Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 02:03:01
Quote
valsodar
Навярно ти си един от тези които направиха милиони и пак ще направят?

Имотко, кажи какво си пил, да не пия никога от същото!

15 годишно. Недей пи, не е хубаво.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 10:22:25
Quote
barbaron

Но на мен не ми пука - продадох през 2007 терен в София по 1600 евро/m2 smiling smiley

Поздравления!
Мога ли да попитам - за колко и кога купихте терена?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 10:35:08
smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-06-11 11:45 от barbaron.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 10:47:09
Quote
barbaron
Quote
ivorad
Quote
barbaron
Но на мен не ми пука - продадох през 2007 терен в София по 1600 евро/m2 smiling smiley
Поздравления! Мога ли да попитам - за колко и кога купихте терена?
Благодаря. Купен е през 1921, продадох през 2007, защото прецених, че в този момент за последните 100 години коефициента на глупостта (по Dodo2) е достигнал максимума smiling smiley

Много лесно паднахте в капана, но днес не съм в настроение за скандали, така че - няма да продължа с коментари в стил "ъп/срив".
Лек ден!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 10:53:09
Quote
ivorad
Quote
Диян Филчев
Излиза че и вие сте изтървали момента да спечелите.Отстрани погледнато трудно се различават експерти от "експерти"

Кои "ние"? Хората от сферата на НИ? Всички, целокупно? Нали се сещате, колко необосновано е това твърдение. Истината е, че някои спечелиха, други останаха на червено, трети просто занулиха балансите, светът е шарен, а в условията на ескалираща криза няма как всички да спечелят.
Що се отнася до неразличимостта на експерти и "експерти", това може да е така единствено във виртуала. В реалния свят линията е категорична - експертите са на пазара и си вадят хляба там, докато "експертите" са просто дърдорковци, които могат да плямпат каквото и колкото си искат, понеже нямат нищо общо с имотния пазар, освен фантазиите си, така както не разполагат нито с капитал, за да излязат на него, нито с дупе, за да рискуват онова, което имат, за да се докажат практически.
Така стоят нещата, уви. Затова и мен ме избива на смях, като чета изцепките на "експертните" пръдльовци без нито една имотна сделка в живота си, без нито един поет риск, но с огромното самочувствие на врели и кипели в областта, понеже са прочели три статии за НИ в пресата и раздаващи всестранни съвети и оценки за всичко в бизнеса !
Така стоят нещата от моята камбанария. Разбирам, че това обижда самочувствието на някои хора, но няма как, това е истината от моя гледна точка.



Под "Вие" имах предвид конкретно Вас като човек занимаващ се с недвижими имоти.Питате другите защо не са продали 2008 отговорете и Вие.
Без да се пиша експерт за мен това което ставаше в 2006-2008 в строителството беше ЛУДОСТ.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 10:59:46
winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-11 11:46 от barbaron.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 11:07:10
Quote
Диян Филчев




Под "Вие" имах предвид конкретно Вас като човек занимаващ се с недвижими имоти.Питате другите защо не са продали 2008 отговорете и Вие.
Без да се пиша експерт за мен това което ставаше в 2006-2008 в строителството беше ЛУДОСТ.

О, щом питате мен конкретно, мога да споделя нещичко - за 2008 финализирах малко над 80 сделки. Имам 4 сделки на собствена сметка. 1 продажба и 3 покупки. Определено съм на зелено, но нямам навика да споделям конкретни числа. Не само защото това би предизвикало сърцебиене у някои хора тук, а и защото твърдо вярвам, че саморазхвалванията са форма на човешка глупост, а финансовият успех не е абсолютно мерило за качеството на една личност.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 11:10:09
Quote
barbaron

Глупи, barbaron в последните 30 години е купил и продал 7 имота, и то на 2500 км западно от Бг, и за първи път пише за това заради едно раздрънкано заядливо фукляво плямпало като теб. А в свободното си време се забавлява на борсата, но не и да купува от твоите пикливи "фондове" smiling smiley

Споко, фондовете не са мои winking smiley
И хайде по-кротко, а?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 12:03:12
Quote
ivorad
Quote
brotarius


Ивчо, очевидно е, че надценяваш качествата си като събеседник, също колкото и професионалните си такива, щом очакваш някакъв отговор smiling smiley.
За да провеждаш правилно тактиката на форумен "трол" се изисква повече интелект и изтънченост, за да може да провокираш повече емоционални реакции. Ти обаче в това отношение си смешка.
Аз не пиша в тази тема, за да те репликирам или отговарям на откровенно малоумни питания, за които вече има поне 5 отговора дотук.
Пиша, основно за хората, които само четат тези теми с цел да провокирам такива като теб да грейнат в цялостното си величие. Само така става ясно кой кой е и съответно колко релевантно към каквато и да ситуация е неговото мнение. Напоследък прави впечатление, че надминаваш себе си, с което и моите очаквания.
За последните 24 часа, откакто се включих в темата има 10 страници изписани. winking smiley
Тъй като пиша тук от дъжд на вятър, когато имам време може и да греша, но имам спомен, че преди време се опитваше да влезеш в ролята на културния и умерен професионалист в областа на НИ. Съдейки по последните ти изяви, очевидно нещата в работата не вървят на добре.


Поздрав smiling smiley

Благодаря за любезния отговор!
За Ваше съжаление, ще го прокоментирам, макар и единствено на база факти. Ето какви са те в последователност:
1. Дадохте пример за апартамент, изтъргуван на ниво 96 000 в годината на бума, като си позволихте да твърдите, че за същите пари днес могат да се купят не две, а цели три жилища в същия квартал и със същото качество.
2. Веднага настоях за конкретни оферти за апартаменти, продавани днес, които доказват твърдението Ви.
3. След благоразумното Ви умълчаване, то бе идентифицирано.
4. В последвалия отговор Вие по никакъв начин не признавате, че оценката Ви за съотношенията на цените в споменатия квартал е погрешна / нещо, което може да се установи за няколко минути/. Предпочели сте язвително да иронизирате моите очаквания да получа някакъв конкретен отговор на въпроса си , който при всички положения би се изчерпил с 1-2 кратки изречения.
5. Вместо кратките изречения, Вие завършвате поста си с цяла каскада от подигравателни определения, гарнирани с изтъркани злобарски храчки по адрес на събеседника в един безумен псевдоадминистративен стил, които явно трябва да прикрият конфузната Ви грешка и да възстановят поразклатеното Ви самочувствие на мъдър експерт в областта.
...........................................................................

Това са фактите. Някакви възражения?

O, чудо! smiling smiley С един пост се завърна привидно културния и възпитан г-н Иво Радев.
С него съм по-склонен да събеседвам за това ще се опитам да отговоря подобаващо.
1. Примерът, който дадох за реална сделка беше в контекста на пример даден от Imotko. Направих това, защото двате сделки имаха съществена разлика в параметрите помежду си, въпреки, че са сключени за имоти в един и същи квартал. С това целях да намекна, че ако се вземат конкретни примери за сделки, спокойно може да се докаже и 3 пъти разлика за 3 години. До този извод се стига с нещо, което в логиката се нарича дедукция т.е ако има сделка сключена под средните стойности и има сделка сключена над тях, то със сигурност 2 сделки в двете крайности на интервала ще дадат по-големи разлики от тази, описана в тезата на Додо, но това е нерелевантно към неговата теза, защото той работи със средни стойности. Смисълът на средните стойности, нямам време да обяснявам.

За да не оставям място за интерпретации и изваждане на неща от контекста, с риск да изляза малко от добрия тон ще илюстрирам, каква е разликата между мен и Вас, когато става дума за начин на мислене.
Аз нямам нужда да опитам дали лайната стават за ядене, защото следвайки дедуктивната логика, знам че не стават. Вие от своя страна сте от хората, които биха попитали: "От къде знаеш като не си опитал?".
Точно такъв тип мислене води до вадене на твърдения от техния контекст, защото ако за Вас не е написано нещо черно на бяло, то не съществува. Последното ми твърдение упорито го оспорвате, показвайки, че не схващате нещата, дори описани черно на бяло, но това е друга тема.

Смятам това отговаря и на следващите точки от 2 до 5. Бих искал да напомня, че аз от своя страна също поставих няколко въпроса, на които отговор не съм получил все още, но съм склонен да обсъдим Вашите тези, ако са подкрепени с примери.

P.S За пореден път, ако има все още хора, които не са схванали. Тезата на Додо е: ако през 2008ма сме имали 2 субекта А и Б със еднаква сума пари, единият от тях с тях си е купил средностатистическо жилище, а втория ги е сложил на депостит, то втория към настоящият момент с натрупаните лихви и при спада на цените е в състояние да закупи двойно по-голямо жилище от това, закупено от А през 2008-ма.
Към тази теза е иррелевантно какво са правили двата субекта през следващите 3 години, защото не променя фактическата постановка на тезата.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
11-06-2011 - 12:46:44

Без думи
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход