Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде "Зимата на нашето недоволство"

Публикувано от Толумбичка 
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
16-07-2011 - 01:49:15
javcho....чудно нещо са съвременните комуникации...не знаеш кой от къде пише....
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
16-07-2011 - 20:52:14
Quote
javcho
Quote
Imotko
Не съм казал, че съм бил някъдеси непрекъснато, образно се изразих, мистър Холмс. Пък и от Гърция не съм ти писал, да ме прощаваш.

За месец назад само на 26.06. и 29.06. и в периода 02.07. - 08.07. не си писал във форума.
На тези дати може да си бил извън България.
През другото време си бил тук или си ходил за по малко от ден.
Вижда се от въпросните IPта.
Сигурно не си, ама ме мързи и часовете да засека, дали е възможно изобщо да си стигнал и да се върнеш.
Ходенето за ден не може да е почивка.
Не можахте да разберете, че ако човек лъже рано или късно всичко си проличава.

В последните дни пишеш от едно от следните места: София, Айтос, Пазарджик, Сливен, Бургас, Несебър, Царево.

Ако наистина си на морето, най-вероятно някое от последните три.

Аз бих заложил на Несебър.

Не позна, Царево. И виж около 21-26 май дали съм писал, че бързо си лети времето.
Ако искам да лъжа цървулски, просто няма да пиша 10 дена и после ще кажа, че съм бил на Бали. Но първо, на Бали мога да отида винаги, и второ - нали знаеш, че номерът е да можеш да си позволиш едно нещо, не е нужно да го направиш.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
16-07-2011 - 21:23:42
Quote
Imotko
Не позна, Царево. И виж около 21-26 май дали съм писал, че бързо си лети времето.
Ако искам да лъжа цървулски, просто няма да пиша 10 дена и после ще кажа, че съм бил на Бали. Но първо, на Бали мога да отида винаги, и второ - нали знаеш, че номерът е да можеш да си позволиш едно нещо, не е нужно да го направиш.


15-07-2011 - 22:16:17
Quote
Imotko
Не съм се върнал още, но скоро, като свърша парите, и се прибирам. Не се харесвам толкова черен, пък и от един месец се мотая по моретата Егейско, Йонийско и, разбира се - Черно.

Не ти се получават лъжите. winking smiley

Да беше написал юни поне.

Намали слънцето или алкохола.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-07-16 21:26 от javcho.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
16-07-2011 - 22:14:08
Алкохола-никога.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
30-07-2011 - 09:06:12
НСИ съобщава за ново понижение в цените на имотите през второто тримесечие на 2011г.В сравнение с първото тримесечие на 2011г.цените са паднали с 1,8% средно за страната.В София процентът дори е по-голям.Иде зимата....
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
02-08-2011 - 10:02:03
БРОЯТ НА СДЕЛКИТЕ ЩЕ Е КАТО ПРЕЗ 2010
Страхил Иванов – управител на агенция "Явлена"

@#$%&, 30 Юли, 2011



НАБЛЮДАВА СЕ СПАД В ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ, тъй като инвестициите намаляха не само в областта на недвижимосите, но и в редица други отрасли. Условията за кредитиране също все още не са добри. Не става дума само за лихвения процент, но и за условията за финансиране покупка на жилища. Основният проблем е липсата на доверие и при купувачи, и при инвеститори. От кризата разбрахме, че един от основните фактори, които движат пазара е доверието.

Спадът при цените не е толкова голям, но все още трендът е отрицателен. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ТОЗИ ПРОЦЕС. Причината е, че България е свързана като кръвоносна система с останалите държави от ЕС. Факторите, които влияят върху възстановяването на пазара, са много и различни. Ако в даден момент се появи висока инвестиционна активност от китайски предприемачи например, това може изненадващо да повиши интереса към придобиване у нас не само на жилища, къщи, офиси, търговски помещения, но и на земеделска земя. Трябва да се насочим към източните пазари, където има свободни средства и където предприемачите имат желание за експанзия в европейски държави.

Не бих казал, че лихвеният процент е основния проблем при получаване на ипотечен кредит. Кандидат купувачите разговарят с една, две, три банки и накрая се отказват от кредит, защото една банка не финансира имоти преди Акт 15, друга – преди Акт 16, трета не отпуска заеми за панелни жилища. Също така банката определя какъв трябва да е остатъчният доход на домакинството, след погасяване на месечната вноска. Така че изискванията на финансовите институции са фактор, почти равен на лихвения процент. Да не забравяме, че все пак купувачът не може да отделя месеци, за да се занимава с банково кредитиране. Затова е добре да се работи с кредитни консултанти, но тяхната услуга все още не е широко разпространена, въпреки че е безплатна и от кандидатите за кредит не се събират никакви такси.

Съпоставяйки тази с миналата година можем да кажем, че БРОЯТ НА СДЕЛКИТЕ ЩЕ БЪДЕ БЛИЗЪК ДО ТОЗИ ОТ 2010 г., НО ЦЕНИТЕ НЯМА ДА СА СЪЩИТЕ. Част от покупко-продажбите се реализират, тъй като на собствениците им трябват бързо пари в брой, а останалите сделки се осъществяват благодарение на премерено преговаряне между страните.
Re: Иде "Зимата на нашето недоволство"
02-08-2011 - 21:22:26
Съгласен съм с човека, но не разбирам нещо ново и неизвестно ли е казал, та се радваш така. И само за едно ще има много поздрави от арменския поп, а именно: сега сделките са поне с 25-30% повече от 2010г. по същото време. И на пазара няма почти нищо читаво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход