Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 15:42:16
Quote
камелия
Много добре знаеш, че офертната цена на Крит, наистина беше офертна.
Както и да е, ето ти малко цифри за тогавашните цени " в строеж" в Стрелбище:

Сега най-евтиният двустаен "на зелено" в този южен столичен квартал се предлага за 41 380 евро, 796 евро/кв. м. Най-скъпо за единица площ се оферира имот в строеж от 115 квадрата, за който се искат 172 560 евро, 1500 евро/кв. м. При недовършените тристайни най-ниската оферта в квартала е за имот от 103 квадрата, за който се искат 62 000 евро, 602 евро/кв. м. Най-високата обявена цена от 143 900 евро, 1297 евро/кв. м е за апартамент в строеж от 111 квадрата.

В "Стрелбище" цените "на зелено" се колебаят между 800 и 850 евро за квадрат, добави брокерката. Могат да се намерят и по-евтин имоти, но те обикновено са в кооперации, изградени върху малки парцели и без много светлина в жилищата. Въпреки това те трудно се продават, каза още тя.

Не казвам, че цените не са паднали, нито че няма още да паднат.
Но, като се спори, данните трябва да са коректни, независимо дали устройват спорещия.

Не ми спори за квартала, в който живея и познавам хора от всеки втори блок, а пък от новото строителство, да не кажа дори от всеки.

Гледай си там панелката в Люлин и си мисли, че не живееш в гето. Доказала си отдавна, че от новото строителство не разбираш нищо. Ти скоро не знаеше какво е КРИТ. За фирми като Артекс, Софбилд, Филто С, не си и чувала, защото те нямат обекти в Люлин и не строят панели. То ти нали все повтаряш, че няма качествено ново строителство. Напротив има, но е по-скъпо от масовото и панелообитаелите не се класират.

Ето ти нагледно къде са гетата.

[dnes.dir.bg]

Посещенията на екипите за преговори с клиенти на дружеството са направени по график в жилищните комплекси "Люлин", "Надежда", "Дружба" и "Младост" в периода от 31 май до 3 юни.

Твоя Люлин е на първо място като гледам. Дали е случайно, а?
Не виждам да са карали по азбучен ред, например.

Защо в списъка не са Иван Вазов, Белите Брези, Стрелбище, Изток?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 15:54 от javcho.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 16:15:47
В Стрелбище се купува на 3000е ...за кв.м.За участници във форума може да се уреди на 2200е !!!!!!!!!!!Сега!!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 16:17:49
avatar
Quote
javcho

Не ми спори за квартала, в който живея и познавам хора от всеки втори блок, а пък от новото строителство, да не кажа дори от всеки.

Джавчо, неуко черноборсаджийче!
Кварталът, в който изведнъж се оказа, че живееш,е до квартала, в който съм израсла и където имам апартамент още преди да си се родил. Ако правехме състезание по познати из околните блокове, щеше да ми дишаш прахта, по две елементарни причини. Ама, не това правим..........
Давам ти цифри, давам ти източник, а ти рупаш ли рупаш.
И каква стана тя?
Уж живееше в центъра, в купен с къртовски черноборсаджийски труд, апартамент, пък се оказа, че Стрелбище бил родния ти квартал?
Да не се окаже, че си градски на Додко2, ама забравяш какви ги разтягаш по форумите........?smoking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:08:41
Quote
javcho
Последен пример. Това за мен е най-добрата сграда в която се продават апартаменти в момента в Стрелбище. И мястото и изпълнението са доста над средното ниво. Интересувам от цената още от когато завършваха грубия строеж, а самата сграда е готова от преди 2 години.

Дано да заобиколя модератора само.

[to.ly]
[to.ly]

Ако не излизат линковете, отивате в i m o t. БГ и търсите тристаен 100-120 квадрата на Твърдишки проход. Който иска ще го намери.

Ето иначе един линк, но с малко снимки, от които става ясно, за какво изпълнение говориме.

[www.domconsult.bg]

Там преди да завършат сградата офертите бяха 2500Е, за завършени с готава баня и тоалетна. Аз знам за сделка на 2200Е.

Сега цената е 1150Е, но без проблем става 1100Е, дори си мисля, че и до 1000Е може да стане.

Колкото по скъпи апартаменти гледаш, толкова по-голям е спада. При луксозните има и над 50% спад.

Ето това например се продаде преди година на 250 000Е нищо, че там пише 316 000Е. Познавам продавача, премести се в чужбина и бързаше да се оттърве независимо от цената. Незнам дали ти е ясно така от снимките, защото едва ли някога си купувал и правил подобно обзавеждане, но само цената на докарването му в този вид от шпакловка и замаска е почти за колкото се продаде.

Тоест купувача купи довършването, апартамента му излезе без пари.

[www.luximoti.com]

Така, че ivorad-е, за брокер си супер не информиран за цените на пазара. Тия твойте шефове са загазили и ще имат неприятности, ако ги консултираш какво да купуват.


Боянският луксо-кич е потресаващ, особено ми хареса спалнята-килер. Иначе това довършване е най-много 100-ина хиляди с мебелите, ако са италиански, защото може и да са български по поръчка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 17:26 от Imotko.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:21:36
Quote
камелия
Джавчо, неуко черноборсаджийче!
Кварталът, в който изведнъж се оказа, че живееш,е до квартала, в който съм израсла и където имам апартамент още преди да си се родил. Ако правехме състезание по познати из околните блокове, щеше да ми дишаш прахта, по две елементарни причини. Ама, не това правим..........
Давам ти цифри, давам ти източник, а ти рупаш ли рупаш.
И каква стана тя?
Уж живееше в центъра, в купен с къртовски черноборсаджийски труд, апартамент, пък се оказа, че Стрелбище бил родния ти квартал?
Да не се окаже, че си градски на Додко2, ама забравяш какви ги разтягаш по форумите........?smoking smiley

Казах ти и преди при теб нещата се развиват в грешната посока. От по-хубаво към по-лошо. Това не е хвалба.

Точно никой не познаваш, не знаеш цените и не познаваш района. Доказа го при миналия спор за КРИТ. Дори мисля, че последните години не си посещавала района изобщо, с изключение да си вземеш наема от панелката в Хиподрума.

Знаеш 10 блока в Хиподрума и си спомняш района от преди 50 години. Общо с момента - нула.

За какво ми е източник, като аз знам повече по въпроса от всеки източник. Ти в ред ли си изобщо. Пак ми преписваш твойта неинформираност. За района Гоце Делчев, Мотописта, Стреблище, Борово, Бъкстон, Манастирски ливади, Бели брези, едва ли ще има нещо да не знам или да не мога да науча с 1-2 телефонни разговора. Защото за разлика от теб, която разделя живота на реал и виртуал, аз не съм се асоциализирал.

Никога не съм казвал, че живея в идеалния център, лелче. Пуснах ви бележка за данък сгради от община Триадица, за да видите колко съм безимотен, както твърдяхте със Сахиб. Ама май лелката не знае, че Стрелбище е към Триадица.

А пък откъде измисли глупостта, че съм роден там, изобщо не знам. Поредно грешно предположение. Продължаваш да се мъчиш да правиш някакви предположения за мен и вече сигурно 10 пъти подред бъркаш. Обаче луд умора няма, само за смях става.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:39:49
Quote
ivorad
Quote
greenbul
Включете стандртната отстъпка от 20% (която може да достигне и 30%!)

Директен въпрос - колко имота сте купили със "стандартната" или нестандартната отстъпка в последните 3 години?
Хайде, казвайте!

Само отбелязвам пост, който поражда ситуация "чакаме от умрел - писмо!".

:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:40:53
Quote
ivorad
Quote
dodo2
А пък аз дадох пример с Надежда 3 през 2008 година 1190 евро на квадрат.

И колко жилища в Надежда са продадени на 1190 като процент от продажбите в района?
Чакам конкретен отговор, така както чакам 3 панелни по 67 кв. в Стрелбище за 96 000 от колегата Ви умник!

Още един пост от тоя тип.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:43:54
Quote
ivorad
Quote
brotarius


Но ако все пак държите има и обратните случаи. Сделка в прословутия квартал Стрелбище, сключена август 2008-ма, 2-стаен в панелните блокове, които се водели ПК (пълзящ кофраж), 67кв. м по нот. акт за 96 000Е.
Ако се съди по такива сделки, то в момента може да се купят не 2, а 3, но това е също толкова смешно твърдение като вашите.

Оппаааааа, хайде сега ни намерете 3 апартамента в Стрелбище , 67+ кв., може и от току-що изобретените "панелни/пълзящ кофраж", които се вместват в 96КЕ! Може и два за тази сума!
Хайде, чакаме панелките!

Хайде и тук чакаме Годо, но Годо е Гъдьо и пак не ще да дойде......
Гъдьооооооооо - де ги апартаментите, бре?
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:51:21
avatar
Quote
javcho


Казах ти и преди при теб нещата се развиват в грешната посока. От по-хубаво към по-лошо. Това не е хвалба.

Точно никой не познаваш, не знаеш цените и не познаваш района. Доказа го при миналия спор за КРИТ. Дори мисля, че последните години не си посещавала района изобщо, с изключение да си вземеш наема от панелката в Хиподрума.

Знаеш 10 блока в Хиподрума и си спомняш района от преди 50 години. Общо с момента - нула.

За какво ми е източник, като аз знам повече по въпроса от всеки източник. Ти в ред ли си изобщо. Пак ми преписваш твойта неинформираност. За района Гоце Делчев, Мотописта, Стреблище, Борово, Бъкстон, Манастирски ливади, Бели брези, едва ли ще има нещо да не знам или да не мога да науча с 1-2 телефонни разговора. Защото за разлика от теб, която разделя живота на реал и виртуал, аз не съм се асоциализирал.

Никога не съм казвал, че живея в идеалния център, лелче. Пуснах ви бележка за данък сгради от община Триадица, за да видите колко съм безимотен, както твърдяхте със Сахиб. Ама май лелката не знае, че Стрелбище е към Триадица.

А пък откъде измисли глупостта, че съм роден там, изобщо не знам. Поредно грешно предположение. Продължаваш да се мъчиш да правиш някакви предположения за мен и вече сигурно 10 пъти подред бъркаш. Обаче луд умора няма, само за смях става.

Джавчо, лелиното черноборсаджийче ограниченичко,
Аз за "Аспекти" съм спорила, а за 15г. в брокерския занаят, съм обходила София надлъж и шир, та всичкото ново строителство до 2008г. включително, първо аз съм го видяла и доста клиенти съм разубедила да пазаруват.
А на Хиподрума, Джавчо, има една панелка, ама я построиха малко преди да се родиш, което е много след като аз вече живеех там.Явно, мислиш, че и оттатък реката пак е Хиподрума, та бъркаш с панелките там.:]
С висене пред компа, Джавчо и с въртене на телефони, в реала не се влиза- пак си оставаш във виртуала.
Друг въпрос е, че и него не искаш да използваш, за да не се излагаш като пишеш кое по колко се е продавало през 2008г. в квартала, дето уж добре познаваш.
Още по-друг въпрос е, че не знаеш какво искаш- дали да се дуеш, че живееш в центъра, дали да се пишеш специалист по имотите в южни райони, играейки го едва ли не инкасатор, та познавайки населението- блок по блок, дали работодател, дали черноборсаджия, пътуващ непрекъснато зад граница..........
От мерак да си всичко по- по- най, съвсем се забърка.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 17:56:25
avatar
Пита ivorad, който казва:

Quote
ivorad
1. Защо едновременно твърди, че повишението е 60 и 102%?

За да казва горното, значи е изключително прост.

Също не отговори на въпроса, дали според него всички покупки през 2008 са били от хора, живеещи преди това под наем?

А по-късно пише:

Quote
ivorad
Освен това, отложилият покупката живее на палатка в гората, за да не харчи нищо за наем до момента на щастливото стопроцентно придобиване!

ivorad пропусна също да обясни как инфлацията влияе на парите в бурканите или в банката. Във френския университет ли ти казаха, че инфлацията намалява покупателната способност, като физически ги намалява като брой или в някое родно училище?


Очевидно ivorad бие Камелия по тъпота. Тъпият и 200 пъти да му обясниш нещо няма да схване, затова единственото му занимание е да онанира по форумите.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход