Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 11:34:18
Quote
bah
Quote
камелия
имам чувството, че техните пари просто излетяха през комините и изтекоха през канализациите, без с нищо да допринесат за икономиката на държавата...
Увеличиха потреблението, накупиха и стегнаха доста имоти.
Собствен бизнес почти не развиха, защото са седнали между два стола - там или тук.
Везните за бизнес накланят навън, но, роднини, деца, носталгия, накланя у дома.
Вътрешно бушуват огньове, причината за което е гадното ни управление отгоре.

Управлението е производно на матряла ....
Няма нужда да обвиняваме онези отгоре - щом ги търпим значи ни е добре smiling smiley
bah
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 11:34:33
avatar
Quote
PER0
За децата не съм съгласен. Точно децата нямат никаква носталгия, те се чувстват добре там, където са израсли, в случая - в чужбина.
Една част от нашите емигранти са си оставили децата тук на баби и лели.
За тази носталгия писах.
bah
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 11:38:17
avatar
Quote
hubb
Quote
bah
Вътрешно бушуват огньове, причината за което е гадното ни управление отгоре.
Управлението е производно на матряла ....
Няма нужда да обвиняваме онези отгоре - щом ги търпим значи ни е добре.

Може да звучи пораженческо, но според мен един нормален човек, особено от провинцията не може по никакъв начин да промени "тези отгоре". Гласува за едни, втори, трети, ....... и дотам. После вечер на една водка с туршия псува ...... и дотам.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 11:42:37
Quote
bah
Quote
hubb
Quote
bah
Вътрешно бушуват огньове, причината за което е гадното ни управление отгоре.
Управлението е производно на матряла ....
Няма нужда да обвиняваме онези отгоре - щом ги търпим значи ни е добре.

Може да звучи пораженческо, но според мен един нормален човек, особено от провинцията не може по никакъв начин да промени "тези отгоре". Гласува за едни, втори, трети, ....... и дотам. После вечер на една водка с туршия псува ...... и дотам.

Именно това се случва.
Но това, че е в провинцията е само оправдание...
А щом има за водка и му е достатъчно само да псува - значи това го удовлетворява!
Обратната страна на монетата е, че същия този водка-псувня провинциалист ако се дореди до властчицата става същия като тези, които е псувал...
Няма как от такъв матрял да излезне нещо качествено
Пак питам - кои са живите авторитети на България?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 11:45:04
avatar
Quote
hubb
Камелия има поредния патологичен проблем с причиноследствените връзки.
За да инвестираш в производство най-малкото трябва да се позиционираш при него, щото то не е като брокерстането - да лежиш на кревата и да пускаш обяви в Интернет.
За това и емигрантите инвестират в имоти, защото масово смятат - "имота хляб и вода не иска..."

или с други думи - докато разчитаме на емигрантските пари ще бъдем емигрантска държава

Престани да се заяждаш, че съвсем изгуби мъжките си черти.
Задмина и най- тъпите селски клюкарки, одумващи минаващите по пътя..........
И не говори от името на всички- ти може и да разчиташ на емигрантски пари, но огромната част от хората тук, разчитат на двете си ръце.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 11:57:05
Quote
камелия
Quote
hubb
Камелия има поредния патологичен проблем с причиноследствените връзки.
За да инвестираш в производство най-малкото трябва да се позиционираш при него, щото то не е като брокерстането - да лежиш на кревата и да пускаш обяви в Интернет.
За това и емигрантите инвестират в имоти, защото масово смятат - "имота хляб и вода не иска..."

или с други думи - докато разчитаме на емигрантските пари ще бъдем емигрантска държава

Престани да се заяждаш, че съвсем изгуби мъжките си черти.
Задмина и най- тъпите селски клюкарки, одумващи минаващите по пътя..........
И не говори от името на всички- ти може и да разчиташ на емигрантски пари, но огромната част от хората тук, разчитат на двете си ръце.

Никой не е пророк в собствената си страна smiling smiley
Това, че не ти харесвам какво казвам не означава, че не е вярно.
Я кажи ти как си изкарваш парите и дали не разчиташ на емигрантските пари. Щото ми се струва, че докато си брокерствала си взела бая комисионни точно от емигрантите.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:12:34
avatar
Quote
hubb

Я кажи ти как си изкарваш парите и дали не разчиташ на емигрантските пари. Щото ми се струва, че докато си брокерствала си взела бая комисионни точно от емигрантите.

Да вземеш и да разчиташ, са две различни неща. Да спечелиш- трето нещо..........
Не съм взела, а съм спечелила с работата си. Ако трябва да бъда точна- само от един емигрант.
Но, не съм разчитала на емигрантски пари никога.
Схващаш ли разликата, или да ти направя чертеж?:]
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:15:58
Quote
камелия
Quote
hubb

Я кажи ти как си изкарваш парите и дали не разчиташ на емигрантските пари. Щото ми се струва, че докато си брокерствала си взела бая комисионни точно от емигрантите.

Да вземеш и да разчиташ, са две различни неща. Да спечелиш- трето нещо..........
Не съм взела, а съм спечелила с работата си. Ако трябва да бъда точна- само от един емигрант.
Но, не съм разчитала на емигрантски пари никога.
Схващаш ли разликата, или да ти направя чертеж?:]

Направи, сигурно за това си учила преди да решиш да "печелиш" вместо да работиш и произвеждаш smiling smiley
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:18:04
Ками,

Не е така! Ако не идват пряко при теб, то идват косвено. Отишли са при друг, той пък дошъл при теб, при съпруга ти...

*rose*
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:19:48
Quote
камелия
Quote
hubb

Я кажи ти как си изкарваш парите и дали не разчиташ на емигрантските пари. Щото ми се струва, че докато си брокерствала си взела бая комисионни точно от емигрантите.

Да вземеш и да разчиташ, са две различни неща. Да спечелиш- трето нещо..........
Не съм взела, а съм спечелила с работата си. Ако трябва да бъда точна- само от един емигрант.
Но, не съм разчитала на емигрантски пари никога.
Схващаш ли разликата, или да ти направя чертеж?:]

Камелия, много си заблудена. Кой емигрант ще губи месеци да търси имот!!!? Емигрантите работеха, а други хора плащаха сметките в БГ, но с пари на емигранти. Емигрантите пращаха пари на пълномощници/роднини, които да свършат работата. Как очакваш да разпознаеш емигрантските пари? Да не би да са белязани с някакъв знак? Сама режеш клона на който седиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход