Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 20:01:26
+ 1

Дано най-накрая на някой му светне защо 149 е/м2 няма да стане.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 20:41:31
avatar
Чакате тези 1.4 милярда лева да изкочат на имотния пазар.
И Аз чакам 149 ЛЕВА и знам къде го искам (в съседство с лявото крило на парламента) да видим кой ще дочака. Колкота моето желание е вероятно, толкова и твоето–тези пари да изкочат на пазара.

Само да ти споделя нещо което знам: Когато започнат да се трупат пари в банка значи народа не е сигурен за утрешният ден! И недей започва песента за спестовноста на Българина.
Има и друго което не се отнася за България, само за малка част от световното население: Имам си всичко и парите у банката че нема ко да ги праа.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 20:47:57
Quote
Атанас Янев
Quote
bah
Брокер ми заявява: в картотеката си имаме около 40 купувачи с техните параметри[..]
Тяхната агенция мечтае да свали цените с 10 -20% и да си направи 40 сделки.
Няма гаранция, че при свалени 10-15-20% от цената същите 40 купувачи ще решат, че е време да купят, а не да изчакат още някой и друг % намаление и едва след това да извадят парите от депозита. Важно е да се разбере това от продавачите и АНИтата.

Ако е било на живот и смърт - те вече са купили, останалите са в сверата на "може би скоро, ако едисикакво", познати още като "туристи".

Според мен за никой 10% не са проблем или решаващият фактор за покупка.
Катализатора ще бъде по-скоро траен тренд на покачващи цени - което може и да не видим следващите 2-4 години.

Брокерите да кажат колко хора са разхождали по имоти с точно техните критерии и уж цена, която са готови да дадат, а се е оказало друго - и какъв % от всички купувачи са те smiling smiley


Номерът е продавачите да не чакат всички да свалят с 20% и тогава да търсят купувачи, защото тогава купувачите ще искат още 20%. В момента всички гледат цените на сходните на техния имоти и слагат горе-долу същата цена. Някои даже се изхвърлят, че я имали дограма, я фаянсови плочки та затова слагат и отгоре. Въобще не отчитат, че дори най-евтиният апартамент, с който се равняват може би залежава от години. Който наистина иска да продава ще сложи 20% надолу офертната цена и после, като направи още 10-15% остъпка и ето ти сделка. На остналите все нещо ще им пречи, я кризата, я имотните туристи, я глобалното затопляне.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Ето ти една друга графика
13-02-2011 - 21:01:41
Quote
Тинки Уинки

За последното тримесечие са се натрупали 1.4 милиарда лева в депозитите - виж съседната тема.
Само този факт е достатъчен да обори статията, която си цитирал.

Тинки,тез депозитари да не са стотина души трудещи се житари,маслари,газаджии,еладжии,бензинаджии и някои други сдружени монополисти?:]
Щото масовия народ е свил потреблението и ден през ден затварят магазини,даже и един хлебозавод наскоро , пък то било да си правят депозити. Ха де,иди разбери!
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 21:30:23
Quote
greenbul
Quote
Атанас Янев
Quote
bah
Брокер ми заявява: в картотеката си имаме около 40 купувачи с техните параметри[..]
Тяхната агенция мечтае да свали цените с 10 -20% и да си направи 40 сделки.
Няма гаранция, че при свалени 10-15-20% от цената същите 40 купувачи ще решат, че е време да купят, а не да изчакат още някой и друг % намаление и едва след това да извадят парите от депозита. Важно е да се разбере това от продавачите и АНИтата.

Ако е било на живот и смърт - те вече са купили, останалите са в сверата на "може би скоро, ако едисикакво", познати още като "туристи".

Според мен за никой 10% не са проблем или решаващият фактор за покупка.
Катализатора ще бъде по-скоро траен тренд на покачващи цени - което може и да не видим следващите 2-4 години.

Брокерите да кажат колко хора са разхождали по имоти с точно техните критерии и уж цена, която са готови да дадат, а се е оказало друго - и какъв % от всички купувачи са те smiling smiley


Номерът е продавачите да не чакат всички да свалят с 20% и тогава да търсят купувачи, защото тогава купувачите ще искат още 20%. В момента всички гледат цените на сходните на техния имоти и слагат горе-долу същата цена. Някои даже се изхвърлят, че я имали дограма, я фаянсови плочки та затова слагат и отгоре. Въобще не отчитат, че дори най-евтиният апартамент, с който се равняват може би залежава от години. Който наистина иска да продава ще сложи 20% надолу офертната цена и после, като направи още 10-15% остъпка и ето ти сделка. На остналите все нещо ще им пречи, я кризата, я имотните туристи, я глобалното затопляне.

Точно така правят хората,които искат да продадат и продават, тиквичке зелена. Нали виждаж, че пазарът си върви, не те чака тебе да откриеш топлата вода.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 21:50:40
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Quote
Атанас Янев
Quote
bah
Брокер ми заявява: в картотеката си имаме около 40 купувачи с техните параметри[..]
Тяхната агенция мечтае да свали цените с 10 -20% и да си направи 40 сделки.
Няма гаранция, че при свалени 10-15-20% от цената същите 40 купувачи ще решат, че е време да купят, а не да изчакат още някой и друг % намаление и едва след това да извадят парите от депозита. Важно е да се разбере това от продавачите и АНИтата.

Ако е било на живот и смърт - те вече са купили, останалите са в сверата на "може би скоро, ако едисикакво", познати още като "туристи".

Според мен за никой 10% не са проблем или решаващият фактор за покупка.
Катализатора ще бъде по-скоро траен тренд на покачващи цени - което може и да не видим следващите 2-4 години.

Брокерите да кажат колко хора са разхождали по имоти с точно техните критерии и уж цена, която са готови да дадат, а се е оказало друго - и какъв % от всички купувачи са те smiling smiley


Номерът е продавачите да не чакат всички да свалят с 20% и тогава да търсят купувачи, защото тогава купувачите ще искат още 20%. В момента всички гледат цените на сходните на техния имоти и слагат горе-долу същата цена. Някои даже се изхвърлят, че я имали дограма, я фаянсови плочки та затова слагат и отгоре. Въобще не отчитат, че дори най-евтиният апартамент, с който се равняват може би залежава от години. Който наистина иска да продава ще сложи 20% надолу офертната цена и после, като направи още 10-15% остъпка и ето ти сделка. На остналите все нещо ще им пречи, я кризата, я имотните туристи, я глобалното затопляне.

Точно така правят хората,които искат да продадат и продават, тиквичке зелена. Нали виждаж, че пазарът си върви, не те чака тебе да откриеш топлата вода.

Мили съфорумци. Имаме новина!!! Баш брокер, човек врял и кипял в имотните дела, току-що анонсира, че пазарните цени са 30-35% под средните офертни цени. Честито!!!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 21:57:41
Във връзка с горното твърдение следва да коригирам графиката от началото на поста. Очевидно парните цени в момента се движат около 520-550 евро квадрата, така и приказките на Тинки-Уинки почнаха да придобиват смисъл. Вече съм склонен да се съглася, че отчитайки инфлацията сме близо до цените от началото на балона.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 22:10:11
Корегирай и твърдението ,че имотко бил баш брокер и човек врял и кипял в имотните дела! Не ,не е ,по собствените му откровени признания наскоро,изпратени на л.с.на наш колега-прави се на такъв и няма нищо общо нито с брокерството ,нито с имотите!Само избива тука комплекси във форума.Както се казва "нормална откачалка":]
Анонимен потребител
Re: Ето ти една друга графика
13-02-2011 - 22:12:30
Що преди да говориш не вземеш да хвърлиш едно око на разбивката по количествени категории на депозитите.
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 22:16:52
Никой не казва, че тези пари ще се изсипят на имотния пазар - аз просто се опитвам да оборя тезата, че заплатите са надолу, а разходите нагоре. Ако последното беше вярно хората щяха да теглят от спестяванията си за да преживеят, а нямаше да влагат за 3 месеца нови 1.4 милиарда лева в депозити.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход