Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2011 - 17:07:44
Не, не се смятам. За мен историята на България приключва '45а.

Аз съм гражданин на света.

До някакви си 50 години и физически няма да са останали хора, които да се смятат за българи. Аз просто съм доста по-напред с материала. smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2011 - 17:20:04
Quote
Boby
Барбароне, искаш да кажеш че осигуровки, удръжки и данъци са общо 15%???
Не, около 20% e. Чисто = 3000 * 0.80 = 2400?
Върху заплатата се правят само удръжки за осигуровките. Данъците се смятат в края на годината, върху общия доход.
Например, при нетен годишен доход (заплати, хонорари наеми и т.н.) на домакинството 100 000 евро се махат 10% и получените 90 000 евро се разделят на 1 (сам човек), 2 (сем. без деца), 2.5 (сем. с 1 дете), 3 (сем. с 2 деца) и т.н.
Върху получените 100 000 / 2 = 50 000 в съответствие с таблицата за 2010 година се смята данък общ доход: 50 000 * 30% = 15 000 евро

до 5 963 ? => 0 %
от 5 963 ? до 11 896 ? => 5,5 %
от 11 896 ? до 26 420 ? => 14 %
от 26 420 ? до 70 830 ? => 30 %
над 70 830 ? => 41 %

[www.impots.gouv.fr]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2011 - 17:49:53
Значи излиза че ако двама работят за такива пари всеки ще плаща по 720 евро данък и чистото остава всъщност под 1700 евро всеки...
А ако имат две деца - чисто по около 2100 евро. Това горе долу бива иначе излиза че данъците и осигуровките гълтат над 40% и то за сравнително малки заплати.
bah
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
19-01-2011 - 17:53:41
avatar
Quote
shayhiri
Не, не се смятам. За мен историята на България приключва '45а. Аз съм гражданин на света.

Драскайте по два реда във форума, да не забравяте българския.
Един "чужд" език, все е от полза.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-01-2011 - 15:45:43
Ето защо китайците няма да дойдат в България:

[dnes.dir.bg]

Минималната работна заплата в Китай има равностойност на 260 български лева, при това – при силно подценен юан!
Аз самият съм много изненадан, че даже и в Китай нивото на заплатите вече е съизмеримо с това в България. Но икономически ръст от 10%, очевидно не е имагинерен фактор…
Обърнете внимание и защо китайците искат да открият завод за автомобили именно в България (Ловеч) – заради ЕВТИНАТА рабогна ръка тук – бях ви изпратил вече линка в някое от горните ми мнения (към статията във вестник „Капитал”).

Минималната заплата в Турция сега е 384.89 Евро/месеца, а минималната заплата в Хърватско – 381.15 Евро на месец:
[epp.eurostat.ec.europa.eu]

Очевидно, дори при отворени граници не е възможно „нашествие” например на турски „гастарбайтери” в България.
А в ЕС България е на последно място – никакъв шанс за масова миграция на работна ръка към страната…
В някои от бившите югославски републики не е определена със закон минимална работна заплата, но ето един линк, за да придобиете представа за средните заплати:
[www.economynews.bg]
Обърнете внимание на положението в Македония.
А ето и ситуацията в Албания – скоро ще можем само да мечтаем за албанска заплата…
[www.ekipnews.com]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-01-2011 - 16:52:18
Някой наема ли се да разгледа от гледна точка на имотния балон факта че процента на недвижима собственост в САЩ е 2 пъти по-голям от този в Швейцария?
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
23-01-2011 - 19:03:46
Въпросът е и в качеството на имиграцията и емиграцията.

* Емигрират млади хора, т.е. потенциала в детеродна възраст. Европа е отворена и сега е отворена за качествените кадри. Т.е. изтичат предимно умните и образовани хора и знаещи езици. И амбициозни. Да сте виждали скоро млад лекар, който работи като такъв?
* Имигрантите от Мадедония (предимно) са млади хора, които не се подбират с оглед на образование. Там подборът е - да каже, че е българин. В много случаи това са млади хора, които тук завършват по нещо. Тези хора са амбициозни и голяма част от качествените хора вероятно също ще попаднат в първата точка (вече като българи).

С други думи - загубеният "материал" е доста по-качествен от получения. Дори и съотношението им да е близко до единица.

Едно нещо признавам на демографа - направил е страхотен анализ и съществува една тема във форума (една от много малкото), която става за четене, представя въпроси над които си струва да се замислиш и не е пълна с ругатни и псувни. Е, с изключение на последните 2-3 страници. Въпреки, че и аз мисля, че е малко пресилен в прогнозите си. Дали е прав - ще се разбере сравнително скоро. Чакам обаче следващите анализи, има доста идеи в тях.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-01-2011 - 09:49:17
demograph,

Какво стана с обещаното инфор за прираста на "белите"? Ако не можете да намерите инфо и ми го кажете, това пак е инфо smiling smiley

И нещо не коментирахте посочените от мен факти (а не прогнози) за растеж на цените на жилищата при намаляващо население (и естествено, и механично) в периода 2004-2008 в областните центрове. Как успявате да вържете този факт с вашата убеденост, че корелацията между демография и цени на имотите е пряка и силна, когато той тотално я опровергава?

Не игнорирайте фактите, които не пасват на вашата хипотеза, от това тя няма да спечели нищо smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-24 09:50 от Joan.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-01-2011 - 09:59:43
avatar
Quote
shayhiri


До някакви си 50 години и физически няма да са останали хора, които да се смятат за българи. Аз просто съм доста по-напред с материала. smiling smiley

Така са мислели и надяналите фесове през турско, ама- ти да видиш, пак сме останали.
Винаги има някои " назад с материала", за да съхранят българското.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
24-01-2011 - 12:50:46
Съжалявам, че не писах цяла седмица във форума, но съм изключително зает.
Все пак форумът е място, където пиша за удоволствие и разпускане, а работата е на първо място. Планирал съм и да довърша анализа на демографската картина, но от седмици не ми остава време…
Относно въпросите на Joan:
За раждаемостта на „белите” хора:
Първоначално исках да Ви дам примери с демографски данни от северноевропейските държави (Финландия, Норвегия и Дания), но вижте тази статия в Nature – тя разглежда повече факти, а и нивото и е достатъчно добро.

[www.nature.com]

Ето и един линк по въпроса с български адрес:

[www.klassa.bg]

Обратната зависимост на богатството и броя на родените деца е в сила само по време на демографския преход от едно аграрно развиващо се към развито урбанистично общество. След като прехода се извърши, зависимостта се обръща. И наистина - помислете логически – ако българските жени в детеродна възраст имаха на разположение повече средства (при равни други условия – не говоря за случая, ако им увеличите дневната заетост), то това ще доведе до увеличаване, а не до намаляване на раждаемостта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход