Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 14:48:45
avatar
Явно раздвижването не е само възвратно-постъпателно, то е и ротационно:

Хоризонталните катуни се превръщат във вертикални

Този господин също има забавен / от "забавлявам", не от "забавям" / изказ, макар и не достатъчно ясен..smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 15:32:09
avatar
Quote
чи-чов-ци
Явно раздвижването не е само възвратно-постъпателно, то е и ротационно:

Хоризонталните катуни се превръщат във вертикални

Този господин също има забавен / от "забавлявам", не от "забавям" / изказ, макар и не достатъчно ясен..smiling smiley

Много си е ясен човекът, ама няма кой да го чуе, за съжаление........smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 15:56:18
avatar
Гласоподаватели! Нали на тях разчитат на изборите. Едната обувка преди изборите другата догодина.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
INT
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 16:34:34
Quote
peterbg
Имотко пак ли ти*write*,не го ли плати този хапартамент вече. Не не съм изтрещял,просто нещата оттук се виждат от друг ъгъл-малко от по високо, в пълен отказ си братле ама аз няма да ти падам до нивото на инт, вярвай си че ще станат по 5000 евро кв.м.. Ще ти напиша някои работи за да можеш ти и други като тебе да ми го припомнете след 1-2 години.
Отварям скоба да подметна - Е и, какво е нивото на INT, как го видя такова простодушно дете като тебе (изливал си душицата си по надолу като тинейджерка). Плюй в пазва да те пази Господ, както си ходиш така по света да не попаднеш на погрешно място и по погрешно време като ти гледам акъла, пази се ... хе,хе,хе има още да учиш.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 20:27:15
Quote
petrovbg
Аз също като човек който изкара 7 години в така наречения запад ще взема отношение по темата.Сравнявайки Англия с България трудно бих могъл да направя верни констатации, но истината е някъде по средата.От една страна действително България винаги ще си остане една от най-бедните страни в Европа поради ред национални черти и икономически закономерности.Действително проблем на българина е че има много имоти и всеки си вика абе ако огладнея ще продам единия.Доказателство за това са много мои познати , а и участници тук във форума които правят сметки че все пак наемче ще вземат и гладни няма да стоят.
България няма да се обезлюди обаче, особено където има красива природа.Докато работех в Лондон (като инженер в известен световен концерн) огромна част от колегите ми (от секретарки до началници) ми казваха че мечтаят час по скоро да се пенсионират и да отидат да си изкарат старините в страна като България.Не на един и двама съм съдействал да си купят къщи в родопите.Знам че е много изтъркано, с английска пенсия в България си цар.Вярно че западни пенсионери не произвеждат нищо за икономиката, но харчат парите си тук и това си е един вид инвестиция.
От друга страна имам син роден в България, живял 3 години тук, 3 в Англия и сега му предстои да тръгне на училище наесен.Много се чудим дали да не се върнем е Англия и той там да си учи и там да си остане занапред.Огромна е разликата е доходите.В София бързо си намереих много добре платена работа по специалността, но пак е нищожна сравнено с тази която вземам в Лондон.Жена ми е в същото положение.Вярно ще кажете да ама там всичко е ужасно скъпо и високия ти доход не се знае до какъв стандарт в крайна сметка ще те доведе.Е правил съм я тази сметка.Изчислих че с дохода си там мога да си купувам със 200% повече храна, с 400% повече техника, с 500% повече маркови дрехи и екскурзии и за 4 години да си купя къща в що-годе престижен лондоснки квартал.В България със сегашния ми доход ще е за 7 години и то 3-4 стаен апартамент в престижен квартал.Това е само сметка, аз вече си купих жилище тук общо взето с 1-годишния си доход в Англия.Въпроса е принципен и той е ясен ще бъда много по заможен ако съм там на същата си длъжност, която ме канят да заема отново.Вярно че там отношенията са други, по студени хора, ужасен климат, но пък е подредено, няма простотии тип ченгесарски истории и т.н.
Сега управляващите създават абсурдна конфронтация с кой ли не и за какво ли не, създава са напрежение и стрес.Ред със сила няма как да бъде въведен именно заради националните ни черти.Жалко е че масата българи си мислят "че твърда ръка ни управя само".Социалната система на България е пълен абсурд, да не говорим за здравната в която независимо колко здравни осигуровки плащаш накрая пак получаваш здравно обслужване колкото безработния ром осигурен от държавата.Та май везните натежават навън, но имам още няколко месеца да реша.
В крайна сметка искам да кажа че работната сила на България ще гледа навън, но пък пенсионерите от запада може да запълнят това място.Със сигурност един ден ако емигрирам отново този път завинаги, като се пенсионирам ще се върна.

Върни се в Англия, моля те. Купи си за 4 години къща в що-годе престижния лондонски квартал, нищо, че те англичаните не могат, ама ти си купи, да им натриеш носа. Да си купиш и маркови дрешки, ако остане някой лев, пардон-паунд.
Няма да ни липсваш, пък и от поста ти въобще не схванах що щеш в България.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 20:49:26
Quote
Imotko
...
Върни се в Англия, моля те. Купи си за 4 години къща в що-годе престижния лондонски квартал, нищо, че те англичаните не могат, ама ти си купи, да им натриеш носа. Да си купиш и маркови дрешки, ако остане някой лев, пардон-паунд.
Няма да ни липсваш, пък и от поста ти въобще не схванах що щеш в България.

Ей това е! Най-добрите от нас се изнасят, и тези който остават могат да се почустват най-после значими sad smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 21:32:02
"Най-добрите от нас" - какво самочувствие, боже господи.
Айде изнасяйте се по-бързо.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 22:36:37
avatar
Quote
ppetrov


Ей това е! Най-добрите от нас се изнасят, и тези който остават могат да се почустват най-после значими sad smiley

Най- добрите в какво? В бягството към държава, която други са имали и силите, и куража да направят и подредят?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 23:00:01
Може значи Бербатов да е наша национална гордост в Манчестър,пък наши инженери в Дженерал илектрик да са бегълци и готованци?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-13 23:00 от фло.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
13-02-2011 - 23:14:19
avatar
Quote
фло
Може значи Бербатов да е наша национална гордост в Манчестър,пък наши инженери в Дженерал илектрик да са бегълци и готованци?
Бербатов не е емигрирал, доколкото ми е известно.
И не е обявил, че след като се е изнесъл, тук остават само незначими хора.
Е, ти може да се смяташ такъв, въпреки че не виждам причини, но аз не съм съгласна с изцепката на юнака.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход