Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:14:17
Позволявам си да се намеся, въпреки, съм хвърлил едно око набързо на постовете. ппетров и петербг - моите уважения, че сте избрали да се върнете в БГ (за сега). Към другите - имайте малко повече респект към такива хора, защото избора им да се върнат не е никак лесен. Колко народ има по чужбината, дето въобще не иска да чуе за БГ, даже и на екскурзия не искат да дойдат. Така,че не ги плюйте, те са видели повече от вас, и то не като екскурзианти. Човек, поживял навън, си променя мирогледа, затова не бързайте да се нахвърляте върху някои техни мнения, които ви изглеждат странни. Това е с две думи.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:40:22
avatar
Quote
ppetrov
Ами, за това че си харчим (част от) парите тук. Или пък че (в моя случай) плащаме данъци тук - и то не малки, съизмерими с брутния средно статистически доход.

С риск да ти прозвучи неприятно, но истината е, че ако харчите част от парите си тук, то го правите за вас и вашите близки. Поне аз нямам спомен да си ми купил нещо, нито да си ми пратил пари.
Що се отнася до данъците- ами всички плащаме. Ти да не мислиш, че плащаш нашите, а не своите данъци?
Ако е така- някой те е заблудил.smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:43:45
avatar
Quote
ppetrov
Освен това, искам и по-високо качество на живота. Много ли е това?

Не, въпросът е че го искаш, а не си готов да се опънеш да го постигнеш заедно с всички нас тук.
Ако гражданите на Англия бяха разсъждавали като теб и бяха хванали пътя, нямаше да имат сегашната си уредена държава. И ти нямаше къде да отидеш в щението си за по- високо качество на живот.smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:48:46
Не само на моите близки помагам - издържам поне един държавен служител с моите данъци.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:51:30
Quote
камелия
Quote
ppetrov
Ами, за това че си харчим (част от) парите тук. Или пък че (в моя случай) плащаме данъци тук - и то не малки, съизмерими с брутния средно статистически доход.

С риск да ти прозвучи неприятно, но истината е, че ако харчите част от парите си тук, то го правите за вас и вашите близки. Поне аз нямам спомен да си ми купил нещо, нито да си ми пратил пари.
Що се отнася до данъците- ами всички плащаме. Ти да не мислиш, че плащаш нашите, а не своите данъци?
Ако е така- някой те е заблудил.smiling smiley
С риск и на теб да ти прозвучи неприятно, много вероятно някоя комисиона, която си прибрала, да е била част от точно този над милиард евро, които емигрантите пращаха насам всяка година. Ама, викаш, едва ли...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:51:39
avatar
Quote
ppetrov
Не само на моите близки помагам - издържам поне един държавен служител с моите данъци.

Аз също, но където и да идеш, все е така.
Не отговори нищо на това, което е същественото:

Не, въпросът е че го искаш, а не си готов да се опънеш да го постигнеш заедно с всички нас тук.
Ако гражданите на Англия бяха разсъждавали като теб и бяха хванали пътя, нямаше да имат сегашната си уредена държава. И ти нямаше къде да отидеш в щението си за по- високо качество на живот.
bah
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 12:57:38
avatar
Quote
камелия
Quote
ppetrov
Ами, за това че си харчим (част от) парите тук. Или пък че (в моя случай) плащаме данъци тук - и то не малки, съизмерими с брутния средно статистически доход.
Що се отнася до данъците- ами всички плащаме.

ppetrov, разсъждавате като ущетени (бившите емигранти).
Нали, ако не се плащат тук данъци, ще плащате на кралицата, обамата или който и да е.
Държите се като гилдия небългарска, гледате на България отстрани.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 13:07:13
avatar
Quote
bah

ppetrov, разсъждавате като ущетени (бившите емигранти).
Нали, ако не се плащат тук данъци, ще плащате на кралицата, обамата или който и да е.
Държите се като гилдия небългарска, гледате на България отстрани.

Не само това. Връщат се с убеждението, че ние е трябвало през време на отсъствието им, да им изградим една съща Англия и да ги посрещнем с хляб и сол.
Били герои, че емигрирали. Ако да тръгнеш по света трябва дупе, то два пъти повече трябва за да останеш тук, да мотивираш и децата си да останат.
Ако този милион и половина народ, който хвана пътя, не беше го направил, друго щеше да бъде.
Защото държавата е като сграда- една тумба мангали могат да я срутят, но да я построят трябват и архитекти, и проектанти, и общаци.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 13:19:06
avatar
Quote
moskvi4

С риск и на теб да ти прозвучи неприятно, много вероятно някоя комисиона, която си прибрала, да е била част от точно този над милиард евро, които емигрантите пращаха насам всяка година. Ама, викаш, едва ли...

Неприятно ми е, че има хора като теб, които не могат да разберат елементарни неща.
Ако той си е купил жилище тук, то си е негово. Не ми го е подарил.
Ако се е обърнал към мен да му намеря имот и да му помогна в сделката, след като е приключила, той ми е платил за работата, която съм извършила. Отново нищо не ми е подарил.
Ако на теб някой непознат ти е пратил част от този над милиард евро, разбирам защо не можеш да стоплиш разликата.
Ама, викаш, едва ли...........:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 13:22:30
Quote
камелия
Quote
bah

ppetrov, разсъждавате като ущетени (бившите емигранти).
Нали, ако не се плащат тук данъци, ще плащате на кралицата, обамата или който и да е.
Държите се като гилдия небългарска, гледате на България отстрани.

Не само това. Връщат се с убеждението, че ние е трябвало през време на отсъствието им, да им изградим една съща Англия и да ги посрещнем с хляб и сол.
Били герои, че емигрирали. Ако да тръгнеш по света трябва дупе, то два пъти повече трябва за да останеш тук, да мотивираш и децата си да останат.
Ако този милион и половина народ, който хвана пътя, не беше го направил, друго щеше да бъде.
Защото държавата е като сграда- една тумба мангали могат да я срутят, но да я построят трябват и архитекти, и проектанти, и общаци.

Ами точно Камелия, трябва да посрещате емигрантите с хляб и сол, защото те носят пари, а на парите се кланят в цял свят.Затова се и казва, че клиентът е цар. Ако посрещането е кофти, обратно на самолета - свят широк за човек с пари. Особено и като почнат и джиповете да ти минават отгоре, щото си с по малка кола, усещането е много "приятно" Ти като си била в Франция, така ли ти налитаха джиповете отгоре? При вероятността някакъв кретен да ти сгази детето, и после да се отърве с условна - еб*м ти и Българията и беж бегом да бегаме.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход