Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За сефте графиката отчете 7xx

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 14:23:37
Графиката на имоти.нет си е достатъчно достоверна и никакви отклонения от по 150 евро не се забелязват. За справка погледни данните от НСИ.

Разбирам, че за теб всяка дума казана от мен е тотално грешна, ама мисля, че за в бъдеще ще е от полза за теб да зачиташ мнението и на другите, а не само да го отричаш.
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 15:42:54
Графиката може да е грешна, но е била грешна и то със същата грешка и преди години, така че движението е отчетено правилно.
Наемите паднаха с повече от продажбите, защото повече хора са склонни да преглътнат няколко години на по-нисък наем, който в последствие могат да вдигнат, отколкото да продадат на по-ниска цена, която е окончателна за тях.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 16:29:07
Quote
dragula
Наемите паднаха с повече от продажбите, защото повече хора са склонни да преглътнат няколко години на по-нисък наем, който в последствие могат да вдигнат, отколкото да продадат на по-ниска цена, която е окончателна за тях.
Тука ми се струва, че не отчиташ факта, че не всяко нещо задължително се отдава под наем. Та може да се наложи да преглътнат и стоене на имота празен, а кредита си тече, разходите по имота също
PHD
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 16:34:13
"Наемите паднаха с повече от продажбите", защото в следствие на спрени от продажба апартаменти предлагането за наемоотдаване превиши много търсенето. Но сезонът за отдаване под наем приключи, останаха доста незаети апартаменти, което ще натисне още повече продажните цени надолу. Мисля че тези месец-два до края на годината са последна надежда за продавачите в средносрочен план ако все пак търсят некаква ликвидност на имотите си.
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 16:50:22
Quote
Тинки Уинки
За справка погледни данните от НСИ.

Ще ги видим в петък.
Дано не помръкне патоса.
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 16:58:45
Имот бг не е критерии за цени.Там са публикувани мокри сънища.свалете 20-30% и ще видите истинските цени.
Анонимен потребител
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 17:16:58
къде се гледа кога излизат различните данни от НСИ?
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 17:22:56
Quote
virtualxi
Quote
dragula
Наемите паднаха с повече от продажбите, защото повече хора са склонни да преглътнат няколко години на по-нисък наем, който в последствие могат да вдигнат, отколкото да продадат на по-ниска цена, която е окончателна за тях.
Тука ми се струва, че не отчиташ факта, че не всяко нещо задължително се отдава под наем. Та може да се наложи да преглътнат и стоене на имота празен, а кредита си тече, разходите по имота също
Не става дума за едни и същи имоти. Има имоти, които са се давали от години под наем и продължават да се дават, независимо от продажната им цена. Такива собственици са по-склонни да намалят наемната цена.
А продавачи, които решават да продадат или им се налага да го направят, са по-малко склонни към компромиси в цената.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 18:03:04
avatar
Quote
Тинки Уинки
Графиката на имоти.нет си е достатъчно достоверна и никакви отклонения от по 150 евро не се забелязват. За справка погледни данните от НСИ.

Разбирам, че за теб всяка дума казана от мен е тотално грешна, ама мисля, че за в бъдеще ще е от полза за теб да зачиташ мнението и на другите, а не само да го отричаш.

Какво общо има НСИ тук? Там се твърди, че показват цени на сключени сделки. Ако твърдиш, че с една "методология" плод на грешка на някой програмист, може да се получи функция от офертни цени към цени на сделки, трябва да получиш награда Златен глобус за комедия (не, не Нобелова). smiling smiley
Re: За сефте графиката отчете 7xx
19-10-2010 - 18:12:27
avatar
Quote
dragula
Графиката може да е грешна, но е била грешна и то със същата грешка и преди години, така че движението е отчетено правилно.

Абе тук обичате да си говорите каквото ви хрумне, ама написано много убедено, че няма как да не е така. smiling smiley

Това не е така, ама хич.

На 20.09.2009:
грешното число на imoti.net = 925
истинското средно аритметично = 1075
разлика = 150 евро/м2

На 19.10.2010
грешното число на imoti.net = 807 (а това число пък може да ви отговори защо има корекция с 20 евро на понеделнишкото, защото първо пък е хептен грешно)
истинското средно аритметично = 869
разлика = 62 евро/м2

Не бих казал, че 150 = 62 - разликата в разликите за 1 година е 90 евро. 10%

Още един пример колко заблуждаваща е тази графика. Разликата не е константа, не е линейна функция, не е никаква - просто е случайна.

За съжаление данните ми започват от 20.09.2009. Много ми е интересно когато тази измислена графика показваше 1200 евро, тогава колко е било наистина средно аритметичното - може би 1350? Като сметнем и това, че е цена за Български Квадратен Метър, цените в София са били ............................... <- попълнете точките всеки със собствен вариант.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход