Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
bah
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 21:04:51
avatar
Quote
камелия
Quote
bah
В прованса всичко рухна, изгоряха "цели едни животи / поколения".
В прованса идват ромските пълчища, които, като хиени, ще ометат всичко.

В прованса се продадоха къщи на цени, ....... за 30 000лв. .

До 2008 год.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 21:09:20
avatar
Quote
bah


В прованса се продадоха къщи на цени, ....... за 30 000лв. .

До 2008 год.[/quote]

Разбира се, остана да се продават и днес, след като кризата удари цялата страна.......
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 21:35:15
Както разбирам отношението на Камелия към това, което аз като евентуален емигрант бих донесъл в БГ (за пари става въпрос) е: Ако искаш носи, твоя си работа, мен не ме интересува. В тази връзка искам да споделя нещо, което един съфорумец беше написал преди година, може би две: И ЕДНА СТОТИНКА НЯМА ДА ПРАТЯ В БГ!! Тогава бях готов направо да го убия за тези негови думи. Други емигранти казват, не искам даже и да стъпя в БГ. Тогава даже не бих погледнал такъв човек. Но сега като виждам безразличието към тези хора, отношение към някой който буквално е бил принуден да напусне БГ за да оцелее, и си казвам: Може би наистина да е прав! Не може да даваш нещо ценно от себе си и да получаваш пълно безразличие, все едно майната ти........ И докато го има това отношение, БГ ще намалява, докога е божа работа. Но най трудното е да промениш манталитет, поколения са необходими за да стане това. И далеч не обвинявам само Камелия за това, има и много други кусури, които не са на мястото си, например желанието за така дългоочакван срив, при които да се прецакат други хора, за да може да им се вземе имота. Злоба и завист, завист и злоба. Затова не вървят нещата. Всеки иска да спечели, всеки иска да има повече, но да не го прави за сметка на другия. Защото богатите държави, с всичките им проблеми са доказали, че е възможно да има средна класа, където не е необходимо да правиш мръсотия на някого, за да имаш ти.

Камелия, ако ти показваш неуважение (така да го наречем) към нещо, то бяга от теб. Ако ти показваш "неуважение" към емигранските пари, без значение колко са те, те рано или късно ще избягат, разбирай напуснат БГ. Почнат ли те да напускат, ще ги последват и "други" пари, и тогава ще е късно за каквото и да е да се обърне. И когато това стане, ще се чудиш какво и защо стана, и защо при сегашното изобилие в магазините няма да има даже и елементарни неща, които са ти нужни да си купиш. Припомни си това време.

За един работник в чужбина е "привилегия" да бъде нает на работа, това един вид е ВЪЗМОЖНОСТ, която му се предоставя. Не фирмата, а работника се "моли" да бъде нает, ако мога така да се изразя. По същия начин тази ВЪЗМОЖНОСТ е предоставена на БГ, но никой няма да я МОЛИ за едно или друго, това е реалността. Така че се замисли, дали ще приемеш дадената възможност, или ще кажеш: както си решите, мен не ме интересува дали ще си сложите парите в БГ или не.....
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 21:44:57
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 22:18:17
avatar
Quote
PER0
Както разбирам отношението на Камелия към това, което аз като евентуален емигрант бих донесъл в БГ (за пари става въпрос) е: Ако искаш носи, твоя си работа, мен не ме интересува. В тази връзка искам да споделя нещо, което един съфорумец беше написал преди година, може би две: И ЕДНА СТОТИНКА НЯМА ДА ПРАТЯ В БГ!! Тогава бях готов направо да го убия за тези негови думи. Други емигранти казват, не искам даже и да стъпя в БГ. Тогава даже не бих погледнал такъв човек. Но сега като виждам безразличието към тези хора, отношение към някой който буквално е бил принуден да напусне БГ за да оцелее, и си казвам: Може би наистина да е прав! Не може да даваш нещо ценно от себе си и да получаваш пълно безразличие, все едно майната ти........ И докато го има това отношение, БГ ще намалява, докога е божа работа. Но най трудното е да промениш манталитет, поколения са необходими за да стане това.

Хайде да изясним нещата, защото се оказва, че манталитета наистина трудно се променя.
От къде ти хрумна, че трябва да имаме специално отношение към някой, който не е могъл тук да оцелее и затова се е изнесъл в по- уредена държава?
Едно време имаше активни борци против капитализма, които получаваха специално внимание и облаги.
Сега, орден ли искаш да учредим за емигрантите?
Героизъм ли е, че не можейки да издържат тук, са побегнали да си търсят късмета в " белите страни"?
Какво ценно от себе си и на КОГО го дават емигрантите, та очакват специални благодарности?
Питам без капка ирония.
Може би, аз не виждам героизма им и не отчитам приноса им за благото на всички българи и България?

Quote
PER0
Камелия, ако ти показваш неуважение (така да го наречем) към нещо, то бяга от теб. Ако ти показваш "неуважение" към емигранските пари, без значение колко са те, те рано или късно ще избягат, разбирай напуснат БГ. Почнат ли те да напускат, ще ги последват и "други" пари, и тогава ще е късно за каквото и да е да се обърне. И когато това стане, ще се чудиш какво и защо стана, и защо при сегашното изобилие в магазините няма да има даже и елементарни неща, които са ти нужни да си купиш. Припомни си това време.

За един работник в чужбина е "привилегия" да бъде нает на работа, това един вид е ВЪЗМОЖНОСТ, която му се предоставя. Не фирмата, а работника се "моли" да бъде нает, ако мога така да се изразя. По същия начин тази ВЪЗМОЖНОСТ е предоставена на БГ, но никой няма да я МОЛИ за едно или друго, това е реалността. Така че се замисли, дали ще приемеш дадената възможност, или ще кажеш: както си решите, мен не ме интересува дали ще си сложите парите в БГ или не.....

В какво, според теб, трябва да се изрази уважението ми към емигрантските пари?
Да им направя символичен олтар пред ЦУМ и да им паля свещ?
Една чешмичка да имаше построена с тях, с удоволствие бих я показвала като забележителност.
И тъй като говориш за неуважение- има ли някой, който да не уважава братята, построили СУ?
Някай да не уважава Дан Колов, който е построил спортни зали и е издържал детски спортни отбори?
А в днешно време- една жена, живееща в Швейцария, със скромни възможности, но с голямо сърце, която събира единомишленици и поддържа старчески дом и възрастни хора в махалите на Априлци.
Това разбирам аз под " да даваш нещо ценно от себе си".
А да даваш от себе си на близките си, е похвално, но то засяга само семейството.
Последно, за да съм сигурна, че не си ме разбрал пак грешно- уважавам всеки, който честно си изкарва парите, Без значение къде по света се намира.
Но, идоли не си правя, така че няма причина да се кланям на парите му.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 22:18:49
Ако замените думата емигрант с гурбетчия дискусията може да придобие и по-различен вид.България е пълна с чужденци-гурбетчии,някои дошли от доста по-висок стандарт да правят пари тука за малко ли повече време.Има разбира се и от бедни страни.По същата логика пък наши сънародници са отишли в други страни на гурбет.Това не е емиграция а гурбетлък и затова и пращат пари и няма нищо по -нормално от това!
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 23:35:38
avatar
Ками, не си права.
За чешмичката и за олтара.
Не си била в Родопите явно - там масово се правят чешми за помен, за здраве, за плодовитост и за спомен.
При това, не малко от градежите са правени именно от хора дълги години били навън, завърнали се в Родината си.

Малко познаваш страната си явно?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 23:43:53
Камелия

В какво, според теб, трябва да се изрази уважението ми към емигрантските пари?
Да им направя символичен олтар пред ЦУМ и да им паля свещ?
Една чешмичка да имаше построена с тях, с удоволствие бих я показвала като забележителност.


Значи явно трябва да съм доста конкретен за да бъда разбран, и трябва да обяснявам 2+2, но за тебе Камелия ще го направя.
Емигрантът праща пари. Неговите близки , роднини купуват нещо, което както знаеш се облага с 20% ДДС, и тези пари отиват в хазната. Оттам само държавата, и никой друг, е в правомощията си да строи градинки, паркове, чешмички, и каквото друго и хрумне. Надявам се, че си наясно с това, и това са емигрантски пари. Но ако тези пари не са инвестирани в "чешмички", а са потънали в нечий джоб естествено, че няма как да го видиш. Ще видиш още един лъскав джип, и ще кажеш - ето, виждаш ли как хората успяват!! Да, успели са Камелия, но не защото са изкарали парите, а са ги свили вместо "чешмичката" да бъде построена!! Тва е!!

ДДС-то е само един начин парите да отидат не където трябва.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-15 23:46 от PER0.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 23:47:03
avatar
+ 2 ! *ok*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 04:14:55
Kami pogledni go i ot drug ъгъл , тук само силните оцеляват, много хора късно разбират че ако няма къде да спиш на мама къщето гго няма, няма и буркани да ти сложи за седмица напред...Трябва да си нахдчив, креативен и доста смел
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход