Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

весела коледа и щастлива нова година от куку

Публикувано от kuku987 
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:05:50
Виж Муза, аз бих го нарекъл спад след пика от 2008, и в момента нивата са на 2007г и се задържат. Това, което се случва е средни цени около 800Е и е много, ама много далече от 149Е. За ей тези 149Е говоря, а не за това което се случва сега
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:10:55
Quote
Muza
Няма 100% -ова надеждна инвестиция. Ще има хора, които много добре ще са си разпределили парите, но няма да са много.

Перо,
Питаш ме защо има хора, които гледат/говорят за срив. Ами, той просто се случва в момента. Факт е, че се наду този балон, закопаха се пари (кредитни) в тухли, така наречените активи. Тухлата не е актив. Актив става, когато носи нетен приход.
Твърде малко са тези активи, на фона на това цялото строителство.

Златото... не е мястото тук може би, но за мен, това е най-опасния актив. В момента се надува балон по класическия начин при това. Но не се знае кой ще го спука - дали пазарът (някой в един момент ще продаде голямо количество или ще се окаже, че ETF -ите са кухи) или ще бъде решение на правителствено ниво. Просто е особена стока...

Един възможен, макар и доста краен сценарий

Муза,
ако някой реши да продава, ще му се изкупи златото - Китай напр. още купува и има доста валутни резерви. Правителствата не целят само печалба, те се водят и от други мотиви и не са склонни на рискове, както физ. лица и фирми. Щом са тръгнали да купуват, не очаквам да тръгнат да продават масово. Докато долари ще се печатат (респ. евра).
А иначе, когато ETF се окажат кухи, ще се окаже, че в съответният момент наличното злато е по-малко, отколкото е - това би рефлектирало в цената на златото нагоре. Тъй ги виждам аз нещата.
*drink1*
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:13:32
avatar
Quote
PER0
Виж Муза, аз бих го нарекъл спад след пика от 2008, и в момента нивата са на 2007г и се задържат. Това, което се случва е средни цени около 800Е и е много, ама много далече от 149Е. За ей тези 149Е говоря, а не за това което се случва сега


Явно навлизаме във фазата на отричане от графиката "имотен балон"






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-28 13:17 от drakkar.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:22:08
Перо,
Тези 149евро, ако се случат, няма да е, единствено и само, заради балона в България.
Лично аз, се надявам да не се случи. Надявам се, да се нормализират цените, да се нормализира пазара.
Но, никак не го изключвам.

Колкото кешовиците трябва да внимават и да си разпределят парите, толкова и собствениците на имотите, които сега не могат да продадат или отдадат под наем, трябва да включат още полезни ходове за тях.

Пример - Паламуд. Отвори тема, за идеи за смяна първоначалното предназначение в нещо друго...

Паламуд,
Ако четеш, имаш л.с. smiling smiley*drink1*
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:25:34
Можеш да наложиш горепоказаната графика върху графиката на цените и ще легне от край до край. След като си поиграеш да поразпънеш или свиеш ординатата и абцисата разбира се. Та приеми че корекцията е извършена и сега сме на стадий return to the mean. И нали виждаш как "mean" така леееекичко върви нагоре??



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-28 13:28 от PER0.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:41:55
Quote
antoninus_pius
Quote
Muza
Няма 100% -ова надеждна инвестиция. Ще има хора, които много добре ще са си разпределили парите, но няма да са много.

Перо,
Питаш ме защо има хора, които гледат/говорят за срив. Ами, той просто се случва в момента. Факт е, че се наду този балон, закопаха се пари (кредитни) в тухли, така наречените активи. Тухлата не е актив. Актив става, когато носи нетен приход.
Твърде малко са тези активи, на фона на това цялото строителство.

Златото... не е мястото тук може би, но за мен, това е най-опасния актив. В момента се надува балон по класическия начин при това. Но не се знае кой ще го спука - дали пазарът (някой в един момент ще продаде голямо количество или ще се окаже, че ETF -ите са кухи) или ще бъде решение на правителствено ниво. Просто е особена стока...

Един възможен, макар и доста краен сценарий

Муза,
ако някой реши да продава, ще му се изкупи златото - Китай напр. още купува и има доста валутни резерви. Правителствата не целят само печалба, те се водят и от други мотиви и не са склонни на рискове, както физ. лица и фирми. Щом са тръгнали да купуват, не очаквам да тръгнат да продават масово. Докато долари ще се печатат (респ. евра).
А иначе, когато ETF се окажат кухи, ще се окаже, че в съответният момент наличното злато е по-малко, отколкото е - това би рефлектирало в цената на златото нагоре. Тъй ги виждам аз нещата.
*drink1*

Може би е така за ETF, но защо изключваш, че преди да се разбере, ще изтече информация и тогава страха, паниката ще е двигателят, а не наличността.

Наскоро гледах една графика за производството на злато. Разбираемо, се е повишило. Това повишение, по правило, води до намаляване на себестойността му. Още една предпоставка.

Пак да кажа, само споделям, може би изобщо не е така. smiling smiley*drink1*
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 14:34:49
А дали е така...




на мен повече така ми изглежда:]
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 14:38:08
Quote
Muza
Quote
antoninus_pius
Quote
Muza
Няма 100% -ова надеждна инвестиция. Ще има хора, които много добре ще са си разпределили парите, но няма да са много.

Перо,
Питаш ме защо има хора, които гледат/говорят за срив. Ами, той просто се случва в момента. Факт е, че се наду този балон, закопаха се пари (кредитни) в тухли, така наречените активи. Тухлата не е актив. Актив става, когато носи нетен приход.
Твърде малко са тези активи, на фона на това цялото строителство.

Златото... не е мястото тук може би, но за мен, това е най-опасния актив. В момента се надува балон по класическия начин при това. Но не се знае кой ще го спука - дали пазарът (някой в един момент ще продаде голямо количество или ще се окаже, че ETF -ите са кухи) или ще бъде решение на правителствено ниво. Просто е особена стока...

Муза,
добивът се е увеличил, но в мината с най-големи добиви в момента спрямо 40 години по-рано добивът е паднал в пъти. А количеството на хората не намалява.
Един възможен, макар и доста краен сценарий

Муза,
ако някой реши да продава, ще му се изкупи златото - Китай напр. още купува и има доста валутни резерви. Правителствата не целят само печалба, те се водят и от други мотиви и не са склонни на рискове, както физ. лица и фирми. Щом са тръгнали да купуват, не очаквам да тръгнат да продават масово. Докато долари ще се печатат (респ. евра).
А иначе, когато ETF се окажат кухи, ще се окаже, че в съответният момент наличното злато е по-малко, отколкото е - това би рефлектирало в цената на златото нагоре. Тъй ги виждам аз нещата.
*drink1*

Може би е така за ETF, но защо изключваш, че преди да се разбере, ще изтече информация и тогава страха, паниката ще е двигателят, а не наличността.

Наскоро гледах една графика за производството на злато. Разбираемо, се е повишило. Това повишение, по правило, води до намаляване на себестойността му. Още една предпоставка.

Пак да кажа, само споделям, може би изобщо не е така. smiling smiley*drink1*

Муза,
Виж това и това.
Това също е интересно.
Добивите не се увеличават в послените 3-4 години - говори се, че пикът е достигнат. А броят на хората по света се увеличава... Разбира се не всички са платежоспособни.
Допускам естествено, че може аз да греша.
*drunk**yes**angel*
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 15:10:30
Quote
status
А дали е така...




на мен повече така ми изглежда:]

Така е... Като станат пенсиите по 3 долара, и заплатите по 15, ще е така, както по виденово време 1997г. Давайте, скачайте, палете парламента, абе с 2 думи действайте да стане така.......ако требе и танковете да идват........че и тия заплати са май големи.....
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 15:13:14
avatar
Винаги съм се развеселявал на пророчества от типа на - Паднат ли цените на имотите, ще ви паднат и заплатите! - сякаш цялата икономика на страната е изцяло в сферата на търговията с НИ :]

Някои може да са останали на сух хляб и вода покрай мъдрите си инвестиции, други като Камито карат на зеле, а трети проявили акъл и търпение си муат сега мръвки с винце *drunk*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход