Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся да купя апартамент в мишел н бул.бг

Публикувано от studenta 
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 09:46:49
др.Иванов,
Има логика в това, което казвате. Особено за прането*angel*
Така и така идеята на темата е качествени имоти, дайте да я върнем в правилната посока. Можете ли да препоръчате чрез линк някои такива? В смисъл, всички можем да се подлъжем по реклама /както javcho - той трябва да си признае грешката, но това ще е трудно като съдя как се държи с една дама в този форум, тоест като последния каруцар smiling smiley/, та опитът е преди всичко.

Ок, трябва да уточня, че следях и участвах в този форум някъде през периода 2003-2004-2007 година. Имаше по едно време някакви нов вид на форума и пререгистрация. Забравил съм. Помня си ника, но съм си забравил паролата, та се наложи да си направя нов акаунт smiling smiley Тогава от форума наистина можеше да се научи много. Това го подчертавам. Споделяше се опит. Спореше се доста, но имаше граници. Сега се е превърнал в средище за обиди, помпане на мускули, каруцарски намеци и изобщо: Тинки май най-накрая се е предал и си е купил нещо smiling smiley

Приятен уикенд на всички.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-20 09:47 от OpraveteForuma.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 10:16:31
Качествени имоти като разпределение няма, в смисъл има, но още не съм го завършил. Това е едно от бедствията на нашето строителство - предприемачът не гледа проекта. Дава го на праектантите, като единствено го интересува да го направят най-икономичен от материали и лесен за работа. Звучи като виц, но на голям строител му казах, че сградата ще е изключително грозна, а той отговори, като й сложим едни хубави перденца, ще се отвори. Сграда ще я оправяш с перденца. Това което опровдава строителите е, че клиентите купуват квадратури, а не жилища, което се вижда и от сайта. Аз като проектирам нещо вися постоянно на главите на проектантите. Първо давам задание, което съм разработил и начертал на Ауто кад, те го преработват основно но са хванали идеята и след това още 2-3 пъти заедно преработваме чертежите, докато всичко си намери мястото, вкл. се стърже и местят стени за по 10 см. пространство. На чертежа който съм пуснал, ми бяха направили стената на антрето права, три метра антре без гардероб, за 30 см. И преработиха всичко, но увеличиха широчината на коридора за да се събере един гардероб от 3 метра, който решава проблемите с багажа. Между другото това малко студио го имам в 4-5 варианта на разпределение.
Апартамента за 300 хил., а то е най-доброто от всички останали, иска много работа, ама много за да заприлича на нещо. Не ми се чертае, но първо бих опитал да сложа кухнята до банята вдясно от входа, за да се ползват каналите, след нея трапезария, естествено двете отделени с врата. Холът ще стане доста крив с много чупки, Г-образен за да хване малко светлина. От него ще се влиза в две спални, първата по-малка и втората голяма в дъното, а зад нея с вход от хола ще е складовото. Това мисля, че е максимума, който ще струва около 10 хил. евро за да се бунтат стените и направи наново. Осакатена работа.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 11:19:34
Да, може би е по-правилно да се измести темата към предприемачи, на които им пука. За жалост такава информация не може да се намери. Освен няколко известни строителя, които продават обаче на баснословни цени, информация за качествени строители, особено по квартали, също няма. Сложна работа е да се проучи. Аз затова казвам, че опитът е важен, а не еженото по форумите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-20 11:19 от OpraveteForuma.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 12:32:45
Quote
др. Иванов
Например представи си жена ти, която пере в хола и с един леген пране в ръка идва и ти задава въпроса -Абе идиоте малоумен, това къде ще го простирам?

Сега има всякакви кранове и ако изкъртиш част от външната стена, не порече от 20 см. или свалиш дограмата, ще успееш да си вкараш дивана в хола, естествено ако не е много голям.

Жена ти поне ще е благодарна, защото няма да готви, с кухненски бокс на това място една манджа ще осмърди къщата за два дни.

Такъв проблем е присъщ само на панелообитаващите аутсайдери в Обеля. Перат в легени и простират на балкона. eye popping smiley

От мен да знаеш, че ако някъде в Европа видиш пране на балкона е сигурно, че е неасимилиран мърльо от нашия район. Аз ти гарантирам, че човек живеещ в там, няма как да има подобен проблем. Хората са измислили пералните и сушилните, като новината за второто май още не е дошла до Обеля.

А не може ли да си вкараш дивана като нормален човек. На мен основата на леглото ми е цяло парче 2 метра на 2 метра, 5 сантиметров MDF и си мина през входа, по стъпалата и през вратата.

Живеещите там бъди сигурен, че много рядко ще готвят, така или иначе.
В Обеля може да не си чувал, но хората с възможности да си позволят подобен имот се хранят предимно в ресторанти или си поръчват храната.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-08-20 13:31 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 13:12:44
Ivorad, долавям, че май те е срам от това което работиш? :]
Спокойно, няма срамна работа има само непрестижни и неуважавани, като брокер на имоти.
Аз си намерих откъде съм разбрал, че си брокер.
Сетих се за темата, където спора беше, колко процента заслужава брокера и я прегледах. Там си личи.

[forum.imoti.net]

Quote
ivorad
Господине - и към днешна дата всеки един мой клиент знае с точност до стотинка колко ще му струва сделката по купуван/продаван имот. При това - ако след подписването на предварителния договор възникнат допълнителни разходи - те винаги са за моя сметка. Това е въпрос на професионализъм.
Така че - пророкуването Ви е малко закъснялоwinking smiley

Случайно попаднах и на страхотен бисер, показващ тотална неграмотност по математика.
С това ставаш основен конкурент на леля камелия в категория: слаб 2 по изчисляване на проценти, които се учат в 4ти-5ти клас.

[forum.imoti.net]

Quote
ivorad
200-400% спад на цените в определен сектор за три месеца е катастрофа отвсякъде. Твърди го икономическата наука, а не аз или някой друг.
Така че - горното твърдение е просто едно частно мнение, което е, меко казано, далечко от икономическите стандарти на мислене и изразяване.
winking smiley

Свинчо, толкова е напреднал в математическата наука, че изглежда е успял да докаже възможносттта за спад от над 100% на нещо. Следващата задача на този велик математик сигурно е да успее да раздели на 0.

Нека оправданията на ivorad зпочнат сега.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-08-20 13:26 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 13:39:35
Quote
javcho

Живеещите там бъди сигурен, че много рядко ще готвят, така или иначе.
В Обеля може да не си чувал, но хората с възможности да си позволят подобен имот се хранят предимно в ресторанти или си поръчват храната.

А ти се храниш с остатъците след тях. Смешници клошари има в този форум.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 15:25:26
Лошото на глупостта е, дойде ли не си отива, а при някой се е настанила трайно.
За перални със сушилни само си чувал и ще те светна, че прането след вадене от сушилнята се простира. При Тошо беше забранено прането да се вижда, затова се простираше зад парапета. В повечето страни това се решава като в блоковете се предвиждат перални и сушилни помещения, каквито в този няма.
В САЩ хората не се хранят само по ресторанти, даже не и предимно, а кухненските боксове се правят по произволни места, защото техния тертип е да притоплят на микровелето готова храна. Не случайно точно микровелето беше избрано от американците като най-важното откритие на века.

В Обеля при всички случаи апартаментите са с по-добро разположение, но мога да ти покажа апартамента в който живях дълги години как е:

1. Втория вход към сервизните помещения - кухня, перално и сушилно, слугинска стая и баня с тоалетна къв нея.



Част от кухнята:



Вход от кухнята към хола. Дясната врата е на кухнята, лявата води към три спални и голяма баня. Това на стената на кухнята не е радио, а показва от кое помещение викат слугинята.



Вход от кухнята към пералното и сушилно помещение, в дъното е вратата на банята:



Пералното в две снимки:





Слугинската стая:



И баня:




Това Явчо са само сервизните помещение в апартамент от 146.5 м2 в сградата на Банко до Сао Пауло в центъра на Риберао Прето, ими както го наричат "бразимската Калифирния" или "Столицата на кафето". На етаж има по два апартамента, а асансьорите са три, двата спират н самите апартаменти, а третия е за прислугата.

Затова, когато общуваш с мене наблегни на слушането/четенето, нежели на приказването/писането, защото според старшината хабер от понятие си нямаш и най-лошото е, че ни искаш и да научиш.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 19:57:11
др. Иванов, имаш ли идея колко ще струва подобен апартамент в България, и дали изобщо има някъде? moody smiley
Аз не успях да намеря подобен във Варна. Намерих два съединени, но цената беше над 450к евро, а блока не беше като описания от теб... Абсурдно smiling smiley

Дрехи след сушилня се простират заради мачкането - проблема е решен в по-горния клас. Вадя и обличам, без да гладя *beer*
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 20:06:27
avatar
Quote
Атанас Янев
др. Иванов, имаш ли идея колко ще струва подобен апартамент в България, и дали изобщо има някъде?
Аз не успях да намеря подобен във Варна.

Янев, спасението е в намирането на още трима юнаци от твоя калибър, купуването на УПИ и строеж на "търсения имот". Гадорията е,че във Варна новия ОУП се бави трета година и има зверска забрана за проектиране и строеж.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
20-08-2011 - 20:29:43
Тука никога не е имало аристокрация и затова няма как да има такива апартаменти. Ние сме селски народ, единствената разлика между селянин и гражданин са 3-4 поколения. Тука дори няма идея, как живее по света богатия човек. Мерцедес 600 се кара от собственика, апартамент от 200 м2 се чисти от жената на индустриалеца, а в събота и неделя той чисти двора на вилата. Апартаменти за по 300-400 хил лв. не струват нищо.

Тази сграда е стара, строена е през 1964 г. и виж къде е мястото на бутилката за газ., абсолютно всичко е изпипано. Към хола, но в отделна ниша има тоалетна за гости.

Това е от хола към изхода:



А това е тоалетната за гости, хем да е близо, хем отделена и да не се вижда.



Вратата в дясно не е за навън, а от нея се излиза в предверие, където спира асаньорът и от там се излиза на стълбищата.

Стаите са изцяло с вградени гардероби:



И това е строено преди 50 години!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход