Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:22:16
Защо говорите в минало време? Те и сега пращат пари. Може да са по-малко (дори не съм сигурна, дали са по-малко), но продължават.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:30:45
Камелия
"Не съм взела, а съм спечелила с работата си. Ако трябва да бъда точна- само от един емигрант. "

2 милиона емигранта навън, ти само на един си уцелила?!!! Да не би да си била сложила табела с името на агенцията ти, и отдолу надпис "Емигранти не се допускат" ? И имаш 15 г стаж? Ти си за Гинес направо!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-15 12:32 от PER0.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:31:31
avatar
Quote
PER0

Камелия, много си заблудена. Кой емигрант ще губи месеци да търси имот!!!? Емигрантите работеха, а други хора плащаха сметките в БГ, но с пари на емигранти. Емигрантите пращаха пари на пълномощници/роднини, които да свършат работата. Как очакваш да разпознаеш емигрантските пари? Да не би да са белязани с някакъв знак? Сама режеш клона на който седиш.

Ще ти обясня, защото явно не си запознат с дейността на брокера. Когато купува емигрант, той също иска да види имота, затова му се пращат снимки. Ако купува на свое име, близките му имат пълномощно. В много случаи, предварителният договор се сключваше от пълномощника, но за изповядване на сделката емигрантът пристигаше в България. Мога да разкажа и неща от кухнята- как са идвали с чантичка, натъпкана с пари и са ги разменяли с продавача насред улицата..........
Та, в какво се състои заблудата ми?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:38:14
avatar
Quote
PER0
Камелия
"Не съм взела, а съм спечелила с работата си. Ако трябва да бъда точна- само от един емигрант. "

2 милиона емигранта навън, ти само на един си уцелила?!!! Да не би да си била сложила табела с името на агенцията ти, и отдолу надпис "Емигранти не се допускат" ?

Защо се заяждаш не знам, но не ти прави чест!
Опитвам се да ти отговарям на всички въпроси и да обосновавам мненията си.
Ако не ти харесва, няма проблем, но е жалко да се присъединяваш към няколкото души, за които е гордост да избиват тук комплексите си.
Ако съм посредничела само на един емигрант, а съм работила цели 15г. тази работа, дали не е защото количеството имоти, купени от емигрантите не е чак толкова голямо, колкото си мислите?
Или, според теб, 2 милиона са навън и всичките са цъфнали и вързали, че са си купили 2 милиона жилища тук?eye popping smiley
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:39:37
Quote
камелия
Quote
PER0

Камелия, много си заблудена. Кой емигрант ще губи месеци да търси имот!!!? Емигрантите работеха, а други хора плащаха сметките в БГ, но с пари на емигранти. Емигрантите пращаха пари на пълномощници/роднини, които да свършат работата. Как очакваш да разпознаеш емигрантските пари? Да не би да са белязани с някакъв знак? Сама режеш клона на който седиш.

Ще ти обясня, защото явно не си запознат с дейността на брокера. Когато купува емигрант, той също иска да види имота, затова му се пращат снимки. Ако купува на свое име, близките му имат пълномощно. В много случаи, предварителният договор се сключваше от пълномощника, но за изповядване на сделката емигрантът пристигаше в България. Мога да разкажа и неща от кухнята- как са идвали с чантичка, натъпкана с пари и са ги разменяли с продавача насред улицата..........
Та, в какво се състои заблудата ми?

Съвсем ме обърка!! Първо си взела пари от само един емигрант (за 15 (петнадесет) години !!!), после изведнъж взели да идват на тумби !! В горния ти цитат, ЕМИГРАНТЪТ в червено имаш предвид този единствения, който си обслужила в период от 15г. ,ИЛИ ЕМИГРАНТЪТ като нарицателно?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 12:40:05
avatar
Quote
Muza
Защо говорите в минало време? Те и сега пращат пари. Може да са по-малко (дори не съм сигурна, дали са по-малко), но продължават.

Пращат, но доста по- малко- за преживяване на най- близките, и не влагат в нищо.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 13:05:36
пари от емигранти

Quote

Продължава стабилното представяне на приходите от "българи, постоянно пребиващи в чужбина", като за 2010 г. те са нетно 703,7 млн. евро, увеличение с 20 млн. евро спрямо 683,4 млн. евро през 2009 г. За 2008 г. сумата е била 641,1 млн. евро, а за 2007 г. 611,8 млн. евро.

Преди еврочленството ни българите, работещи в чужбина, са изпратили в родината нетно 316,5 млн. евро.

Ей ви малко данни за парите от емигранти, които идват в БГ. Това са свежи пари, които се вливат в изпадналата в летаргия икономика. В момента сумата по-голяма от нетните ПЧИ, та да не оплюваме емигрантите.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 13:15:03
avatar
Quote
PER0



Съвсем ме обърка!! Първо си взела пари от само един емигрант (за 15 (петнадесет) години !!!), после изведнъж взели да идват на тумби !! В горния ти цитат, ЕМИГРАНТЪТ в червено имаш предвид този единствения, който си обслужила в период от 15г. ,ИЛИ ЕМИГРАНТЪТ като нарицателно?

Отново ще ти обясня. Никъде не съм писала, че идват на тумби. Не съм работила само с купувачи, а и с продавачи. Не съм работила сама на пазара, а с колеги. Емигрантът е нарицателно.
bah
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 13:18:37
avatar
Quote
gogolcho
Продължава стабилното представяне на приходите от "българи, постоянно пребиващи в чужбина",
2010 г. - 703,7 млн. евро,
2009 г - 683,4 млн. евро
2008 г. - 641,1 млн. евро
2007 г. - 611,8 млн. евро.
Преди 2007 - 316,5 млн. евро.
Това са свежи пари, които се вливат в изпадналата в летаргия икономика.
В момента сумата по-голяма от нетните ПЧИ, та да не оплюваме емигрантите.

Никой не оплюва емигрантите. Всеки търси място под слънцето.
Цифрите по-горе са красноречиви, за свежия кеш идващ у нас.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
15-02-2011 - 13:31:48
avatar
Quote
gogolcho
пари от емигранти

Quote

Продължава стабилното представяне на приходите от "българи, постоянно пребиващи в чужбина", като за 2010 г. те са нетно 703,7 млн. евро, увеличение с 20 млн. евро спрямо 683,4 млн. евро през 2009 г. За 2008 г. сумата е била 641,1 млн. евро, а за 2007 г. 611,8 млн. евро.

Преди еврочленството ни българите, работещи в чужбина, са изпратили в родината нетно 316,5 млн. евро.

Ей ви малко данни за парите от емигранти, които идват в БГ. Това са свежи пари, които се вливат в изпадналата в летаргия икономика. В момента сумата по-голяма от нетните ПЧИ, та да не оплюваме емигрантите.

Не ги оплювам, само връщам плюнките.
Питам се, обаче- само на мен ли ми прави впечатление, че докато целият свят е в криза, само нашите емигранти просперират и пращат все повече пари?
Всички сме гледали репортажи на завръщащи се хора, защото няма работа в страната, в която са се установили........
Някой може ли да ми обясни?

ПП Разбрах, че: "Инвестор" така казаmoody smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-15 13:39 от камелия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход