Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
bah
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 17:47:01
avatar
Quote
dodo2
На мен докато съм цъкал по обявите са ми харесали ........... Едното беше къща в драгалевци, която е продадена за 2.5 милиона.
Ето примерно това ми харесва: ........................ ама и то е 2.6 милиона.

Dodo, Вие в кой свят живеете, бахти лекотата с която размятате милиони.
90% от всички сделки са в диапазон 30 - 55.000 евро (за София, Варна,........)
Затова разумно е да се дават примери в този диапазон (може до 70.000).

За Прованса, ............ там цените са в левове и то често четирицифрени.
Пример: Панелна гарсониера гр.Добрич - 8.500 лв.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 17:51:53
avatar
Пример - едно от нещата които ми хванаха окото, бе за многостаен в ж.к. Изток, на ул "Незабравка" - кооперация с два входа, построена през 1975, монолитно строителство, с направен основен вътрешен ремонт, външна изолация и петкамерна дограма, около 130м2 за около 230 000 лв - цена много близка до пазарната, но отчитайки местоположението й и направените ремонти, близка до справедливата по моите виждания за текущият етап на пазара на имоти.
Не се налагат никакви подобрения по него, освен в най-лошият случай едно освежаване с латекс на стените и евентуално циклене на паркета ( за последно е циклен преди 3 години ).
Ако ще профанизираме идеала, то един апартамент трябва да е завършен до ниво завършена изцяло кухня и баня, включвайки и естествено подови настилки и т.н. В никакъв случай не бих купил каквото и да е на етап шпакловка и замазка.
Разбирам строителя да се допита за моите предпочитания относно цветовата гама на интериора и качеството на материалите, но продажба на шпакловка и замазка за мен е нелепо като идея. Нещо от рода на - Ей ти цимента на груб строеж, довърши си останалото сам.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 18:19:41
avatar
Quote
bah
Quote
dodo2
На мен докато съм цъкал по обявите са ми харесали ........... Едното беше къща в драгалевци, която е продадена за 2.5 милиона.
Ето примерно това ми харесва: ........................ ама и то е 2.6 милиона.

Dodo, Вие в кой свят живеете, бахти лекотата с която размятате милиони.
90% от всички сделки са в диапазон 30 - 55.000 евро (за София, Варна,........)
Затова разумно е да се дават примери в този диапазон (може до 70.000).

За Прованса, ............ там цените са в левове и то често четирицифрени.
Пример: Панелна гарсониера гр.Добрич - 8.500 лв.

Казвам "ако" smiling smiley Ето за по-автентично и двата варианта:

1. ако нямам достатъчно за "хубаво"
а) ако имам все пак да платя накуп - тук видяхме, че не е много умна постъпка точно в този момент
б) ако нямам хич, трябва кредит, а тук положението е "да се хванем за палците"

2. ако имам достатъчно за "хубаво"
а) парите ми са от легални дейности - предполага се, че имам пипе и бих си построил 5 пъти по-евтино, вместо да купувам готово за 2-3 милиона
б) парите ми са от наркотици - даже и в този случай разлика от 2 милиона не е малка и не бих ги хвърлил току така

3. остава значи този вариант - емоционалния "брей колко ми харесва", "жената иначе иска развод", "аз мъж ли съм или лукова глава"
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 18:38:31
Додо, това хубаво във Варна е хубаво, може и да му вземат 1,2 милиона. Сега даже и хубавите неща, като това до Южния парк, трудно се продават. Между другото, там сега ще излезе нов проект на Софбилд, боя се обаче, че цената пак няма да ти хареса.*huh*

Който не ми вярва, че на сегашните цени никой не иска да строи, да види в сайта на НАГ разрешенията за строеж от Нова година досега, в най-активния по принцип сезон: има само РС за две малки блокчета, в Редута май, всичко друго са трафопостове, преустройства и остъклявания на тераси.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 19:22:08
dodo много високо се целиш. 2.6 милиона си е сериозна сума. Това е в графа супер лукс имоти. Ако си мислиш, че и скоро ще спадне цената на този тип имоти се лъжеш (явно и за това не можеш нищо да си харесаш). Там парите не се разглеждат като важни, а е важен престижа за бъдещия купувач.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 19:48:29
avatar
Аз толкова пари нямам за харчене. Търся си парцел като начало.

Просто беше пример за другия край и като се поразсъждава, излиза че само кукувци купуват (както евтиното, така и скъпото) smiling smiley В единия случай (евтиното) - по-добре да се живее под наем, а в другия случай (скъпото) - по-добре да си го построи сам човек.
bah
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 20:06:16
avatar
Quote
dodo2
Просто беше пример за другия край и като се поразсъждава, излиза че само кукувци купуват (както евтиното, така и скъпото).
В единия случай (евтиното) - по-добре да се живее под наем, а в другия случай (скъпото) - по-добре да си го построи сам човек.

Времето си лети, децата растат. Под наем с големи деца - кеф!
Не мога да проумея, вярно ли е, че има кешовици, които не си търсят имот, защото наема е по-изгоден.
Ако имаш основен дом - да, може да отложиш "втори дом".
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 20:36:51
Quote
dodo2
Аз толкова пари нямам за харчене. Търся си парцел като начало.

Просто беше пример за другия край и като се поразсъждава, излиза че само кукувци купуват (както евтиното, така и скъпото) smiling smiley В единия случай (евтиното) - по-добре да се живее под наем, а в другия случай (скъпото) - по-добре да си го построи сам човек.

А да си сглобим по един Мерцедес като начало? За по-бедните - по един Голф.
А може и да си построиш един блок до Южния парк.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 21:18:45
avatar
Quote
bah
Quote
dodo2
Просто беше пример за другия край и като се поразсъждава, излиза че само кукувци купуват (както евтиното, така и скъпото).
В единия случай (евтиното) - по-добре да се живее под наем, а в другия случай (скъпото) - по-добре да си го построи сам човек.

Времето си лети, децата растат. Под наем с големи деца - кеф!
Не мога да проумея, вярно ли е, че има кешовици, които не си търсят имот, защото наема е по-изгоден.
Ако имаш основен дом - да, може да отложиш "втори дом".

Ами поставям се на мястото на някой с 20000 лева, каквито примери имаше назад.

Кое е по-добре - да живея под наем три пъти по-евтино и да имам 20000 лева резерв за екстрени ситуации, или да плащам три пъти повече на банката и да нямам пукнат лев? Какво значение има с деца или без деца?

Да уточним, че аз не живея под наем, горното е само хипотеза. Може и затова да не преценявам правилно, обаче аз не бих избрал несигурността на кредита, 0 пари резерв и три пъти по-високо месечно плащане.

Мисля, че и преди съм давал личен пример, когато съм изпадал в несигурност (за друг пример не се сещам, да чукна на дърво) - един път в Лас Вегас помислих че ми се е скапала банковата карта и тогава усетих паниката на безпаричието - чужда територия, започнах да измислям как ще стигна до летището, откъде ще прося за да събера за билет, как ще пукна от глад междувременно и т.н. smiling smiley Не мога да си представя някой да е в това положение - на ръба 20 или 30 години.

Какъв е тоя страх от наем. Ето примерно аз давам под наем един апартамент, напълно обзаведен и с всякаква техника каквато може да има в един апартамент в кухнята, два 40" телевизора, музика, каквато малко хора имат по къщите си, в хубав квартал, с чинии, чаши, прибори, чаршафи, да не би да му е зле - само му дадох ключовете и нищо друго не му трябва и не го е грижа. Ако реши, че му е скъпо, може да се махне, ако реши да емигрира може да го направи.

А иначе се чудиш какво да правиш тая лелеяна собственост... Особено пък с кредит - вечно заробване. Хората с кредитите просто са излъгани от всички - от строители, от банки, от брокери, от телевизора, няма какво да си говорим.

Надявам се все повече хора да осъзнаят това. Не знам как е в другите градове, но в София въпреки,че се освободиха пътищата напоследък, е голяма гадост. Едно работещо семейство под наем има свободата да се локализира така, че да не губи два часа на ден по коли и транспорт. 2 часа на ден са 30 пълни денонощия на година, това е 10% от живота. То вярно, че ако не са в рейсовете, единствената алтернатива на повечето е да гледат Бойко Борисов, Слави Трофонов и Биг Брадър, разплути на дивана, но това е друга тема.

*drink1*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 22:00:13
Quote
Imotko
Трудна работа, търся, търся и не намирам. Сигурно съм капризен нещо.

Какво ще кажеш за ето тези?

[www.uniqueestates.net]

[www.uniqueestates.net]

[www.uniqueestates.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход