Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
До къде стигнахме с имотния балон
12-02-2011 - 22:43:12




Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
12-02-2011 - 23:41:34
Като я смятате тая графика и търсите "нормалното" ниво,започнете да смятате и инфлацията за периода...че иначе е много подвеждащо.Като си коригираш данните с инфлацията,ще се окажеш в съвсем друга фаза.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 01:49:31
avatar
Графиката е интересна.
Да видим, след месец-два какво ще се случи.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 02:44:26
Баба Марта ще донесе кожени мартеници на пишман инвеститорите *angel*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-13 02:45 от granit.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 08:35:42
Quote
salvador
Като я смятате тая графика и търсите "нормалното" ниво,започнете да смятате и инфлацията за периода...че иначе е много подвеждащо.Като си коригираш данните с инфлацията,ще се окажеш в съвсем друга фаза.

В интерес на истината във всяка фаза на имотния балон има някакво обяснение защо долната графика няма как да бъде като горната. И "тръгвахме от много ниски нива" и "търсенето винаги щеше да предишава предлагането многократно, по ред причини" и "гонихме цените в ЕС", и "достигахме стабилно плато" и "кризата беше само медийна спекулация" и пазарът "се раздвижва" неколкократно от тогава и въобще обяснения много, но когато фактите говорят дали не е време, ако не да замълчим, то поне да се замислим.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 08:35:53
Това , което се вижда от графиката , ще го анализира всеки лекар , мили деца, ако приемем цените от преди 2 години и повярвалите в тях за пациенти.
Всеки лекар знае , тенденциятя в състоянието на пациента е по-важна от моментното състояние. Т.е цени от 1000-1200/кв м. при тенденция надолу говорят по-зле за инвеститори , които са наясно че апартамент в "престижен район и Мерцедес " Fifth hand" по-скоро ги отдалечава , околкото сближава с Европа, в сравнение с цени 600-700/кв.м с тенденция за покачване.
Европа, мили деца (умишлено подчертавам ЕВРОПА, защото това беше соловата ария в предназначената за дебили оперета отпреди 2 години " Влизаме в Европа, купувайте на всяка цена, защото цените се вдигат"winking smiley.....та ....Европа , мили деца не е строителство и търговия с НИ. Европа преди всичко е култура, философски поглед върху нещата от живота-смисъл, професия , цели, общуване, любов (последното в БГ се разбира като бизнес или като акт за размножение на породата)
Аз като ваша Класна мисля че много от вас биха се чувствували много повече европейци в малка ферма във родния Врачански балкан например, където изкарват за насъщния и живеят богоугодно в хармомония със себе си и природата, отколкото свирайки се по мазета и боксониери по 3-4 ма и повече в София, да чакат чудото да стане и един ден да се събудят Халдеберг-ци, като междувремемнно са помпали банката на Петя Славова с лихви и задника й с пластмаса.
Ама това е доста тъпо, мили деца , не мислите ли?
1.9
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 08:42:33
До началото на страха, което в момента е само безспокойство.
Следете емоционалното състояние на Камелия, Имотко, Собственика и сие.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 08:46:06
"Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване" - та директно в калта. Избора си е ваш.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 10:05:26
greenbul...аз не казвам,че не е вярна графиката и тенденцията...а просто,че не сме в етапа,в който си мислиш,че сме.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 10:39:06
Quote
salvador
greenbul...аз не казвам,че не е вярна графиката и тенденцията...а просто,че не сме в етапа,в който си мислиш,че сме.

Аз гледам формата. Пикче, мечо трапче, голямо пикче, биково трапче и сега следва яко надолу. Колко надолу съм съгласен, че в даден момент и инфлацията ще окаже значение, но не и на този етап. В момента цените са толкова набалончени, че е рано да говорим за инфлация, ретърн оф инвестмънт и други пазарни фактори и измерители. При едни абсолютно и многократно надути цени играе единствено ината на продавачите и отказа да се приеме действителността. Мен ми харесва, коментара на "1.9" понеже изброените съфорумци имат свойството да не виждат по-далече от носа си, моментните им коментари са лакмус до къде сме. Те преминаха през своя ентусиазъм, алчност и умопомръчение, говориха ни за плато, отричаха спада, "се раздвижваха" имотите многократно, а в момента са доста изнервенички и са го ударили на лични нападки с доста злостен характер. Това показва тяхното безпокойство.



Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-13 11:02 от greenbul.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход