Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се определя цена

Публикувано от bah 
bah
Как се определя цена
20-10-2010 - 16:18:24
avatar
Психология на ценообразуването при продажбата на имот

Как нашенския продавач определя цената на своя апартамент изложен за продажба?

- Разпитва от съседи, кога, кой и на колко е продал апартамента си
- Купува някой вестник за справка с дочутото от махалата
- Ако е на „ти” с Нет-а, поглежда в един – два интернет портала как „вървят” подобни жилища в неговия район
- Приема всички офертни цени за твърда величина
- Хваща мишката или телефона ........ и ето, той е участник на пазара

Дали всички продавачи действат така преди да „пуснат” своя имот за продан?
Дали всеки продавач търси "съвет" от професионалист?
Дали изпускат нещо и къде ли грешат?
Дали разчитат на "гъвкавост" в движение и склонни ли са към това?
Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 16:58:28
Quote
bah
Психология на ценообразуването при продажбата на имот

Как нашенския продавач определя цената на своя апартамент изложен за продажба?

- Разпитва от съседи, кога, кой и на колко е продал апартамента си
- Купува някой вестник за справка с дочутото от махалата
- Ако е на „ти” с Нет-а, поглежда в един – два интернет портала как „вървят” подобни жилища в неговия район
- Приема всички офертни цени за твърда величина
- Хваща мишката или телефона ........ и ето, той е участник на пазара

Дали всички продавачи действат така преди да „пуснат” своя имот за продан?
Дали всеки продавач търси "съвет" от професионалист?
Дали изпускат нещо и къде ли грешат?
Дали разчитат на "гъвкавост" в движение и склонни ли са към това?


Зависи какво разбираш под професионалист.. Такъв, който е извъртял 1К сделки, такъв който е изчел 1К книги или такъв който гледа да мине сделката :

Какво има да се изпуска? За сега няма практика с иновации от рода на имота + 10 дена на сейшелите + 3 мацки.. или едногодишна потребителска кошница в кауфланд.. Ако се чудиш какво се изпуска добре, но ако имаш идея, че изпускат нещо, кажи какво е то

Какво да значи "гъвкавост" в движение.. и дали са склонни? под гъвкавост 50% намаление ли да се има в предвид..


Иначе аз си избирам " Ако е на „ти” с Нет-а, поглежда в един – два интернет портала как „вървят” подобни жилища в неговия район". Нормално ако всички обяви са около 800 (например) и аз искам да продам да пусна 780-750.. така или имаче няма друга база за сравнение
Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 17:38:09
Quote
bah
Психология на ценообразуването при продажбата на имот

Как нашенския продавач определя цената на своя апартамент изложен за продажба?

-поканва добър професионалист брокер да направи оценка
-подписва ексклузивен договор с брокера за услугата намиране на клиент с опция за 5 % комисион,понеже добрия брокер е обяснил ,че оферира без комисион от купувача и така се раздвижвал пазара и се продава бързо
-дава ключ от имота за спешни огледи по всяко време
-плаща на брокера 2000 лв. за рекламен бюджет


:]Готино нали?
:]Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 20:44:44
според мен по-важното е как купувача определя цената
Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 20:54:11
Още на етапа с добрия професионалист-брокер,дето прави оценката,започнах да се смея...и не мога да се спра....:}
Re: :]Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 20:55:42
Quote
tuomas
според мен по-важното е как купувача определя цената
Отивам гледам и казвам примерно ако офертата е 90000евро ето ви 70000 и за брокера 200лв.Прехвърлянето се дели на две.Предложението ми важи три дни.Плащам веднага.Ако се обадят и са съгласни купувам ако не чао Гергино панаира свърши.При положение че ми хареса жилището разбира се.
Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 22:01:59
Добър въпрос обаче малко неточно зададен.

Как се определяше цената ? - Ами....всичко по 3.14 /щото повечето строители и брокери само това си спомнят от математиката в прогимназията/:]

Как ще се определя цената ? - във всички варианти "3.14" отпада като множител ... и по стария пазарен принцип, че стоката струва толкова, колкото някой е съгласен да плати...*yes*
Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 22:02:35
Quote
salvador
Още на етапа с добрия професионалист-брокер,дето прави оценката,започнах да се смея...и не мога да се спра....:}

Въпрос: Джудже, фея, професионалист-брокер и полицай седяли на една маса, на която имало банкнота от хиляда долара. Изведнъж светлината изгаснала. Когато след малко запалили лампата, банкнотата била изчезнала. Кой я е откраднал?
Отговор: Полицаят, много ясно! Всеки знае, че джуджета, феи и професионалисти-брокери няма!
bah
Re: :]Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 22:03:59
avatar
Тази тема я пуснах, защото, искам, не искам влязох вътре в пазара, като купувач.
За месец и половина огледи се нагледах на какво ли не.
В районите в които търся има абсолютно еднотипни апартаменти с разлика от 15.000 евро.
При това говорим за базова цена 50.000 евро (15.000 не са малко).
Някои продавачи от тип-а 65.000 демонстрират високомерие без покритие.
Една кифла брокерка ми се натрапва да ме заведе на оглед на двустаен за 105.000 евро.
Аз дипломатично и повтарям моите възможности, а тя простакесата ми казва: ама господине, като видите апартамента, той ще Ви хареса и ще намерите остатъчната сума.
Тази тъпа проста кифла дали знае 50.000 евро как се изкарват и спестяват.
Извинявам се на другите брокери, знам, че има свестни и коректни и не ги слагам в една кошница с гореописаната кифла.
Има и агенции мижитурки, които се крият като "частни лица". Такива кифли много ме вбесяват, човек трябва да има достойнство и да стои твърдо на позицията си. Убедих се, че агенциите в момента предлагат оферти с най-ниски цени или близо до дъното на базата. Купувач може да "спечели" с покупка чрез АНИ - не се шегувам.
Според мен пазара е объркан и не може да има такъв голям марж.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-20 22:19 от bah.
Re: Как се определя цена
20-10-2010 - 22:31:22
Маржът е 20%, нормално. Няма две еднакви жилища, освен ако не търсиш само 2-стайно ЕПК в Младост-2 например. Дори тогава са еднакви само на пръв поглед, от вътрешното им състояние може има разлика от около 5000 евро в цената, от местополежението на блока /метро, спирка, супермаркет, "саниране", година на построяване, общи части/ още 5000, от нуждата на продавача да продаде още 5000 и готово, единият е 50000,а другият 65000. В това няма нищо чудно. До 55000 ще се продават, другите ще участват за статистиката и Тинки и компания да се дрънкат по графиката.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-20 22:49 от Imotko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход