Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
06-03-2011 - 23:06:33
Quote
milkob
При 800 лв средна месечна стойност за работодател за работно място, това са 25 000 работни места!
Май не си много наясно! Разкриването на 1 работно място струва в България около 45 000 лв.Аиде сега умножи 25000 работни места по 45000 лв.!
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 09:09:32
Quote
фло
Quote
milkob
При 800 лв средна месечна стойност за работодател за работно място, това са 25 000 работни места!
Май не си много наясно! Разкриването на 1 работно място струва в България около 45 000 лв.Аиде сега умножи 25000 работни места по 45000 лв.!

??????????????????
За какво работно място говориш? Министър-председател? Президент?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 09:32:33
Много е прав фло - средно е 45000 лева и това няма нищо общо със заплатата на работника, който се назначава. В Западна Европа има страни, в които едно ново работно място струва средно 150 000 Евро. В Америка цената е окло 200000 $.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 11:28:45
Върколак ,за да разкриеш ново работно място примерно за кранист трябва да си купил и да имаш и кран,нали така?За ново работно място за стругар ,освен в струга трябва да си инвестирал в сградно съоръжение,структура,инфраструктура,в суровини и материали и т.н.Давам прости примери за онагледяване колко би струвало разкриването на едно ново работно място,за да не се прави равенството 1 работно място=1 заплата= 800 лв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 11:59 от фло.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 14:12:49
Quote
фло
Върколак ,за да разкриеш ново работно място примерно за кранист трябва да си купил и да имаш и кран,нали така?За ново работно място за стругар ,освен в струга трябва да си инвестирал в сградно съоръжение,структура,инфраструктура,в суровини и материали и т.н.Давам прости примери за онагледяване колко би струвало разкриването на едно ново работно място,за да не се прави равенството 1 работно място=1 заплата= 800 лв.

Сега , ако ми кажеш и колко ще изхарчи за общак,бояджия, мазач, кофражист. Колко техника има в една фирма и колко работника?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 14:45:17
То по тая логика и за космонавт да сметнем.Имаш вече изградена база, с парите на емигрантите имаш повече продажби.За да задоволиш търсенето създаваш още работни места или не ги създаваш и ги създава друг, а цената на новото работно място може да е 0 лв,, може и да е 2-10 млрд, ако говорим за космонавт.
Логиката ти е грешна, а и дори да гледаме нея демек и нужните инвестиции в производство за задоволяване по-голямото потребление....тогава няма да смятаме парите за 1 год, а примерно за 10 год.Или имаме 20 млрд лв. - в тоя случай обаче няма да смятаме само цената на труда, а всичко без суровини - да кажем 60% - 12 млрд лв./45 000 = 250 000 работни места,
eye popping smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-07 14:49 от milkob.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 23:00:36
:]Сигурно и двамата сте на заплата някъде с тия объркани мисли в главата и аз ,ако ви бях един работодател ,досега да съм ви начукал канчетата, да ви е ясно ,че преди заплатата много пари са потрошени да я взимате въобще*drink1*
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
07-03-2011 - 23:04:28
Тука 99% са на заплата.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
08-03-2011 - 03:26:07
Quote
Dr. Evil
Quote
Камито
[www.econ.bg]

Този ми напомня за др. Иванов и той прави същите бакалски сметки. Да се чуди човек защо още не сме залети от тълпи германски емигранти.

Какво друго може да очакваш от комунисти?!?!

:] :] :] :]
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
08-03-2011 - 09:37:12
Quote
фло
:]Сигурно и двамата сте на заплата някъде с тия объркани мисли в главата и аз ,ако ви бях един работодател ,досега да съм ви начукал канчетата, да ви е ясно ,че преди заплатата много пари са потрошени да я взимате въобще*drink1*

Ти си от великите строители, които като ти лепнат един фаянс и трябва шапка да им свалям и да броя едни големи пачки, защото всичко им е скъпо.
Не се притеснявай този синдром не е само при теб. В цялата държава хора без всякакво образование си мислят, че са предпиемачи. Резултата е виден с просто око.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход