Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена/Наем?

Публикувано от dodo2 
Re: Цена/Наем?
29-04-2011 - 22:52:11
Quote
Ей леля Камелия винаги когато няма какво да каже почва с подписите

Камелия, казаха ти го в прав текст! Ти си прави изводите! :]
Re: Цена/Наем?
29-04-2011 - 23:06:10
Quote
hala
Quote
Ей леля Камелия винаги когато няма какво да каже почва с подписите

Камелия, казаха ти го в прав текст! Ти си прави изводите! :]

Камелия още 2007-ма година я поканих да се явим на тест за интелигентност в Менса и се ската, като бит педераст на завой. Лесно е да говориш за гънки и кои умен и кой прост. Има си IQ тестове за тази работа. А на бас, че Камелия ще е с резултати сходни с участниците в Биг Брадър.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цена/Наем?
29-04-2011 - 23:54:59
Quote
greenbul
Quote
hala
Quote
Ей леля Камелия винаги когато няма какво да каже почва с подписите

Камелия, казаха ти го в прав текст! Ти си прави изводите! :]

Камелия още 2007-ма година я поканих да се явим на тест за интелигентност в Менса и се ската, като бит педераст на завой. Лесно е да говориш за гънки и кои умен и кой прост. Има си IQ тестове за тази работа. А на бас, че Камелия ще е с резултати сходни с участниците в Биг Брадър.

му-ха-ха-ха *drunk*
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 09:53:50
Quote
hala
Quote
Корелацията се смята

Joan, както вече споменах, не съм ви чела дискусията, но не забравяй, че думата корелация може да означава просто "mutual relation of two or more things, parts, etc "[dictionary.reference.com] Така че, за да правиш изводи за взаимната връзка на две или повече неща не винаги е нужно да смяташ коеф. на Пиърсън smiling smiley

Относно "обратната корелация между цени на жилища (и наеми също)" - за да не се бъркат частните случаи с общото, наблегни на логиката [en.wikipedia.org] , предикатната! (поне ще ти помогне да не правиш "изводи" като в другата тема.:] ) Знам, че не се учи в УНСС, което очевидно е голям пропуск.

hala,


Единственият, който разбра за какво говоря тогава, е demograph, и честно призна, че корелацията я има и е такава, каквато написах, но според него, след 2012 ще се промени. Което е напълно възможно. Но понеже не ми обясни защо смята така, в смисъл просто знае, че е така, без да го обоснове, реших да не споря повече, а просто да се обзаложим. Той каза, че иска да изчака резултатите от преброяването, за да си дефинира добре позицията, аз се съгласих и сега чакаме. След като демограф е готов, ще си уточним параметрите на облога и ще чакаме 2012 да видим smiling smiley

И все пак да кажа - става въпрос за корелация за ред от 2010 до 1993 назад, до когато има данни на НСИ. И става въпрос за корелация между демография (измерена с прираст) и цени на жилищата, и от друга страна, за БВП и цени на жилищата. Направи редовете, сметни коефициента и тогава ще разбереш за какво говоря. Обратната корелация в откъса от реда 2000-2008 говори нещо, и то не е, че е частен случай winking smiley

За да кажа нещо за тази корелация, съм я смятала и анализирала, а не просто чела за нея в уикипедия. Но тук нямам намерения да се впускам в лекции или спорове, само ще ти кажа, че средната аритметична, медианата (любима на Додо winking smiley) и модата са най-елементарните показатели, за познаването на които моите преподаватели пускаха на изпита по статистика такива като теб и Додо, тъй като останалата част от статистическите методи им идваше в повече. Корелация и регресия отиват в друга сфера, така че моля да не обсъждаме, тъй като ще си говорим на различни езици winking smiley Същото беше посланието ми и към Додо, който непрекъснато прави честотни разпределения и смята средни на цените. Нямам нищо против лаическите ви занимания със статистика (и корелация), просто няма как да си говоря с вас на тази тема. Както вече казах, езиците ни са различни.

Със здраве и успех в заяжданията winking smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 10:06 от Joan.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 11:09:54
avatar
Quote
Joan
Само ще спомена обратната корелация между цени на жилища (и наеми също) и прираст в почти всички областни градове през 2000-2008 (N=9). Вярно е, че корелацията има лошия навик да се променя

Написала си горното, а говориш за лаически занимания от други smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 11:33:54
Quote
dodo2
Quote
Joan
Само ще спомена обратната корелация между цени на жилища (и наеми също) и прираст в почти всички областни градове през 2000-2008 (N=9). Вярно е, че корелацията има лошия навик да се променя

Написала си горното, а говориш за лаически занимания от други smiling smiley

Ами защото е съвсем вярно winking smiley Корелацията може да отслабва, да се засилва и дори съвсем да изчезва в течение на времето. Под влияние на различни фактори, които също се изменят във времето. Какво да я правиш, игрива е smiling smiley Ако знаеше какво е множествена корелация, можеше и да се опитам да ти обясня защо е така. Зависи и какъв интервал от време вземаш, но принципът е да се взема възможно най-дълъг период от време, стига д аима съпоставими данни за този период.

Това, че през 2000-2008 е имало обратна корелация не значи, че и в момента тя е такава. Но значи нещо за причините и следствието, и то не е, че е частен случай smiling smiley

Защо упорстваш, по-добре си остани на медианата smiling smiley Нищо лично, просто не е интересно. За да дискутираме, трябва първо да знаеш какво е корелация, и то не в значението, което hala посочва smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 11:52 от Joan.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 11:51:06
avatar
Защото за множество с 9 елемента, съм убеден, че ще откриеш "корелация" между някое от нещата, които те вълнуват и популацията на полските мишки или катерички - все с нещо ще има "връзка". И после ще си много изненадана, че "корелацията имала навика да се променя".

Заучаването на някакви методи наизуст и прилагането им върху дефектни множества, води много често до словоблудстване, каквото правиш. Явно и ти не си се ваксинирала и Камелия те е заразила. Сори.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 11:51:08
avatar
Quote
greenbul


Камелия още 2007-ма година я поканих да се явим на тест за интелигентност в Менса и се ската, като бит педераст на завой. Лесно е да говориш за гънки и кои умен и кой прост. Има си IQ тестове за тази работа. А на бас, че Камелия ще е с резултати сходни с участниците в Биг Брадър.

И какво като има IQ тестове- да тичам да се явявам винаги щом някой форумен юнак реши да си чеше комплексите?
Като говориш за интелигентност и в този ти пост тя блика в изобиле.
Ще ми се да питам- като си толкова запознат с педерастките въпроси, ти бит педераст ли си, или силата ти е в биенето на педерасти?
Така и така, темата пак я оплескахте, поне да разбера нещо повече за педерастията.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 11:57:09
Quote
dodo2
Защото за множество с 9 елемента, съм убеден, че ще откриеш "корелация" между някое от нещата, които те вълнуват и популацията на полските мишки или катерички - все с нещо ще има "връзка". И после ще си много изненадана, че "корелацията имала навика да се променя".

Заучаването на някакви методи наизуст и прилагането им върху дефектни множества, води много често до словоблудстване, каквото правиш. Явно и ти не си се ваксинирала и Камелия те е заразила. Сори.

Додо, научи първо какво е корелация в статистическия смисъл, какви видове корелация има и как се мери и тълкува. После може да си говорим за нея. И ако изобщо знаеше какво е това "корелация", щеше да знаеш, че тя мери не толкова дали има връзка, а най-вече каква е силата на тази връзка. Но тъй като не знаеш, остани си със заниманията с медианата и средната аритметична (непретеглена) smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 12:00 от Joan.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 12:00:29
avatar
А ти провери, дали N не участва случайно във формулата или в тъпото УНСС са ви научили само да цъкате на SPSS и си забравила? И си направи изводите. Според мен няма нужда да ми се пъчиш, след като си написала простотията, която съм почернил, но ако чувстваш нужда - продължавай. Стилът Камелия много ме забавлява.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход