Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 15:04:00
avatar
Quote
crazy_pesho
Само да кажа когато гледате родилните домове и родените в София, може би е добре да се вземе предвид следното:

Жена ми миналата година също роди в Първа АГ, въпреки че в момента живеем в малко градче в дълбока провинция където болниците са ужас, пък за раждане да не говорим...........

Повечето хора от провинцията, които могат да си го позволят, минават през същата процедура...

Моята статистиката ( включвам само познати млади семейства) за 2010 е 3 от 5 родени деца, са родени в София, единствено заради по доброто медицинско обслужване, но не живеят там

Не знам дали ще повлияе на статистиката, демографа да каже....

Е, когато казваш верни неща, шапка ти свалям.smiling smiley
Виждаш ли колко е по- добре да мислиш с главата си, вместо да повтаряш тъпотиите на всезнайковците?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 15:28:31
Ками, ти нали имаше несъгласие с демограф отностно раждаемостта в София. Къде са твоите данни?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 16:22:13
avatar
Quote
alex_bg
Ками, ти нали имаше несъгласие с демограф отностно раждаемостта в София. Къде са твоите данни?

Нямах несъгласие с раждаемостта, а с механичното прибавяне на всички новородени към населението на София. Нещо, което отбеляза единствен Пешо.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 16:27:21
Quote
Panther1
Quote
камелия
Интересно, как всички тези цифри кореспондират с данните на родилните домове в София?
Направи си труда да видиш по колко бебета са се родили на година във всеки от тях.
Ще останеш озадачен- на кого да вярваш.........:]

Кореспондират чудесно с данните на родилните домове. 2010 родените бебета вече падат (3% спад на родените деца). 2011 спада ще е още по-голям.
Ще ти кажа нещо съвсем просто, та дано схванеш.
През 70-те години и началото на 80-те, годишно се раждат между 130 и 140 хиляди деца. Това ясно се вижда и на данните на Демографа - най-големите групи на населението на София са между 25 и 40 години (родени 70-85).
Тези тогавашни деца, сега стават родители. Но в момента се раждат 70-80 хиляди деца. НАПОЛОВИНА. А много от тези хора след 5 години няма да могат да имат деца и да искат, просто от едно време нататък и с ин витро не става.
Така че тенденцията на раждаемостта е трайно надолу.

Знам че няма да ти влезе нищо в главата, ама аз съм длъжен да опитам.

През през 2007-2009 година се наблюдаваше бум на раждаемостта в България (Всъщност 2010 година също можем да е включим към бума, защото въпреки намалението спрямо 2009 броят на родените е подобен на този от 2008. Сега просто се "спускаме по склона" на бума към следващият минимум, който се очаква 2022-2025 г.). Многобройните поколения от 70-те и 80-те години на 20 век дават голям абсолютен брой деца, дори и при не много висок коефициент на плодовитост (сега е 1.57- под нужното за просто възпроизводство, но е бил и много по-зле...). Става много лошо, обаче, когато поколението на демографския срив от 90-те влезе във фертилна възраст. Дори и по-големият относителен дял на ромското малцинство няма да компенсира значимо ефекта от малкия брой майки. Общо взето спада на раждаемостта след 2012 г. ще върви ръка за ръка и със спада на имотния пазар - малък брой млади пълнолетни - малък брой раждания и по-малко търсене на жилища.
Освен всичко друго през 2007 -2010 година се наблюдава "натрупване" на раждания. Много хора, отлагали колкото могат, сега наистина хващат последния влак... Жалко, че икономическата криза ще откаже много от тях...
Иначе малкият брой раждания няма директно отношение към пазара на имотите към същия момент, защото основните купувачи и наематели на пазара са хората между 18 и 35 години. Родените през 2007-2010 г. ще се появят като купувачи на имоти най-рано в 2025-2028 година...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 16:32:39
Quote
crazy_pesho
Само да кажа когато гледате родилните домове и родените в София, може би е добре да се вземе предвид следното:

Жена ми миналата година също роди в Първа АГ, въпреки че в момента живеем в малко градче в дълбока провинция където болниците са ужас, пък за раждане да не говорим...........

Повечето хора от провинцията, които могат да си го позволят, минават през същата процедура...

Моята статистиката ( включвам само познати млади семейства) за 2010 е 3 от 5 родени деца, са родени в София, единствено заради по доброто медицинско обслужване, но не живеят там

Не знам дали ще повлияе на статистиката, демографа да каже....

Родените в София не се добавят към населението на града автоматично - зависи в кое населено място ги регистрирате след това. Ако статистиката се правеше спрямо географското място на ражданията, повечето общини в България щяха да имат нулева или близка до нулева раждаемост - родилни отделения няма навсякъде, а родените деца в домашни условия са малък брой дори сред малцинствата.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 16:43:39
Quote
камелия
Quote
alex_bg
Ками, ти нали имаше несъгласие с демограф отностно раждаемостта в София. Къде са твоите данни?

Нямах несъгласие с раждаемостта, а с механичното прибавяне на всички новородени към населението на София. Нещо, което отбеляза единствен Пешо.

Какво мазно измъкване clap: . Ехидното ти подмятане към демограф беше с контекст "теорията не ти е вярна, защото ражданията в София не кореспондират с нея". Хайде сега кажи ситуацията с раждаемостта в София в подкрепа ли е или не на теорията на демограф?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 17:21:40
avatar
А ти само затова ли си смени ника, че да ходиш подире ми и да се заяждаш?
Ако искаш и можеш, разбирай какво съм писала. Ако не- заяждай се като няколкото юнака тук, на които това е единствената радост в живота.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 17:39:17
Quote
камелия
А ти само затова ли си смени ника, че да ходиш подире ми и да се заяждаш?
Ако искаш и можеш, разбирай какво съм писала. Ако не- заяждай се като няколкото юнака тук, на които това е единствената радост в живота.

Не знам защо го приемаш като заяждане. Простичко те питам дали си съглсна с това, което пише демограф. Стори ми се, че ти се заяждаш с него.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
03-02-2011 - 18:17:58
Quote
demograph
Quote
crazy_pesho
Само да кажа когато гледате родилните домове и родените в София, може би е добре да се вземе предвид следното:

Жена ми миналата година също роди в Първа АГ, въпреки че в момента живеем в малко градче в дълбока провинция където болниците са ужас, пък за раждане да не говорим...........

Повечето хора от провинцията, които могат да си го позволят, минават през същата процедура...

Моята статистиката ( включвам само познати млади семейства) за 2010 е 3 от 5 родени деца, са родени в София, единствено заради по доброто медицинско обслужване, но не живеят там

Не знам дали ще повлияе на статистиката, демографа да каже....

Родените в София не се добавят към населението на града автоматично - зависи в кое населено място ги регистрирате след това. Ако статистиката се правеше спрямо географското място на ражданията, повечето общини в България щяха да имат нулева или близка до нулева раждаемост - родилни отделения няма навсякъде, а родените деца в домашни условия са малък брой дори сред малцинствата.

Еми от Първа АГ при изписването директно акт за раждане от община Красно село мисля, така че според мен се броят в София. Сега при преброяването децата ще се "декларират" по местоживеене *yes* , но ако данните са се взимали от болниците, според мен едно 10% от постоянно живеещите в страната хлапета всъщност са родени в София, така поне си мисля....може и да са повече

п.с. сега се сещам куриозни истории за ражданията, на път за София, детето се ражда още в Перник например, за час и място на раждане се взема "раждането" на плацентата, което може да е час два след детето ....но май законово е така...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-03 18:21 от crazy_pesho.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
04-02-2011 - 13:00:01
demograph,

Какво стана с подготовката ви за моята молба да ми посочите отделно данни за раждаемостта на бели и небели в западните демокрации (може в ЕС, може в САЩ)? Подготвяте ли се още? winking smiley

Да припомня, тезата ви беше, че след определено ниво на ниска раждаемост в тях, тя се стабилизира и почва да расте за сметка на увеличен прираст на белите. Очаквам сериозна информация за това каква част от естествения прираст в ЕС или САЩ се дължи на бели и каква на натурализирани имигранти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход