твърдях и продължавам да твърдя, че по отношение на реалната площ този апартамент не превъзхожда с нищо стандартен соц-тристаен.

Приятно кефене:]

Е баба знае, ама ivorad не знае. Вкара си малко автогол с това сравнение.

Е 5кв тук,10кв там. 10 000Е тук, 20 000Е там. Повечето брокерите знам, че такива грешки не ги броите и ги правите всеки ден. За мен са значителни. И не се дразни, че съм очаквал да си малко по-кадърен от малоумните ти колеги. Щом те задоволява посредствеността, няма лошо.

Аз не съм спорил, че превъзхожда по площ ПАНЕЛ. Къде го видя това? И ти ли като камелия не разбираш и не помниш нещата, които четеш.

Eто. И го прочети хубаво:

Quote
ivorad
2. Оценяваш тристайно апартаментче, обявено като "150, 60 кв.м.", за "върха"? При положение, че реалната квадратура не е повече от 80 кв.

Quote
javcho
Я ми кажи защо реши, че е най-много 80кв. чисто?

Quote
ivorad
2. Не съм решавал за квадратурата, гледал съм проектите

Quote
javcho
Quote
ivorad
Оценяваш тристайно апартаментче, обявено като "150, 60 кв.м.", за "върха"? При положение, че реалната квадратура не е повече от 80 кв.

Quote
ivorad
Не съм решавал за квадратурата, гледал съм проектите

В понеделник ще разберем дали тези твърдения са поредната лъжа. winking smiley

След това почнаха брокерските похвати увъртане и оправдания, за да се окаже, че наистина си излъгал.

Quote
ivorad
А и баба знае, че 85 е повече от 80, нали така!
Е, явно не съм прав - допуснал съм огромна грешка - сбъркал съм с 5 кв


Сега колкото и да се оправдаваш и да се опитваш да изместваш темата, няма да промениш фактите от горните цитати.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-19 11:27 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 10:44:02
Quote
ivorad
Балконите!
С размери.........1,60/0,75 м. ВСЕКИ!!!!!!!
на всяко от които може да се побере по един човек, излязъл на него с тясната си страна / за да не се заклещи, ако избере по-фронтален подход/!

eye popping smiley
Може ли на 75см да се заклещиш.
Или си истински шопар или гониш Marcus Ruhl по ширина на раменете.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 12:58:20
Quote
javcho

Аз не съм спорил, че превъзхожда по площ ПАНЕЛ. Къде го видя това? И ти ли като камелия не разбираш и не помниш нещата, които четеш.

Eто. И го прочети хубаво:

Quote
ivorad
2. Оценяваш тристайно апартаментче, обявено като "150, 60 кв.м.", за "върха"? При положение, че реалната квадратура не е повече от 80 кв.

Quote
javcho
Я ми кажи защо реши, че е най-много 80кв. чисто?

Quote
ivorad
2. Не съм решавал за квадратурата, гледал съм проектите

Quote
javcho
Quote
ivorad
Оценяваш тристайно апартаментче, обявено като "150, 60 кв.м.", за "върха"? При положение, че реалната квадратура не е повече от 80 кв.

Quote
ivorad
Не съм решавал за квадратурата, гледал съм проектите

В понеделник ще разберем дали тези твърдения са поредната лъжа. winking smiley

След това почнаха брокерските похвати увъртане и оправдания, за да се окаже, че наистина си излъгал.


Цъ, пиленце, цъ - не съм излъгал: дори след прибавянето на сервизните помещения реалната площ не е повече от 80.......
Що се отнася до петте балкончета - те не стават за НИЩО / дори основната си функция, противопожарната, не могат да изпълнят, понеже в проекта не са предвидени металните стълби към тях!/, следователно, да ги прибавя /и плаща впоследствие/ е способен само пълен идиот.
Така че - казах ти, гледал съм проектите и въпросната площ е под 80 кв. Напълно съпоставима с площта на панелен тристаен, който в масовия случай е между 80 и 90.
Ти, като всеки нормален безмозъчен шаран, се хвана първо на 150, а после смело полегна на 119, понеже "така били ти казали", а сега твърдиш, че никъде не си казал, че площта е по-голяма от тази на панелен тристаен, сякаш масовите панелки са от по120 кв.м. / :}/

Е, аз пък ти казвам - шарани, като теб, са необходимото и достатъчно условие някои да продават апартаменти от по 80-90 кв., като жилища от по 150. Възторжените идиоти, както е известно, са хранителната среда на всяка измама.
Честито, Тъпако!
:]
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 13:37:43
Quote
ivorad
Цъ, пиленце, цъ - не съм излъгал

Quote
ivorad
Е, явно не съм прав - допуснал съм огромна грешка - сбъркал съм с 5 кв
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 13:42:28
Quote
ivorad
Цъ, пиленце, цъ

И ето поредното доказателство за това, че си пълен демагог.
Нали беше с перфектен правопис и култура.
Или и това е ТЕХНИЧЕСКА грешка?
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 13:55:25
Quote
javcho
Quote
ivorad
Цъ, пиленце, цъ

И ето поредното доказателство за това, че си пълен демагог.
Нали беше с перфектен правопис и култура.
Или и това е ТЕХНИЧЕСКА грешка?

Цъ, умнико - не е грешка, нарича се "слизане до нивото на събеседника". Който е кретен - доказателството е малко по-горе: човечецът така и не вдява какво е това "ирония".....
Какво да го правиш - 150 кв. са това, плюс Какао Бийч - истинско ниво, а не някаква си панелка 80-90 нещастни квадрата в комбинация с бакалия и железария на първия етаж*ok*
:]
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 14:00:41
Quote
ivorad
Цъ, умнико - не е грешка, нарича се "слизане до нивото на събеседника".

Поредната лъжа в комбинация с оправдание.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-19 14:04 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
19-08-2011 - 14:16:36
Quote
javcho


Поредната лъжа в комбинация с оправдание.


Е, по темата това ти беше достатъчно, Кретенчо.
Ако имаш нужда от още шамари - заповядай в някоя друга тема:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход