Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

весела коледа и щастлива нова година от куку

Публикувано от kuku987 
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 01:55:43
Quote
Tumnio
Quote
kuku987
значи като се казва истината това излиза гавра с българския народ.

а като се лъже откровено и се подмамват хората да се накиснат с кредити и в крайна сметка да останат на улицата че някой тарикат да си напълни джоба - това е благородно и почтено, нали?

жалка картинка.

От тук ли да започнем дискусията или да се върнем на секса *yes*

Сега, коя истина и коя лъжа?! Ако според теб е истина това хората да вярват, че жилището им ще струва 149Е "едикога си", тоест едва ли повече от 8 до 12 пити кашкавал, то каква лъжа е че имота е последно спасение за бедният българин в кризисно време. Или по друг начин. Ако е редно да провокираш хората да продадът всичко в живота си на "всякаква" цена, то защо да не е редно да ги провокираш да спасят най-несигурното измислено от човека - финикийските измишьотини в нещо ценно, което един борд едва ли може да бутне ей така... Тоест коментара, който си направил "а като се лъже откровено и се подмамват хората да се накиснат с кредити и в крайна сметка да останат на улицата че някой тарикат да си напълни джоба - това е благородно и почтено, нали?" е чисто философски, но това - да ни честитиш на всички "бъдещото неизбежно пропадане", прикрито най-лицемерно като "добродушна" коледна честитка към всички... е няма да забравя никога !!! Повярвай ще съжаляваш за което с цялото си сърце, или което там е останало от него покрай тоя капиталисконациски чанч на който си се подложилоогъзил...
В крайна сметка и ландстар го каза "дай смислени аргументи и доказателства". Но ти предпочете да се възползваш от празника нали. Как да повярваме че е било с чисти помисли??! Еее ако си беше признал, че алкохола на никого не прощава и аз сега нямаше да съм толкова тъмен.. Музооо така ли е ?

Филчев, това е нещо като философски отговор и на твоето питане/учудване. Тука наистина се боря с "образи" Кой знае куку в колко ника се е вселил... идин тинки знае :] въпреки, че и това е под съмнение winking smiley


Тъмния понеже влагаш цялото си сърце в отговори което мен лично ми харесва ще ти кажа.Успокой топката човеко.На светлия пък ще му препоръчам да се усмихва по-често.Прекален светец и на Бог не е драг.Кви каузи какви 5 лева.Какви са тия неща "ще съжаляваш цял живот" "няма да забравя никога"Гнева не е добър съветник пък съмненията ми за теб са за алкохола.Излагаш се,приятелски ти го казвам.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 10:59:29
Quote
Върколак
Quote
kuku987
така като гледам графиката съвсем реално излиза хора купили на върха през 2008 само след 2-2.5 години (средата на 2013 например) ако още са устискали да плащат ипотеката да са платили само за лихви (при 10 процента на година) за общо 4-4.5 години повече отколкото ще струва апартамента им по това време.

а ипотеката ще си стои.

На фона на липса на закон за фалит на физически лица в БГ, подобно нещо ще донесе доста психически разстройства.
Но то си личи и по форума, че нервите се опъват.

Казваш:
1. Брутния продукт ще пада и дефлацията ще е факт. Следва - пари в бизнес да не се влагат.. Важи и за акции.
2. Имотите ще падат, а при дефлация ще ги последват и благородните метали. Следва - пари да не се влагат
Остава да си ги държим в банките? Това ли е твоя съвет?

Е Върколак, получи ли смислен отговор? Какво да правим парите си? Ако е от тип отговор за вечния срив и 149Е за мен не си струва да търкам мишката и да отварям уеб страницата
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 11:36:22
Струва ми се, че по-правилният въпрос е: в каква валута да се държат парите. Въпрос... за много пари. smiling smiley

Колкото до 149евро, това си е реална възможност, която за съжаление съществува. И никой не трябва да я пренебрегва, включително и кешовиците. Защото, стигне ли се до нея, означава, че и те не могат да купуват. Означава, че освен в България, най-малкото и в ЕС, заплатите са по 200 евро. Означава и други неща...

Определено смятам, че те ще са продиктувани не само от икономическото и финансово състояние на България.

Весели празници сега, пък Господ е Българин... winking smiley smiling smiley

*drink1*
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 11:52:09
Да Муза, но стигне ли се дотам никой не знае какво ще бъде 1Евро, 1 долар, 1 йена и так далее. За лева да не говорим. Всички го ду.ат. И тук нов въпрос - поради каква причина некои толкова напъват за големия срив? Пак повтарям - всички духат супата!!!
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 11:53:18
Quote
PER0
Quote
Върколак
Quote
kuku987
така като гледам графиката съвсем реално излиза хора купили на върха през 2008 само след 2-2.5 години (средата на 2013 например) ако още са устискали да плащат ипотеката да са платили само за лихви (при 10 процента на година) за общо 4-4.5 години повече отколкото ще струва апартамента им по това време.

а ипотеката ще си стои.

На фона на липса на закон за фалит на физически лица в БГ, подобно нещо ще донесе доста психически разстройства.
Но то си личи и по форума, че нервите се опъват.

Казваш:
1. Брутния продукт ще пада и дефлацията ще е факт. Следва - пари в бизнес да не се влагат.. Важи и за акции.
2. Имотите ще падат, а при дефлация ще ги последват и благородните метали. Следва - пари да не се влагат
Остава да си ги държим в банките? Това ли е твоя съвет?

Е Върколак, получи ли смислен отговор? Какво да правим парите си? Ако е от тип отговор за вечния срив и 149Е за мен не си струва да търкам мишката и да отварям уеб страницата


Не. Но чакам все пак. Ако имаш предложение - казвай.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 12:14:42
Quote
special agent Гоце
Quote
Muza
Струва ми се, че по-правилният въпрос е: в каква валута да се държат парите. Въпрос... за много пари. smiling smiley

Колкото до 149евро, това си е реална възможност, която за съжаление съществува. И никой не трябва да я пренебрегва, включително и кешовиците. Защото, стигне ли се до нея, означава, че и те не могат да купуват. Означава, че освен в България, най-малкото и в ЕС, заплатите са по 200 евро. Означава и други неща...

Определено смятам, че те ще са продиктувани не само от икономическото и финансово състояние на България.

Весели празници сега, пък Господ е Българин... winking smiley smiling smiley

*drink1*

Както винаги си на ниво скъпа Muza. Абсолютно си права за това, че въпроса е въпрос за много пари, НО и за тази болка има лек. Нарича се разсейване или разпръскване на риска. Има ли смисъл да ти обяснявам, че при разсейването на риска част от активите са в различни валути, част се превръщат в ценност и ценни метали, част може и в недвижимости и част в малкорискови стабилни акции.
Ти това няма начин да не го знаеш. Поздрави и послушай италодиското на стр.134 от поздравите за приятели winking smiley

Гоце, от цялата тази диверсификация, в случай че се получи гореспоменатия сценарий, ти остават само ценностите, ценните метали и недвижимостите. В момента, при една сравнително стабилна обстановка се печатат здраво пари, за да се получи една леееека така инфлацийка колкото да подбутне икономиката. НО, ако наистина се стигне сериозни катаклизми, си мислиш че ще чакат тебе да си изкараш парите от банката, и да благоволиш да ги вложиш някъде? Много, много наивно мислене. И това за многото валути е също много наивно при днешните глобални пазари, където с един клик фърчат милиарди от континент на континент
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 12:26:15
avatar
Интересно ми е, какво ли им е останало от инвестицията на тези, инвестирали в НИ в Хамбург, Дрезден, Берлин през 1939-та?
Почне ли някой да ми говори за напълно надежна инвестиция... ми е ясно, че хал-хабер си няма от инвестиране. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 12:38:34
Quote
valsodar
Интересно ми е, какво ли им е останало от инвестицията на тези, инвестирали в НИ в Хамбург, Дрезден, Берлин през 1939-та?
Почне ли някой да ми говори за напълно надежна инвестиция... ми е ясно, че хал-хабер си няма от инвестиране. winking smiley

Ако ще говорим за трета световна война ето ТУК има още избор за края на света: Извънземни, непозната планета ще се сблъска със Земята, Мощно слънчево изригване ще погълне Земята, изместване на земните магнитни полюси, избухването на супервулкан, Трета световна война, в която ще бъдат използвани и ядрени оръжия, терористичен акт с оръжие за масово поразяване, пик в търсенето на петрол, измирането на цели пчелни колонии, глобалното затопляне и промените в климата.
Сигурно има и още, но засега тези са достатъчни за избор.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 12:51:17
Няма 100% -ова надеждна инвестиция. Ще има хора, които много добре ще са си разпределили парите, но няма да са много.

Перо,
Питаш ме защо има хора, които гледат/говорят за срив. Ами, той просто се случва в момента. Факт е, че се наду този балон, закопаха се пари (кредитни) в тухли, така наречените активи. Тухлата не е актив. Актив става, когато носи нетен приход.
Твърде малко са тези активи, на фона на това цялото строителство.

Златото... не е мястото тук може би, но за мен, това е най-опасния актив. В момента се надува балон по класическия начин при това. Но не се знае кой ще го спука - дали пазарът (някой в един момент ще продаде голямо количество или ще се окаже, че ETF -ите са кухи) или ще бъде решение на правителствено ниво. Просто е особена стока...

Може и да не е така...

Гоце, няма песен, която не съм слушала... smiling smiley
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
28-12-2010 - 13:01:19
Честита нова година Куку.
Лично на мен не си ми помогнал да не се набутам (по едно случайно стечение на обстоятелствата).
Но и един неразумен ипотекар по малко да е имало заради твоите писаници си постигнал голяма мисия в живота си - така де спасил си едно семейство.
Лично аз съм го сторил с няколко на доста повече не успях да помогна, даже и ми се присмиваха(къкъв си ти бе "прошляк", бил успял па живее в стара тухла дето не си знае годините, а виж ме мене в чисто нов апартамент па и по голям), а сега ми реват (на майка ми, че тя по жалостива) ..
"Помогнах" и на няколко колеги и все още се въздържат да не си вземат, а ме и черпят почти всяка седмица, че все още не са се набутали с ипотека, да не говорим, че след 2-3 години ще могат да си ги платят и КЕШ, въпреки че не пестят усилено (само некви си 500-800лв, а могат 2 пъти повече без усилия).
Та честита нова 2011г на всички "разумни" хора (така наречени Сривльовци в този форум), да не забравим и всички "неразумни" хора - да са живи и здрави и те през новата 2011г и да е по успешна за ВСИЧКИ ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход