Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 11:26:43
avatar
Поздравления за темата пусната в точния момент!
как я изкопа тази графика?
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 12:09:23
Поздравления за точния анализ ...
Не може ли да се слагат такива теми за ВАЖНИ. Щото и един човек да разубедим да не си сложи сам въжето на шията с непосилен кредит, с реализирането на "мечтата на живота" - хапартамент на безумна цена...
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 12:09:42
Тази графика я пускам от 3 години. Още когато всички твърдяха, че имотен балон няма. Колкото повече време минава, графиката на цените в България, показва че нашият си имотен балон по нищо не се отличава от средностатистическия такъв, наблюдаван многократно в човешката история. Както преди 3 години някои хора от форума твърдяха, че какъвто и да било спад е немислим, така днес със същия плам отстояват идеята, че цените в момента не са двойни. Ами двойни са и нормализирането им далеч не означава $149 на жълтите павета или имотите да са без пари, каквито са им любимите фрази. Това значи, цените да са що-годе разумни, да имат поне някаква връзка с пазара, щото в момента са свободно реене по време на процеса на анализ на петия ъгъл на правоъгълна стая.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 13:16:59
Тази графика, дето е една хипотенуза за акциите, гледам я развяват из форума ту за имоти, ту за кисели краставици.
В нея вярват хората, живеещи под наем, надяващи се един светъл ден през комунизъма да раздават апартаментите
без пари, на принципа: "От всекиго - според способностите, всеки му - според потребностите." Блажени, които са
повярвали без да са видяли! За тях Отец Ми е отредил жилища в Лозенец без пари, ама на Оня свят!
Реалната графика следва да обхваща един 100-месечен период назад, както е прието по света да се изчислява
изплащането на недвижимост от наеми.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 13:24:34
За тази графика:
Който разбира ще я разчете
Който не разбира ще я отрече
Който я разбира но не иска другите да я разберат ще я иронизира и неглижира.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 13:47:15
avatar
Quote
1.9
До началото на страха, което в момента е само безспокойство.
Следете емоционалното състояние на Камелия, Имотко, Собственика и сие.

Я, че какво ми е на емоционалното състояние?
Да ти е попадало пред очите обяснението, че за един брокер е важно да има сделки, а не цените да са високи?
Или и ти като другите- предпочиташ да си чукча- писател, а не читател?winking smiley
Аз от 2г. не съм брокер-, но дори и да бях, не виждам какво очакваш да ме притесни сега?eye popping smiley
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 14:00:03
Quote
камелия
Quote
1.9
До началото на страха, което в момента е само безспокойство.
Следете емоционалното състояние на Камелия, Имотко, Собственика и сие.

Я, че какво ми е на емоционалното състояние?
Да ти е попадало пред очите обяснението, че за един брокер е важно да има сделки, а не цените да са високи?
Или и ти като другите- предпочиташ да си чукча- писател, а не читател?winking smiley
Аз от 2г. не съм брокер-, но дори и да бях, не виждам какво очакваш да ме притесни сега?eye popping smiley

Еми като не те притеснява, що не си още брокер???
То старите хора нали са казали, че от хубаво се не бягало....
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 15:43:46
Нормирай с инфлацията и ще стигнеш до графиката на Барбарона отпреди 3 години.

[forum.imoti.net]
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 15:45:23
Валси - вече сме средата на Февруари, пък ти нещо за края на 2010 приказваше. помниш ли?
1.9
Re: До къде стигнахме с имотния балон
13-02-2011 - 15:47:39
Quote
камелия
Quote
1.9
До началото на страха, което в момента е само безспокойство.
Следете емоционалното състояние на Камелия, Имотко, Собственика и сие.

Я, че какво ми е на емоционалното състояние?
Да ти е попадало пред очите обяснението, че за един брокер е важно да има сделки, а не цените да са високи?
Или и ти като другите- предпочиташ да си чукча- писател, а не читател?winking smiley
Аз от 2г. не съм брокер-, но дори и да бях, не виждам какво очакваш да ме притесни сега?eye popping smiley

Колкото повече сделки и колкото по-висока е цената при еднакъв % за брокера означава по-голям абсолютен приход за агенцията, повече работа, наемане на още брокери. Очевадно някъде тук е заровено кучето ...

Лично познавам две бивши брокерки. И двете имат желание да се върнат към занаята, но агенциите им нямат достатъчно сделки за да ги наемат отново. Едната е продавачка, а другата чисти къщи в Германия (при дъщеря си).
И на двете второто професия е пишман-инженер.
И двете са твърде възрастни за да практикуват първата си професия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход