Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 22:28:09
Quote
Тинки Уинки
Никой не казва, че тези пари ще се изсипят на имотния пазар - аз просто се опитвам да оборя тезата, че заплатите са надолу, а разходите нагоре. Ако последното беше вярно хората щяха да теглят от спестяванията си за да преживеят, а нямаше да влагат за 3 месеца нови 1.4 милиарда лева в депозити.
Забравяш, че това може да са пари на доста богати хора или фирми. Никой не е казал, че няма спестовност, но 60 лв на човек от населението за месец не е кой знае колко много, въпреки че това е сумарно, и някой може да е заделил един милион, а друг да си е изтеглил 500-те лева заделени за черни дни. Сметката тук е, че депозитите са се увеличили с 999500 лв. ама единия се чуди какво да прави с парите си, а др. няма с какво да преживява.
Re: Ето ти една друга графика
13-02-2011 - 22:32:28
Quote
Тинки Уинки
Що преди да говориш не вземеш да хвърлиш едно око на разбивката по количествени категории на депозитите.
Голям си веселяк!:]Количествени категории и разбивка:} Ми нали за такива като тебе се правят разбивките,щото не може да ти мине през ума,че някой може да има няколко категории и много разбивки. Живеем в страната на банките все пак,в която при най-големия и икономически растеж не са били повече от 5!Сега ,когато сме най-бедната страна в европата колко са банките знаеш ли?
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 22:38:04
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Quote
Атанас Янев
Quote
bah
Брокер ми заявява: в картотеката си имаме около 40 купувачи с техните параметри[..]
Тяхната агенция мечтае да свали цените с 10 -20% и да си направи 40 сделки.
Няма гаранция, че при свалени 10-15-20% от цената същите 40 купувачи ще решат, че е време да купят, а не да изчакат още някой и друг % намаление и едва след това да извадят парите от депозита. Важно е да се разбере това от продавачите и АНИтата.

Ако е било на живот и смърт - те вече са купили, останалите са в сверата на "може би скоро, ако едисикакво", познати още като "туристи".

Според мен за никой 10% не са проблем или решаващият фактор за покупка.
Катализатора ще бъде по-скоро траен тренд на покачващи цени - което може и да не видим следващите 2-4 години.

Брокерите да кажат колко хора са разхождали по имоти с точно техните критерии и уж цена, която са готови да дадат, а се е оказало друго - и какъв % от всички купувачи са те smiling smiley


Номерът е продавачите да не чакат всички да свалят с 20% и тогава да търсят купувачи, защото тогава купувачите ще искат още 20%. В момента всички гледат цените на сходните на техния имоти и слагат горе-долу същата цена. Някои даже се изхвърлят, че я имали дограма, я фаянсови плочки та затова слагат и отгоре. Въобще не отчитат, че дори най-евтиният апартамент, с който се равняват може би залежава от години. Който наистина иска да продава ще сложи 20% надолу офертната цена и после, като направи още 10-15% остъпка и ето ти сделка. На остналите все нещо ще им пречи, я кризата, я имотните туристи, я глобалното затопляне.

Точно така правят хората,които искат да продадат и продават, тиквичке зелена. Нали виждаж, че пазарът си върви, не те чака тебе да откриеш топлата вода.

Мили съфорумци. Имаме новина!!! Баш брокер, човек врял и кипял в имотните дела, току-що анонсира, че пазарните цени са 30-35% под средните офертни цени. Честито!!!

Стига си се радвал, като че ли е дошъл голеееееемия срив. Исках да кажа, че се продават офертите с най-ниските цени от даден сегмент, че който иска да продаде, сваля малко от цената в сравнение с цените на сходни имоти, и продава.
Твоите мечтани 20-30% намаление не съм ги имал предвид въобще.
Ако някой, както ти искаш, ти свали 20% от офертната цена и после ти направи и 15% отстъпка, това не е сделка. Това е подарък, но, тъй като последната Коледа скоро мина, чакайте следващата. Тази Коледа подаръци за сривльовците нямаше, може би не са слушкали достатъчно, но другата не се знае. Може и по-другата, а може и най-другата Коледа. Важното е да не губиш надежда.
1.9
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 07:42:47
Само 35% намаление!?! Ами, че това си е кожодерство.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 08:19:40
Имотко, то така излиза че миналата година Коледата е продължила 365 дни :]
Само да ти напомня коя дата сме. Вече не се дебатира има или няма имотен балони и издиша ли или не.
Цените вече паднаха с 35%, или пак нещо не съм разбрал. Ей майка му стар, а как така става, че все Имотко ги разбира тия работи и само останалите, не.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 08:28:07
Ще ти кажа същото каквото и на фло

Вземи погледни тука
[bnb.bg]

Ще добиеш малко по-реална представа дали един е заделил 500 пък втори 999500.

Пак призовавам - хора, за да добиете реална представа гледайте данните, а не се усланяйте на собствените си предубеждения или анализите на някой "гуру" в нета (тука включвам и себе си smiling smiley).
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 08:50:27
avatar
Пътя на икономическото възстановяване на България минава през ниските цени на недвижимите имоти.

Продавачи, ако искате да има работа и бизнес за децата ви, сваляйте цените !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 09:08:22
Дракар,
пътя на икономическото възстановяване на БГ идва след РАБОТА, на всички при това, а не да има цели етноси които само паразитират.
Цените на имотите (кв.м.) ще паднат до средната заплата(доход на човек) за конкретния град, село и т.н. щото тези имоти са предназначени за БЪЛГАРИТЕ - не са за китайците, руснаците, марсианците. Може и обратния вариант = да се вдигнат доходите на българина до цените на имотите.
И аз имам депозити, ама сериозно се притеснявам за тях, щото е спокойно ама само привидно. Икономическите ни показатели са от зле към трагични и има все по-голяма опасност да изпуши системата.
И тогава на никой включително и на мене няма да ми е до имоти, щото както имам кинти за 2 апартамента по сегашни цени, така може и да не мога и една баня да си взема ако "изтърва влака" smiling smiley
bah
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 09:20:50
avatar
Quote
bota156
пътя на икономическото възстановяване на БГ идва след РАБОТА, на всички при това, а не да има цели етноси които само паразитират. Цените на имотите (кв.м.) ще паднат до средната заплата(доход на човек) за конкретния град, село и т.н. щото тези имоти са предназначени за БЪЛГАРИТЕ - не са за китайците, руснаците, марсианците. Може и обратния вариант = да се вдигнат доходите на българина до цените на имотите. И аз имам депозити, ама сериозно се притеснявам за тях, щото е спокойно ама само привидно. Икономическите ни показатели са от зле към трагични и има все по-голяма опасност да изпуши системата. И тогава на никой включително и на мене няма да ми е до имоти, щото както имам кинти за 2 апартамента по сегашни цени, така може и да не мога и една баня да си взема ако "изтърва влака"
Абсолютно вярно. Нищо не е само бяло или само черно.
В определени моменти имотите губят, а кеша печели, после е обратно.
Споровете във форума са, кога е границата на смяна на "печелившия" с "досегашния губещ".
Re: До къде стигнахме с имотния балон
14-02-2011 - 09:32:42
Quote
drakkar
Пътя на икономическото възстановяване на България минава през ниските цени на недвижимите имоти.

Продавачи, ако искате да има работа и бизнес за децата ви, сваляйте цените !

Е,това е много близо до абсурда!Като продадеш на ниска цена, ниски/малки/са ти възможностите да правиш с парите каквото и да е,камо ли да ги използваш за работа или пък бизнес за децата.Още повече пък,че няма какво да направиш с парите.
Важна е икономическата среда. В страна,в която властват монополите и картелните споразумения личната инициатива е отрязана от всякъде. Тези дни даже хипермаркетите ги уличиха в договорки,пък какво остава за различните отрасли. Така,че пътя на икономическото възстановяване не минава през имотите,ами през подобряване на икономическата среда като стимулиране на икономическата активност на гражданите,освобождаване на трудовия пазар ,премахване на пресата върху малкия и среден бизнес от разни режими ,разрешителни и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход