Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 07:46:54
Quote
камелия
Quote
Muza
Ками,
След 2007, купуваха имоти с парите, изкарани навън + кредит. Спряха кредитирането, спря и пазара.
От друга страна, пак заради тези кредити, останали без работа тук, но с кредити, търсиха и намериха навън.
Така че, дори и в това, процентът на лошите кредити да не е по-голям, имат заслуга.
Друга част, за семействата, близки, роднини...
Трета част, в банкови депозити.

Муза, всичко това ми е ясно.
Исках и другите да го разберат, за да приключим с мита за емигрантските пари, които ДВИЖАТ иotivorechat.кономиката ни.
Досега всички вкупом обясняваха, че тя няма нищо общо с покачване или срив в имотите.
Сега се оказа, че парите на емигрантите, влели се в НИ, са я карали да работи.............

Procheti si vnimatelno posta.Za da vidish , kak otdelnite izrecheniq si protivorechat.
Анонимен потребител
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 07:48:01
Quote
ispancheto
Трябва да си нахдчив, креативен и доста смел

Ако мога да продължа изречението: ... за да врътнеш някоя далаверка smiling smiley
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 09:45:56
Quote
Тинки Уинки
Quote
ispancheto
Трябва да си нахдчив, креативен и доста смел

Ако мога да продължа изречението: ... за да врътнеш някоя далаверка smiling smiley

И там ли?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 10:05:26
avatar
Quote
valsodar
Ками, не си права.
За чешмичката и за олтара.
Не си била в Родопите явно - там масово се правят чешми за помен, за здраве, за плодовитост и за спомен.
При това, не малко от градежите са правени именно от хора дълги години били навън, завърнали се в Родината си.

Малко познаваш страната си явно?

Напротив. Познавам я достатъчно. Правенето на чешми е традиция в турския етнос. Има навсякъде в България.
Но, досега не съм срещнала човек от тях, който да се смята за герой и да иска поклон.
Не съм чула така да се вайка, че тук "Манталитетът е зле, много зле".
Както и да се изживява като най- стойностен на фона на останалите тук.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 10:11:15
avatar
Quote
ispancheto
Kami pogledni go i ot drug ъгъл , тук само силните оцеляват, много хора късно разбират че ако няма къде да спиш на мама къщето гго няма, няма и буркани да ти сложи за седмица напред...Трябва да си нахдчив, креативен и доста смел

Абсолютно съгласна съм.
Аз не подценявам смелостта, необходима, за да заминеш.
Просто не съм съгласна да я въздигате в геройство и да смятате втора категория тези, които са останали.
Защото, ако на теб ти липсват бурканите на мама като помощ, то останалите тук освен осигуряване на съществуванието си, трябва да изстрадаме възстановяването на страната.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 10:37:18
avatar
Quote
PER0

Значи явно трябва да съм доста конкретен за да бъда разбран, и трябва да обяснявам 2+2, но за тебе Камелия ще го направя.
Емигрантът праща пари. Неговите близки , роднини купуват нещо, което както знаеш се облага с 20% ДДС, и тези пари отиват в хазната. Оттам само държавата, и никой друг, е в правомощията си да строи градинки, паркове, чешмички, и каквото друго и хрумне. Надявам се, че си наясно с това, и това са емигрантски пари. Но ако тези пари не са инвестирани в "чешмички", а са потънали в нечий джоб естествено, че няма как да го видиш. Ще видиш още един лъскав джип, и ще кажеш - ето, виждаш ли как хората успяват!! Да, успели са Камелия, но не защото са изкарали парите, а са ги свили вместо "чешмичката" да бъде построена!! Тва е!!

ДДС-то е само един начин парите да отидат не където трябва.

Ами, явно и аз не съм разбрана добре от теб, въпреки че говоря ясно.
Държавата взима 20% ДДС от всички. Всички държави по света го правят.
И когато отидеш в чужбина, нямаш претенции за специално отношение, щото си им пазарувал в магазините.
Сега, през кризата, се оказва че парите пращани от тях, са още повече. Т.е. би трябвало потреблението да се покачва.
Каква е действителността тук?
Цените се качват все по - стръмно, а заплатите пак стоят на позиции от преди 2г, потреблението пада.
Това е, което се вижда от всеки в момента.
Изводът оставям на теб.
Колкото до държавата, тя строи- магистрали и метро, в момента. Но, това е друга тема.

Не съм искала от емигрантите да ми строят чешмички.
Но, ако искат специално отношение и почит от " народа", само грижата за родата им не е достатъчна.
Затова и дадох примера с жената, живееща в Швейцария, който, не знам защо, е минал встрани от погледа ти.
Не че тя е искала специално отношение, но го е получила " по заслуги".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 11:02 от камелия.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 11:22:59
Quote
камелия
Quote
PER0

Значи явно трябва да съм доста конкретен за да бъда разбран, и трябва да обяснявам 2+2, но за тебе Камелия ще го направя.
Емигрантът праща пари. Неговите близки , роднини купуват нещо, което както знаеш се облага с 20% ДДС, и тези пари отиват в хазната. Оттам само държавата, и никой друг, е в правомощията си да строи градинки, паркове, чешмички, и каквото друго и хрумне. Надявам се, че си наясно с това, и това са емигрантски пари. Но ако тези пари не са инвестирани в "чешмички", а са потънали в нечий джоб естествено, че няма как да го видиш. Ще видиш още един лъскав джип, и ще кажеш - ето, виждаш ли как хората успяват!! Да, успели са Камелия, но не защото са изкарали парите, а са ги свили вместо "чешмичката" да бъде построена!! Тва е!!

ДДС-то е само един начин парите да отидат не където трябва.

Ами, явно и аз не съм разбрана добре от теб, въпреки че говоря ясно.
Държавата взима 20% ДДС от всички. Всички държави по света го правят.
И когато отидеш в чужбина, нямаш претенции за специално отношение, щото си им пазарувал в магазините.
Сега, през кризата, се оказва че парите пращани от тях, са още повече. Т.е. би трябвало потреблението да се покачва.
Каква е действителността тук?
Цените се качват все по - стръмно, а заплатите пак стоят на позиции от преди 2г, потреблението пада.
Това е, което се вижда от всеки в момента.
Изводът оставям на теб.
Колкото до държавата, тя строи- магистрали и метро, в момента. Но, това е друга тема.

Не съм искала от емигрантите да ми строят чешмички.
Но, ако искат специално отношение и почит от " народа", само грижата за родата им не е достатъчна.
Затова и дадох примера с жената, живееща в Швейцария, който, не знам защо, е минал встрани от погледа ти.
Не че тя е искала специално отношение, но го е получила " по заслуги".


Добре, че си коригира поста Ками, защото това което беше написала първоначално..... извинявай,щях да кажа че е написано от човек абсолютно неясно с нещата, къде отиват парите, защо всички се борят за инвестиции... сложна тема. Но си избий от главата, че парите пратени от емигранти стигат единствено до строежа на чешмички, с желанието на някой да остави спомен за поколенията
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 11:32:15
Има един друг момент, който се изпуска. Освен че носят приходи в хазната, тези пари се завъртат няколко пъти в икономиката. В момента не става въпрос за чешмички, образно казано, а за оцеляване на малкия и среден бизнес.

Затова тези пари са изключително ценни в момента. Парите от ПЧИ са по-малко от емигрантските. Кредитирането е умряло. Всеки дължи пари на някого и не плаща или не плаща в срок.
bah
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 11:39:04
avatar
Quote
gogolcho
Има един друг момент, който се изпуска. Освен че носят приходи в хазната, тези пари се завъртат няколко пъти в икономиката. В момента не става въпрос за чешмички, образно казано, а за оцеляване на малкия и среден бизнес.

Завъртат няколко пъти, ако някой по веригата не ги забие в банка.
А точно "завъртането" е най-доброто за бизнеса и народа.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 11:54:34
Представяме си, че тези 1.6 млрд лева се извадят от оборот.
Веднага се сещам съседът, който се изхранва последната година като баш майстор по един апартамент на една българка работеща като гръцка к*рва, как семейството му спира и тока да плаща, след като си спряха вече телефон и кабел след като свърши работата по обектите по морето. Още се сещам как семеен приятел вече 7-ма година блъска около Мадрид, за да изхранва безработната си жена тук, дете на училище и болен баща.
Там някъде отиват емигрантските пари - Актавис, ДДС-ари, хлебари, строители, китайците в Илиенци (може и не в този ред) smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход