Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

весела коледа и щастлива нова година от куку

Публикувано от kuku987 
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 01:19:45
а, току що ги донесоха пицата и крилцата.

ядват се.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 02:42:23
avatar
Един друг бонус от мен - отношение цена/наем според данните (грешните, но все пак) на imoti.net:



Ъ? Расте ли расте. (Ще рече, че наемите падат с по-голямо темпо от цените.)

При това положение ще има покачване на цените, когато гущерът яде от топлата витрина руска салата с развалена майонеза.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 03:23:25
Весела Коледа и щастлива Нова 2011 година и от мен,Кuku!Благодарение на теб и на Асен1975,както и на много други хора от форума,преди 3 години НЕ купих кимизерник в БГ,от което спечелих адски много.Ако го бях направил цял живот после нямаше да си го простя.Вашите постове ми помогнаха да взема правилното решение.Сега пак мога да си взема с много по-малко пари,но не мисля да си ги хвърлям на вятъра.Признавам си откровенно,че на мен ти ми помогна много.Още веднъж да си жив и здрав и всичко най-хубаво през новата година.Весела коледа и на всички форумци.Да сте живи и здрави!Наздраве!*drink1*
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 09:26:15
Наемите падаха по-бързо от цените, вярно. Ама и те няма накъде вече да падат.
Който е купил с 80-90% кредит 2008г., през 2013г. може и да е платил като лихви цената на имота, само че ако дотогава падат все така, което не виждам как ще се случи.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 09:45:52
Quote
PER0
1.Топлокейшъните са поне по 1490Е - това не е вярно.

Прав си, и по 2000Е искат понякога. Но продължавай да ни забавляваш, аз лично обичам да се забавлявам преди лягане
И им ги дават.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 09:55:30
Quote
Imotko
Пиците имам предвид, дето ги разнасяте по къщите.
Абе Додо, лихви от какво да дават, лихви дават за пари, за глупости по форумите само чест и слава.
Имотко ти си добричкият идиот във форума.Получаваме си лихвичките а във форума се забавляваме с теб и други като теб.Взел съм за две години и половина над 30000 евро лихва.Ако бях купил имота който ми предлагаха тогава за 160000евра щях да съм без пари и с някакъв кредит да речем 30000 евро.Сега подобните имоти се оферират за 100-120000 евро.След пазарлък 100000.Та дали съм спечелил за мен е ясно.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 10:09:12
avatar
весела коледа и щастлива нова година от куку.

И ти да го духаш!
Няма как да изтупанчиш подобно заглавие в „дискусия за цените” и после да отново да плюеш. Че си позьорче отдавна знаеме, ама си бил и много тъпо копеле освен това.


очаквано равитие на имотния пазар в Бг. 40 процента спад на офертните цени, 50 процента спад на цените на реалните сделки, доколкото има такива. досега. всичко живо продава, купувачи няма.

40% е нормален спад ЗАБЕЛЕЖИ – от върха! Къде е по-малък бре специалисте?? Ти разбирачу с колко сделки обуслявяш един връх? А? Не разбираш ли! Колко сделки са били осъществени на това връхно ниво.. и какво ли им е процентното съотношение за периода от графиката от всичките а? Хайде нали си якия чарджер – ела ни чаржни хахаха смешникоф

това е 'за съжаление' е само началото на голямото падане на цените.
ефекта на лошите кредити и ипотеки и голямото изкарване на фоуркложърс на пазара от банките тепърва предстои.


Това начало знаеш ли от колко време го чакат някои хора. Май трябваше да сме поне в средата, а кво ше кажеш?

моята прогноза навремето ако някой си спомня беше за 90 процента спад на цените в Бг. това е и базата на която калкулирам прословутите 149 евро на квадрат 'топ локейшън'.

Аааа така ли се калкулират ахахахах 90% спад било 149Е хахаха ама ти си като сметачна машина бре мозък. Я са едно бързо лично съобщение към додо да пратиш да те научи как се смята спад с 90% калкулировачо простий

В Бг си минахме по класическия сценарий:
- отначало се твърдеше че цените все ще растат с по 10-20 процента на година‌ (на този етап аз като пишех за спад изглеждах като паднал от марс и какво ли не ми чу главата...)
- после започнаха да приказват за плавен растеж от по няколко процента
- след това за плато.
- след това за лек спад, стабилизация и после пак цените нагоре...

а тя каква стана?
Каквото куку предрече, това и се случва в момента.


Едно е „започва да се случва”, друго е „случи се”. Твойто случване целият форум чака от три години. Освен това ти пишеше за срив, а не за спад (който всички много добре знаехме и виждахме) Ама ти нали си по специален и трябваше да е срив. Сега вече говорим за спад и за някакви периоди (няколко години) и тн

фундаменталното гориво на 'растежа' в Бг си беше лесния и 'евтин' кредит отвън. аз и за това предупреждавах най-много. да не се тегли кредит. който си е изкарал парите да си ги харчи както си иска. кредитът обаче е друга работа. стойността си е променлива а дългът - фиксиран. valuations are variable, debt is constant.
това което се случи в световен мащаб в последните години си беше зарибяване на баламурниците с кредити. сега ще трябва да се плаща.


Съгласен, и аз като теб така четох

интересно е че все още се намират cocky и откъснати от действителността хора които продължават да сънуват някакъв растеж, въпреки фактите. В другите си разсъждения тези хора изглеждат напълно нормални (с някой очевадни изключения), в случая става дума или за опарени инвеститори купили на пика или за търсачи на баламурници и на лесни печалби.

Откъснатия от действителността си точно ти драги. Един път пишеме, че се купувало заради лесни кредити, другият че баламурници инвестирали. Ти правиш ли изобщо разлика от покупка до покупка или просто трябваше да звучи някак по-тежко и страховито от кукувите устенца. Аз пък съм убеден, че ти си лунатик. Това че си казвал преди 4-5 години, че ще паднат цените, пак ти повтарям – знаеха го всички с два грама мозък в главата. Да разбира се иска ти се да си уникат, на мама златното, ама за съжаление не си! Сега обаче си на път да станеш, защото не само вече си сбъркан от действителността и така подминаваш и подценяваш десетки фактори, но и започваш да придобиваш някакви комплекси - явно абстинентно състояние на доскорошната еуфория, която всъщност сам с няколко бота си сътвори – истински болничен случай!

сещам се на времето камелия и някои други форумци ме атакуваха много емоциално след поредния сезон на 'растеж' че съм обърквал главите на хората и те пропускали шанса на живота си да се накиснат с непосилен кредит (в случая в Бг с изключително високи лихи) доживот. сега ред на същите е да обяснят на хората останали на улицата какво точно за съжаление се обърка та сметките излязоха криви.

Не се сещай, а дай примери. Няма как да вярвам вече на изпростелият ти и изкукуригал мозък

и тъй като продължават да се ръсят небивалици и глупости от изпаднали в отчаяние спекулатни считам се за длъжен да поясня:
1. в момента в световен мащаб няма никакво рикавъри/излизане от рецесията. това което се случва е натрупване на нови заеми и формирането на големи дефицити с цел да се облечки сриването. това обаче е до време.
2. финансирането на псевдоикономическото 'възстановяване' в момента е за сметката на продажбата на бондове (тоест по-нататъшно задлъжняване) и печатането на пари. печатането на пари е околко 1/3, продажбата на бондове - 2/3 от дефицитите, никой не може да си позволи да печата повече от 1/3 от парите който му трябват, за останалото трябва да се продават бондове.
3. лихвите по бондовете тепърва предстои да растат.
4. никаква хиперинфлация нема да има. много е възможно и няма да има и значителна инфлация колкото и да се дъвче този аргумент в момента. има някаква инфлация в момента която се дължи на дефицитите и заемите.


Пари винаги са се печатали, инфлация винаги е имало. Инфлация има и сега, но зомби като теб не иска да го забележи. Кажи също кога не е имало задлъжнялост – един единствен период в икономическата история. Дай пример? Пак си написал едно голямо НИЩО.. ти какъв каза че работиш бе чаржера

цените на каквото и да е било са достатъчно високи в момента , благодарение на евтиния кредит и левъриджа.

Егати глупоста – „достатъчно” високи били цените!! Къде?! На кое!? Евтин кредит, у нас?!

не може да се бори левъридж с още по-голям левъридж и опасното разрастване на кредита с нови кредити. това което се слува в момента е доизтупването на брашнения чувал.

Точно така се бори.. хвърли един поглед 25 години назад поне... Като кон с капаци си около тая 2008ма. Отбий малко от царският път

за съжаление изобщо не виждам (и не само аз) как тази рецесия не е депресия. каквито и да е статистически хватки да прилагат факт е че мижавите растежи на ГДП които дадоха основание да се обяви че кризата е приключена се дължат на новите кредити и на дефицитите.
ако тях ги няма ще има реални спадове на ГДП от по 5-10 процента на година.


За тебе наистина се превръща вече в депреция

това което ни чака за съжаление са по-високи данъци, по-малко сървиси и услуги от страна на държавите, особено в здреопазването очаквам всякакви експерименти и 'иновации' и трансферирането на финансовата тежест на потребителите. по-скъпо образование. А за пенсиите не ми се мисли, не мога да проумея откъде ще намерят пари за пенсионерите особено при демографската картинка в развитите страни.

Кои? Нас българите и вас емигрантите. Не разбрах! Ти не разбра ли също, че си много далеч от действителността там на твоя стъклен пиадестал.
Освен това, ако обичаш да дадеш точни примери и пряка връзка на проблемите със здравеопазването и пенсиите с цените точно на НИ и защо обуславят неизбежният им срив? Само дрънкаш на ветъра.. Аз до сега от теб не съм видял нито един, ама нито един конкретен довод или аргумент (разбира се основан на действителността) за неибежен срив до твоите нива


Развитието на събитията е Бг в последно време показва точно това - най-големите проблеми в бъдеще ще са пенсиите и здравеопазването.

А в уса на психиатрите

5. кризата в Бг още не е започнала. още няколко годинки в същото темпо и 149 евро ще са факт.

И това го четем 10-ина пъти поне.. а колко са тия няколко годинки все пак.

6. купувачите с пари чакащи далаверата и 'евтинията' ги няма. защо почти никой не купува в щатите? в момента във флорида и калифорния има реални сделки на 1/4 от цените на върха. И пазара продължава твърдо надолу. вече 4-та година. та 4 годинки (2-3 от сега нататъка) в Бг със същите темпове и 149 евро вече ще изглежват като оптимистична прогноза.

Аз си мислих, че се явяваш нещо като месия.. и ще дадеш много отговори сега изведнъж, защо продължаваш да задаваш въпроси ?
А и каква е разликата между 5 и 6?


и още веднъж дебело подчертавам че поне едно 70 процента от имотите в Бг нямат никакъв шанс изобщо да си намерят купувач поради:
- инфраструктура
- локация
- качество на строежа/изолациите
- липсата на удобства.


Добро утро! Така както и поне едно 70% от завършилите някаква икономика и започнали с много дебело подчертани връзки някъде работа, изобщо знаят за какво са на поста си

та тези 149 евро ще са за реална а не идеална квадратура, и не за разпадащи се жилища, за панелки в люлин продадени на по 1000 евро квадрата (идеална квадратура) ще се носят легенди. добрите стари времена...

Хехе определено след известно време ще казваш, че си имал в предвид под топлокация – центъра на люлин хаха знам те каква долна връткалница си... по-интересното е че как ще се врътнеш когато и това не стане! Спокс, времето си тече нали и ти не си фул на каше.. е ги е - 3 години минаха вече

проблемите в бюджета за съжаление ще се отразят и на пенсиите, държавните заплати, изобщо няма да се учудя ако след 3-4 години средната заплата в Бг е 200 евро на месец.

Точно така ще стане, определено. Средна заплата 200Е и сметка за парно 250Е – Ама колко си ни умен и прозорлив

ако го има все още еврото...
ако не, ще преизчисля прогнозата си в долари.


А тука ядеш дървесината драги – твоята прогноза беше именно в долари, после (първата ти врътня) премина в евра!


а това дето пиша тук е благотворителност от моя страна по време на почивка, при това не чарджа никого между 80 и 250 долара на час, така че който може да попива авантата. за другите - здраве (смехът е здраве до момента в който се появи съдията изпълнител и те изхвърли на улицата че банката си искала парите)

хаха чаржера, ти поне (както твърдиш) имаш някой лев..долар де. Слагаме ли 20К, че нямам задължения и никаква ипотека а? Да видим на кой смеха е по-голямо здраве. За разлика от тебе пиша тук сериозно, а ти?? – Ето ти последният пост... [forum.imoti.net] чакаме още не забравяй хихих. Та слагаме по 20К в някой „независим” от форума и го минаваме на 10% за стимул а, как е? Ще го броиме като благотворителност ако се наложи – не се притеснявай
Ходи си чаржни тиквата некъде, стига с тая зараза комплекси



а, току що ги донесоха пицата и крилцата.

ядват се.



Ахахаха за тоя комплекс намери време да пишеш, а за тва... [forum.imoti.net]


Сега скъпи съфорумци започва отново чакането... Да се надяваме куку да има пак някакъв празник скоро, че белким се напие кат свиня и си каже тука мъката

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 10:22:29
avatar
Quote
Tumnio
весела коледа и щастлива нова година от куку.

И ти да го духаш!
Няма как да изтупанчиш подобно заглавие в „дискусия за цените” и после да отново да плюеш. Че си позьорче отдавна знаеме, ама си бил и много тъпо копеле освен това.

/quote]

Ау този ипотекар яко се е поизнервил smiling smiley
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 10:47:15
avatar
Хах демократа за "силна България"
Кое каза искаш да й е силното с 149Е на топ-а?? Тва от ника някаква факличка ли е дет разнасяш.. че палите имотите ли бах ви у демократите хахах

Но ако искаш можеш да се включиш с една 5-чка.. да се надяваме, че толко можеш да намериш :] Защо не си направиш и ти един коледен подарък...съвсем демократичен разбира се :}

Малко сте слепички, но не ви ли доказах, че точно сривьовците сте ипотекари!!?? Да дадем ли малко примери smoking smiley

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
27-12-2010 - 11:09:58
Тъмньо ли си , Тумньо ли - успокой се бре момко.
Изнервеничък ми се виждаш - не е добре за здравето. То повечето "здраво стъпили на земята" няма и да видите аргументите - понеже те обикновено идват изодзад. А пък тарикат мъж не писка и така си остават неизречени аргументИтИ ;-).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход