Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 11:37:13
А пък Хуби-Буби колко си имаме...............
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 11:39:22
Quote
Imotko
А пък Хуби-Буби колко си имаме...............

Верно е - има ги във всяка бакалия. Имотковците обичат да си ги пазарят и да ги разтягат докато си мислят, че мислят
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 12:40:05
д-р Иванов за доста неща си прав (разсипията на БГ промишлеността) ама тя беше неизбежна. (Китайците не прощават на никого)
Но за софарма - приятелка изнася само 50-на тира за месец в арабския свят - това и е региона. Да не говорим че поръчките се изпълняват с месеци закъснение щото ЗАВОДА НЯМА КАПАЦИТЕТ от хилядите поръчки за ЕС.
Сиренето - през комунистическо се изнасяше за 1,9$ килото в САЩ. и 2 и нещо марки за Германия - какви 20 марки сънуваш.
1.9
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 14:20:51
Quote
камелия
Quote
1.9


И да прпомня, че СПТУ = Сульо и Пульо Тръгнали на Училище. Там приемаха отпадъка от Техникумите..

Пропускаш да кажеш само, че тогава имаше техникуми, където средния изпълнителски кадър учеше и практикуваше по заводите цели 4г.
А " отпадъка от техникумите"- 2-3г. в СПТУ и пак практика в заводите.
Затова имахме образовани работници.
Затова произвеждахме бялата си техника сами, че и телевизори. И Рено " Алпин" сме сглобявали.
Сега нищо не произвеждаме.
Работниците са неуки, но пишман бизнесмените ни- също.
Европа няма интерес да произвеждаме, за да могат техните хора да си разширят пазара.
И за да ни убият безвъзвратно, ни наложиха да създаваме преференциални условия за техния бизнес.

Още една куха лейка, въобразила си, че като е продавала имоти на будали, разбира от всичко.

"Образовани" работници ... Работил съм с такива.
СПТУ беше 3 години.
Произвеждахме бяла техника и телевизори за вътрешния пазар.
Темата "Рено" не споменавай. Интересна е, но заигравката е била друга.

И като създадохме "преференциални" условия, някой дойде ли?
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 16:35:02
avatar
Quote
1.9

Още една куха лейка, въобразила си, че като е продавала имоти на будали, разбира от всичко.

"Образовани" работници ... Работил съм с такива.
СПТУ беше 3 години.
Произвеждахме бяла техника и телевизори за вътрешния пазар.
Темата "Рено" не споменавай. Интересна е, но заигравката е била друга.

И като създадохме "преференциални" условия, някой дойде ли?

Писна ми от просташките ти изцепки.
Все ти си работил, все ти си контактувал, все ти знаеш най- добре.
Като си такъв специалист, що ревеш че нищо не си създал, що се свираш под наем и що ще гониш сина си да емигрира, та белким те издържа на старини?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 16:48:01
avatar
Quote
камелия
Quote
1.9

Още една куха лейка, въобразила си, че като е продавала имоти на будали, разбира от всичко.

"Образовани" работници ... Работил съм с такива.
СПТУ беше 3 години.
Произвеждахме бяла техника и телевизори за вътрешния пазар.
Темата "Рено" не споменавай. Интересна е, но заигравката е била друга.

И като създадохме "преференциални" условия, някой дойде ли?

Писна ми от просташките ти изцепки.
Все ти си работил, все ти си контактувал, все ти знаеш най- добре.
Като си такъв специалист, що ревеш че нищо не си създал, що се свираш под наем и що ще гониш сина си да емигрира, та белким те издържа на старини?

Ками - емоционалното ти състояние отнесено към графиката на първа страница, ме кара да си мисля че сме в етап "Отчаяние" smiling smiley
скоро ще стане ясно дали съм бил прав (графиката с цените) smiling smiley
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 16:57:34
avatar
Quote
palamud


Ками - емоционалното ти състояние отнесено към графиката на първа страница, ме кара да си мисля че сме в етап "Отчаяние" smiling smiley
скоро ще стане ясно дали съм бил прав (графиката с цените) smiling smiley

Нищо ми няма на емоционалното състояние, но ти си зле с паметта.
Дали най- сетне ще запомниш, че цените на имотите не ме бъркат, независимо накъде вървят?
Че вече две години не съм посредник?
Ако успееш да задържиш тази информация, еша ти няма да има!:]
А ако сФанеш и това, че простащината не е качество, а недостатък, направо ще ми се издигнеш в очите.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 20:09:52
Quote
др. Иванов
Може и да има, но не се сещам за голяма тайванска марка в електрониката, а за завода в СТ.Загора, един от най-модерните в света ни казаха като се обърна кебапчето - съгласни сме да ни го подарите, а ние ще ви даваме 5% от печалбата.
Има има, и то големи фирми примерно Asus, Acer и много други големи компании от компютърния и телекомуникационния пазар са Тайвански. А за печалбата им не го мисли. Един лаптоп на едро бюджетен клас струва около 400-500 долара, производството му струва около 200-250 долара, е вярно има много пари за реклама и за иновации, който се влагат в новите продукти, но имат и доста големи печалби (скоро излезе на асер отчета за миналата година и мисля имаха над половин милярд долара печалба (абе живи да ги оплачеш), а продажби за 20 милярда долара).
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
15-02-2011 - 21:18:55
Някой нов термин няма ли да измислиш smiling smiley

С поред мен единственото, което намалява в описаната от теб ситуацията е влога в банката.

Както беше казал някой тука - каквото и да си купил 89 година е било на сметка през 90-та.
1.9
Re: До къде стигнахме с имотния балон
16-02-2011 - 07:50:16
Ками, репликите ми към теб и д-р Иванов бяха по повод неадекватните ви на минало и настояще постинги.
Именно тези ваши мнения показват колко сте извън час по отношение на това какво е било и какво е сега в Бг.
Че и прогнози за цените на имотите правите. Ще поживеем - ще видим.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход