Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето я истината за цените...

Публикувано от dmb 
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 19:34:44
Quote
камелия
Quote
hubb



Част от работата на брокера е да консултира а това без анализ няма как да се случи професионално.
Но очевидно ти се приемаш като касиерка и за това разсъждаваш по такъв начин.
Очевидно е, че капацитета ти е точно колкото за касиерка в квартална бакалия. Така, че от позицията на твоя титаничен "интелект" не виждам как може да ми даваш квалификации и оценки на моята интелигентност и дори на средно интелигентни деца.

Хи,хи! Разбира се, че има и анализ, но посредникът нито е анализатор, нито ясновидец. :]
И, нищо не се "случва", когато си го изработваш. Това е другото, дето не можеш да схванеш.
А клиентите, наистина се движат на пазара като свободни електрони, но не по начина, по който ти го " разгада".:]

И какво правим, когато некомпетентния ти анализ доведе до голяма загуба на твой клиенти?
Казваш му - ами аз ти направих анализ но не съм анализатор - оправяй се?
И как ще ме убедиш, че твоят личен интерес няма да повлияе на така наречения ти "анализ"
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 19:36:19
Quote
Imotko
Вече се разбра, че сделка с имот не си правил никога, какво си запоставял условия към брокерите, дето от 20 години с това се занимават.


Добре де имотко това че се занимава от 20 години съвсем не означава че е в час с нещата.Отнася се за всяка професия.Например дичо с това си изказване че брокера неможел да влияе на цената ми събра очите.Той от 17 години май е брокер а твърди подобни неща.Не ги определя но може да влияе определено.Е като го слушаш така да ги говори то не акъл ами и други неща ти идва да му дадеш.:]
Немога да разбера тая ригидност спрямо спада на цените на имотите.Това нещо се случва за пръв път в България и ти да не отговориш с някаква промяна в поведението си е знак че има проблем.Що да не му дадеш съвет като се вижда че човека има нужда от него?Въпроса е че нещата се взимат на лична основа и остават само ругатните.
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 20:00:57
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Само да дам един пример:

Снимките от тук:
[www.novdom.bg]

+ план на апартамента
+ подробно описание на размери
+ други данни и характеристики

За чий на продавача ще му трябва да наема повече от една агенция??

Услугите свързани с продажбата са:
- качествено заснемане (написах с какъв обектив, което изключва телефони и сапунерки) и описание - еднократно се плаща. Викам си която и да е агенция (не от Люлин, защото може да е гангстерска като на Камелия)
- след това месечна такса за развеждане

Така като си съчиня някаква безумна цена и платя три месеца таксата, сам ще я намаля, за да не се вътря допълнително.

Ако не ми се дават пари, ще си развеждам сам. Ако мога да снимам и имам техниката - снимам сам. Ако не мога - плащам предварително.

Аналогично купувачите - или си ходят сами, или наемат агенция да им търси и оглежда. Ако пък иска юридически услуги, ползва такива на адвокат, а не на дилетанти брокери.

Така цените са плоски, не % и се знае за какво се плаща.

А то е ясно, че някои брокери си придават важности все едно вършат някаква много тайна работа, в която се влиза след посвещение, като се целува водачът по устата, ануса и пениса в знак на лоялност.

Додо, хиляди пъти да напишеш дилетантските си виждания, пак ще си останат такива и пак няма да стане както го теоретизираш.
Плоски цени ти се щат, а ако може и съвсем без " цени". Няма как да стане, драги. По- точно, може да стане само ако не ангажираш никого с нищо. Искаш ли услуга- плащаш. Толкова е елементарно, че шимпанзе да беше слушало обясненията през годините, отдавна да беше разбрало.
И един съвет- виж как се плаща на другите участници в пазара с НИ- адвокати, нотариуси, местни и държавни такси.........белким най- после стоплиш.:]

Не си написала нищо по-различно от мен. И аз казвам, че трябва да се плаща, но за професионална услуга, а не за булшит.

Имам чувството, че тук ако напиша "Ками яде луканка", ти ще изпищиш "Не е вярно, Ками яде шоколад (знаем какъв)", само колкото да имаш да ми кажеш нещо на въпреки.

Това, че не можеш да снимаш или да представиш един имот и затова се пънеш да опонираш... спокойно, ако ти не можеш, друг ще го направи. Ти ще се занимаваш с готвене и чистене примерно. Едно време глупаво се оправдаваше, че мястото в сайтовете не било достатъчно, ама лъжеше като дърта циганка - има тройно повече, ама ти пестиш подробности. За да трябва балъците да ти звънят, а ти, говорейки по телефона, да се чувстваш важна, все едно нещо зависи от теб. Това сте всички брокери - мислите се за много важни, а просто сте обикновени разводачи. Това и бабите пенсионерки на 80 години могат да го правят със същия успех за 20 пъти по-малко пари - и те нямат какво да правят по цял ден.

*drink1*
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 20:24:24
avatar
Quote
dodo2
Quote
камелия
За съжаление, има неща, които не могат да се регулират със закон. Например, да се забрани на продавачите да раздават офертата в много агенции.

Защо да не може?

Прави се един общ регистър на всички имоти с карта и възможност за търсене, и за всеки имот се знае "продава се", "не се продава". Само собственикът може да променя статуса (така ще се сведат до минимум и имотните измами).

След това е здължително имотът да е описан с пълна характеристика, ЧЖП, всички стати подробно, всяка стая снимана (на фокус!) с обектив с <20мм фокусно разстояние. Ако собственикът не знае как става това, не може да снима или не може да си позволи да отключва за огледи - задължително наема една единствена агенция, която да направи нужното.

Така агенциите няма да се бият помежду си, няма да крият имотите къде са, че да не ги прескочат, няма да се разкарват излишно.

Аналогично купувачите - ще могат да си изберат имот без огледи, защото ще знаят много добре какво се предлага, ще правят огледи само за последна проверка тръка да пипне (т.е. ще спестят излишно разкарване на агенциите) и ако не могат сами да си търсят, пък ще наемат агенция която да търси, оглежда и като му избере имоти, отговарящи точно на изискването и ако той купи, да си му прибере комисиона за труда.

21ви век е!
...................
ТООПА! Кой ще ми каже къде и на колко хора, фирми , адвокати или други такива да си предложа имота?
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 20:25:56
avatar
Да, все едно като боядисваш у вас, викаш 3 фирми да боядисват едновременно, за да е по-качествено!
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 23:41:27
Три фирми не викаш, ама ако бързаш може да викнеш 5 човека, вместо двама.

Дияне, прав си. Професионалистите трябва да реагират адекватно на новите условия в живота и в бизнеса, били промените добри или лоши. Който не реагира правилно, си отива от пазара или се мести на друг пазар-на Кооперативния.
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 23:48:10
avatar
А защо не викаш три фирми?
Re: Ето я истината за цените...
30-12-2010 - 23:53:35
Повече хора вършат повече работа по принцип. Не се прави на улав.
Re: Ето я истината за цените...
31-12-2010 - 00:10:57
avatar
Добре де, аз първо се бъзиках, второ идеята ми е всички да имат инернет. Ако има едно място, където можеш да провериш кой имот се продава, където да си обявиш имота, че искаш да го продадеш, няма нужда от повече от една агенция да снима имота и да развежда хората, като им отключва вратата. Просто при тази постановка, допълнителна агенция не е необходима. Друг е въпросът, че така ще бъде само в някой фантастичен филм.
Re: Ето я истината за цените...
31-12-2010 - 01:15:06
Додо, ти още с едната графика не си се преборил а вече тръгна да оправяш целия пазар winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход