Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 20:14:28
avatar
На това е отговорено в другата тема на dragula. Това ти го пиша за трети или четвърти път. Ебаси болните хора. Тук отговор няма да получиш, защото темата е друга. Понеже нейното съдържание ви бърка в гз на ъпърите, се опитвате да я размивате с лафове от четвърти километър. Така че отново:

1. Спад, срив, пълни гащи.
Имаме 100,000 евро за жилище. Да видим какво показва за "средна" цена imoti.net (нищо, че е грешна, да вземем нея за пример):
Цена преди: 1200 евро, стигат парите за 83м2
Цена сега: 750 евро, стигат парите за 133м2
Спадът в средната цена ЗАСЕГА е с 450 евро или 37.5%.
Разликата в големината на жилище е 50 м2. Или сега обобщено бихме си купили жилище, по-голямо с 60%! Забелязвате ли разликата?
Какво става ако добавим и лихва към тези пари, която за последните три години беше 8-9%? (Да вземем 8%)
Преди сме можели да купим 83 м2.
Сега ще са станали 125971 евро, стигат за 168м2. Разлика в големината 85м2.
Или реално сега (само след три години) бихме си купили жилище, по-голямо с 102%, т.е. малко повече от два пъти!
Нямало срив, а?

2. Лоши новини.
който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно, за да може да се получи текущата средна цена.

3. Табличка за неграмотните.
Колкото е по-голям спадът, толкова по-фрапираща става разликата в големината на жилище.
Значи:
спад на цената с 10% = 11% по-голямо жилище
спад на цената с 20% = 25% по-голямо жилище
спад на цената с 30% = 42% по-голямо жилище
спад на цената с 35% = 54% по-голямо жилище
в момента: спад на цената с 37.5% = 60% по-голямо жилище
да видим какво се получава нататък (защото спадът на цените няма намерение да престава)
спад на цената с 40% = 66% по-голямо жилище
спад на цената с 45% = 82% по-голямо жилище
спад на цената с 50% = 100% по-голямо жилище

Виждате ли как гледната точка "по-голямо жилище" става все по-неприятна, колкото по-голям става спадът?

Спад 50% от пика на някой му се струва невъзможен? В Латвия спадът беше 70%.
Спад 50% у нас би означавало средна цена 600 евро/м2. Дали няма да е такава след време, а?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 20:17:39
avatar
P.S. Камелия, имам един интересе въпрос към теб - разбираш ли горното? Моля, да отговориш с "да" и "не". :}


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 20:34:26
avatar
Quote
dodo2
P.S. Камелия, имам един интересе въпрос към теб - разбираш ли горното? Моля, да отговориш с "да" и "не". :}

О, да , разбирам какво си написал,
разбирам, че теорията ти е единственото, което имаш,
разбирам, че на практика нищо нямаш,
затова и на практика нищо не си предприел.
Разбирам, че още не си схванал, че никой не отрича срива на пазара и с папагалски възторг обявяваш, че си единствения, който го е прозрял.:]
Разбирам, че си неспасяем случай.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 20:54:20
avatar
Ти май не можеш да четеш? Видя ли това: Моля, да отговориш с "да" и "не".

Ясно, значи опитите продължават.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 21:08:11
avatar
Quote
dodo2
Ти май не можеш да четеш? Видя ли това: Моля, да отговориш с "да" и "не".

Ясно, значи опитите продължават.

Това съм ти отговорила, нещастний дебиле:

О, да , разбирам какво си написал,

Дали пък не си искал само един от отговорите, или и двата едновременно те устройват?:}
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 21:24:04
avatar
Интересно значи.. чак сега ли го разбра или от самото начало?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 21:30:55
dodo2, никой не е толкова прост - дори лелчето вдява smiling smiley

Не един път съм писал - Имотко и Сид са много читави хора и има на какво да научат другите, обаче не го правят, а се драчат *beer*

За разлика от лелчето, която няма какво да каже, но го казва вече почти 10 000 пъти :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 21:31 от Атанас Янев.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 22:01:58
Quote
камелия
Джавчо, лелиното черноборсаджийче ограниченичко,
Аз за "Аспекти" съм спорила, а за 15г. в брокерския занаят, съм обходила София надлъж и шир, та всичкото ново строителство до 2008г. включително, първо аз съм го видяла и доста клиенти съм разубедила да пазаруват.
А на Хиподрума, Джавчо, има една панелка, ама я построиха малко преди да се родиш, което е много след като аз вече живеех там.Явно, мислиш, че и оттатък реката пак е Хиподрума, та бъркаш с панелките там.:]
С висене пред компа, Джавчо и с въртене на телефони, в реала не се влиза- пак си оставаш във виртуала.
Друг въпрос е, че и него не искаш да използваш, за да не се излагаш като пишеш кое по колко се е продавало през 2008г. в квартала, дето уж добре познаваш.
Още по-друг въпрос е, че не знаеш какво искаш- дали да се дуеш, че живееш в центъра, дали да се пишеш специалист по имотите в южни райони, играейки го едва ли не инкасатор, та познавайки населението- блок по блок, дали работодател, дали черноборсаджия, пътуващ непрекъснато зад граница..........
От мерак да си всичко по- по- най, съвсем се забърка.

Нищо не си видяла, защото си бедна лелка, която не е имала достъп дори за 5 минути до качественото ново строителство, поради финасови ограничения и липсата на поне 1 приятел с такова жилище. Ти си обикаляла само най-мизерните и най-евтини предложения от новото строителство. Личи си, че дори не знаеш една фирма, която строи прилично.

За панелката предполагах. Изобщо не го познавам този квартал, но след като уважаваш само панелите е нормално и там да имаш такъв. Как може такова негодно, тухлено наследство да ти оставят вашите. Не ги е срам. Сигурно ги мразиш? Сега вече разбрах, защо си напуснала Хиподрума. Просто при теб панелообитателското не е придобито, а е вродено и ти не можеш да вирееш в тухла. Интересно дали ако имаш пари някога, което е невъзможно без почалба от тотото или лотарията, ще си направиш къща от бетон. Горното се доказва и от това, че си участвала сигурно в единствената ЖСК създала панел. Как може да сте толкова финасово ограничени, че да не съберете още малко пари и да си направите тухлен блок, незна? Не мога да си представя просто, колко трябва да сте панелообитатели по душа, всичките от блока ти.

Теб просто трябва да те изберат за МИС ЛЮЛИНСКИ ПАНЕЛ.

Толкова си неграмотна, че първото ти изречение завършва със запетайка, кьорава лелко.

Толкова си неграмотна, че не можеш да ми прочетеш и преведеш правилно името, тъпа лелко.

Толкова си тъпа, че не можеш да видиш, че никъде не е ставало дума за фирма "Аспекти", винаги неразбрала лелко.

Толкова си тъпа, че неможа да разбереш, че нито веднъж не съм писал, че живея в идеален център, неориентирана лелко.

Не аз, а ти постоянно бъркаш и се оплиташ, защото си умствено ограничена, дърта, асоциализирала се панелообитателка, за която единственото остнанало като възможност забавление е писане на глупости.

Хайде, приятно панелообитаване за поредна събота вечер.
Аз отивам да се веселя, ама не в някой форум-виртуала, а в реала, както му казваш.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 22:13 от javcho.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 22:52:37
avatar
Quote
javcho
Нищо не си видяла, защото си бедна лелка, която не е имала достъп дори за 5 минути до качественото ново строителство, поради финасови ограничения и липсата на поне 1 приятел с такова жилище. Ти си обикаляла само най-мизерните и най-евтини предложения от новото строителство. Личи си, че дори не знаеш една фирма, която строи прилично.

Джавчо, много се пениш и опитваш да лаеш, ама и гласът ти един такъв- джавкащ, като ника ти!:]
Аз ти казвам, че 15г. съм обикаляла имотите в София, водейки клиенти, ти ми се перчиш, че си виждал ново строителство, щото някакъв приятел живеел там.
Много си смешен, Джавчо, ама така е, като контактуваш с отрепки- черноборсаджии, сивите ти клетки измират от бездействие.

Quote
javcho

За панелката предполагах, изобщо не го познавам този квартал, но предположих, че след като уважаваш само панелите, че и там имаш такъв.

Предположенията не са силната ти страна, Джавчо, след като не познаваш квартала, разделен от " стрелбище" от един канал. Схващаш ли, че след като идея нямаш къде започва Хиподрума, твърденията ти, че познаваш живущите / твое/отсам канала, ако не във всеки, то поне през блок, са откровено смешни?

Quote
javcho
Толкова си неграмотна, че първото ти изречение завършва със запетайка, кьорава лелко.

Това е обръщение, о неграмотно дете- учи се някъде в първите класове.

Quote
javcho
Толкова си неграмотна, че не можеш да ми прочетеш и преведеш правилно името, тъпа лелко.

О, много правилно го превеждам- джавкащо пале, доста неграмотно и със сериозни комплекси, тропащо истерично с краче, щом не му мине номера.:]

Quote
javcho
Толкова си тъпа, че не можеш да видиш, че никъде не е ставало дума за фирма "Аспекти", винаги неразбрала лелко.

А, ставало е, ама още не се беше появил във форума, Джавчо.
Затова си въобразяваш, че всички полемики са започнали с твоето височайшо присъствие, клети ми Джавчо.


Quote
javcho
Аз отивам да се веселя, ама не в някой форум, а в реала, както му казваш.

А, дано е така. И дано ти върже някоя заради теб самия, а не абитуриентка, търсеща кой да я повози в гъзарска кола и да й плати куверта.winking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 22:57:53
avatar
Quote
dodo2
Интересно значи.. чак сега ли го разбра или от самото начало?

А ти, от самото начало ли искаш да ти отговоря "да" и " не"?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход