Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде "Зимата на нашето недоволство"

Публикувано от Толумбичка 
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 12:32:42
Quote
Върколак
Quote
PER0
Е, голямо единодушие в този форум, значи всичко е наред, управлението на Боко е супер, криза няма да има. Радвам се, че според вас нещата вървят на добре

Кризата има и в момента, така че не може да се каже , че тепърва се очаква да дойде. Но причината за кризата е загубата на ориентир за стойността на парите. Това се натрупва с годините и дойде момента да ескалира, така че не може да се преписва на сегашното правителство. Това, че някой го е заварила по долни гащи е нормално и тях ще загуби. В криза сме още от 1990 г , когато неграмотни даже хора поеха икономиката и до сега сърбаме попарата на техните глупости (инвестиции). Не може да оставиш предприятие да се управлява от последния в класа или от мутра и да чакаш плодове. Всички сме го видели, но сега за кризата е виновен последния. Положителното, което виждам в момента, че започва осъзнаване на стойността на парите , а от там ще дойде и по-правилното им инвестиране. Жалкото е , че беше необходимо да разрушим къщата до основи за да построим нова, но когато конструкцията е неправилна и това е вариант. Все още събаряме старата къща и поне още 2 години ще се занимаваме с това. Дано след това проекта на новата е по-добър и издържи следващото земетресение. Виждам извесна воля в ускоряване на процеса на събаряне и това е положително, защото колкото по-бързо стигнем до основите толкова по-бързо ще започнем градежа. Ако процеса продължи много дълго може и да не останат майстори за строежа.
Върколако, процеса ще е бавен, щото не разбират кво се случва. Иначе споделям мнението ти.*ok*


[paper.standartnews.com] Дефлация или пинизи?......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-30 13:31 от darkside.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 13:43:23
Quote
Върколак
Quote
PER0
Е, голямо единодушие в този форум, значи всичко е наред, управлението на Боко е супер, криза няма да има. Радвам се, че според вас нещата вървят на добре

Кризата има и в момента, така че не може да се каже , че тепърва се очаква да дойде. Но причината за кризата е загубата на ориентир за стойността на парите. Това се натрупва с годините и дойде момента да ескалира, така че не може да се преписва на сегашното правителство. Това, че някой го е заварила по долни гащи е нормално и тях ще загуби. В криза сме още от 1990 г , когато неграмотни даже хора поеха икономиката и до сега сърбаме попарата на техните глупости (инвестиции). Не може да оставиш предприятие да се управлява от последния в класа или от мутра и да чакаш плодове. Всички сме го видели, но сега за кризата е виновен последния. Положителното, което виждам в момента, че започва осъзнаване на стойността на парите , а от там ще дойде и по-правилното им инвестиране. Жалкото е , че беше необходимо да разрушим къщата до основи за да построим нова, но когато конструкцията е неправилна и това е вариант. Все още събаряме старата къща и поне още 2 години ще се занимаваме с това. Дано след това проекта на новата е по-добър и издържи следващото земетресение. Виждам извесна воля в ускоряване на процеса на събаряне и това е положително, защото колкото по-бързо стигнем до основите толкова по-бързо ще започнем градежа. Ако процеса продължи много дълго може и да не останат майстори за строежа.


Съгласен съм, че е изгубена представата за стойността на парите, но се оказва, че и сегашното правителство няма никаква идея. Само като им слушах дебатите дали да увеличат пенсии и заплати, дали с 5, 10 или 20 лева, от юли, септември или въобще дали да ги увеличат, ми става ясно, че те са същите кретени както предишните. В БГ цените са на европейско и над европейско ниво, а заплатите са 10 (десет!!) пъти под европейските. Имам поглед върху нещата отгоре, както съм споменавал живял съм дълги години в чужбина, където подобни дискусии биха се възприели като подигравка, като става въпрос за подобни суми. Извинявам се ако някой не ми харесва тона, но аз си имам други приоритети, и смятам да се възползвам от неколкократно по добрите възможности, които ми се предлагат извън БГ. А вие можете да чакате още 22 години, за да разберете как нещата тук се въртят в един затворен кръг. Там където съм бил, съм научил че икономиката се базира на консумацията. Вие тук се навивайте как да купите по малко,или въобще да не купите, и къде и на каква лихва сте си сложили парите. Не се учудвайте ако мизерията става повече и все повече, в крайна сметка свитата консумация води и до по малко производство, което от своя страна намалява работните места, което води до обедняване и процеса се повтаря. Добре, че има и по нормални места, където да се живее, и където не смятат, че с жестокото орязване на доходите ще контролират инфлацията. Нали точно затова се ограничаваха доходите, това би го втълпяват в главите толкова години. Е какво стана - ограничиха ли се цените?? Ограничиха се друг път, ама вие продължавайте да вярвате. Толкоз от мен.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 15:04:46
Quote
PER0
аз си имам други приоритети, и смятам да се възползвам от неколкократно по добрите възможности, които ми се предлагат извън БГ. А вие можете да чакате още 22 години, за да разберете как нещата тук се въртят в един затворен кръг.

Сам си стигнал до една от главните причини за спад на цените в бъдеще. winking smiley
Да не мислиш, че само ти разсъждаваш така.

Признаваш за безработицата, за ниските заплати, за лошата демографска тенденция, за лошата икономическа тенденция и въпреки това чакаш ръст на имотите. Еми няма да стане.

И преди ти казах, че се ориентираш в ситуацията, но действаш обратно на собствената си логиката.
Надяваш се на някакво чудо, което и ти не знаеш откъде ще дойде.
Това е лоша и губеща позиция.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-30 15:12 от javcho.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 16:25:04
avatar
Quote
javcho

Това е лоша и губеща позиция.

Очакването за вечен спад колко печеливша позиция е?

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 17:32:37
Quote
sid 40
Очакването за вечен спад колко печеливша позиция е?

Няма да има вечен спад. Обаче дълъг спад е много вероятен, освен ако не се засили. Ако се засили може и по-бързо да приключи.

Много по-важното е, че ръст, в близките 1-2 години, няма да има. Просто няма как на базата на ситуацията, факторите и индикаторите.



Сахибе, ти да не си отпуска? Гледам, че от Слатина пишеш.

Ако си отпуска, толкова ли неможа да събереш пари за почивка? Срамота.

Нямаш ли отстъпка за някоя 50 годишна станция на МВР?

Или и ти като камелия си привързан към панелката до такава степен, че не можеш да я напускаш за дълго време.

Ето ви една безплатна, много подходяща за такива като вас, идея за инвестиция. Правите на морето първия панелен хотел. Строите го в края на най-смотания курорт. Рекламирате го на панелообитатели от аутсайдерските квартали с патологични изкривявания към панелките. Така ще създадете изцяло нова и уникална пазарна ниша. От вас знаеме, че панелообитателите попринцип са с големи финасови възможности, но просто ненавиждат тухлени сгради и за това не почиват. Решавате този проблем и осребрявате резултата.

Аз бих го направил, но посетителите ще са ми антипатични и съм съгласен да пропусна евентуални бъдещи печалби.



Само да не се окаже, че са те уволнили.
1-2 седмици, докато ти трае отпуската, ще те изтърпят от imoti.
Ако обаче ще пишеш по-цял ден за по-дълго време, 5тия или 6тия ти бан, се задава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-30 17:45 от javcho.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 18:10:24
Един ред не прочетох от темата, на съм сигурен, че са писани само глупости!
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 18:26:25
Quote
др. Иванов
Един ред не прочетох от темата, на съм сигурен, че са писани само глупости!

Защо си в София, Иванов?

Аз вече минах през Влас и Несебър, дори 2 пъти бях на Какао. winking smiley

Излагаш се. Стегни се.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 18:29:07
avatar
Quote
javcho
Quote
др. Иванов
Един ред не прочетох от темата, на съм сигурен, че са писани само глупости!

Защо си в София, Иванов?

Аз вече минах през Влас и Несебър, дори 2 пъти бях на Какао. winking smiley

Излагаш се. Стегни се.

Защото е лъжлив мишок, каращ с 10 лева на ден дневни, както той сам си каза. А иначе е собственик на хотели и молове, но само виртуално. smiling smiley
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 18:52:49
*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-30 19:34 от darkside.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-06-2011 - 19:10:09
Току що се прибирам, защото гламавата счетоводителса ми се обади снощи, че днес бил подледния срок за отчетите пред Агенцията по вписванията, бял ден да не видят и хиляда манафи да им се изредят, на агенцията и който е измислил тази магария.
Та да уведомя сволачта, че Комплекса на народите от Херкулесовите стълбове до Владивосток е в блестящо състояние.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход