Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 11:07:52
avatar
Quote
bah
Ако си егрен цял живот и си давал по 100 евро за квартира, то си финансирал хазяи с 48.000 евро.
Накрая си купуваш една селска къщурка за 5.000 лв. в някое забито село и изкарваш старините си.
Като удариш чертата за смисъла на живота ти - просто е пирфектно.

А ти под смисъл на живота какво разбираш
да направиш две деца?
Щото ти не си успял в живота - ама даваш надежди че те ще успеят.
За мен децата са ПРЕДАВАНЕ.
Казваш си вече аз живея за тях - аз не успях - дано те да успеят.
И се отпускаш
повечето хора правят така.
Според мен не трябва децата да са смисъла на живота ти
а те да са последствие от един пълноценен живот!

Вие не разбирате че в 99% от случая няма да родите бъдещи президенти и герои
Тези деца ще пораснат и ще станат поредните - хулигани, лайнета, курвета и наркомани.

Та какво ми говорите за децата - АЗ НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ ЗА ДЕЦАТА- ЖИВОТА СИ Е МОЙ
Да се трепя аз сега и да живея мизерно - за да има за децата ми?
ДА ИМА КАКВО ДА продадат и изпият? Да им е наготово после. Ми не мерси аз ще се въздържа...
Вие сте се предали казвате си
АЗ НЕ УСПЯХ - ДАНО ПОНЕ ДЕЦАТА МИ УСПЕЯТ...
Я ПОМИСЛЕТЕ ТРЕЗВО А?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 12:22:35
Quote
bah
Тези родители, които залагат на квартира и лайф, обричат след 20 години децата им да са изправени пред същата дилема.

Добре де колко от децата живеят в това дето са подсигурили родителите им?
Аз постоянно се сблъсквам с примери как мама и тати построили с много лишения къща на 3 етажа (един за тях, другите два за децата) пък те пусто отпрашили за София или чужбина и двата етажа стоят празни.

Има ли смисъл всяко поколение да гради нещо по свой тертип, който не е ясно след 20 години дали ще е "модерен", с цената на лишения и идеята да остане за децата?

Тука не искам да кажа, че не трябва да се остави нещо на децата, но при нас се получава така, че всяко поколение се "заробва", а това което оставя, често е неизползваемо.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 12:29:14
avatar
Някой по-нагоре го каза много правилно.
Ти им дай добър старт в живота - възпитание и образование.
те сами ще си осигурят после всичко необходимо, даже и на теб ще помагат.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 12:39:43
Не изкривявайте идеята да се оставя нещо на децата. Не става въпрос въобще за триетажни къщи и прочие глупости, защото така ви изнася.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 13:02:50
Не си ме разбрал. Аз не съм против да не се оставя на децата.

Идеята ми е хората да правят/купуват това, което им трябва на тях, а не това, което евентуално би трябвало на деца и внуци като създадат семейства.

Докато детето живее с теб има нужда от стая, значи като правиш нещо трябва да предвидиш стая, а не да му строиш етаж от къща.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 14:36:54
Quote
batko
Quote
alex_dilan
Собствен пресен опит : София, 2010г. Една служебна квартира 125кв.м. на Сливница и Опълченска. - 300 евро наем.Остатък от 2009г. началото. Полуобзаведена - тип посткомунистически кич, около 94та година, от както е кооперацията. С моите неща(мебели, техника и др.) бива, като за служебна.
Имам къща от известно време. Реших да я стегна и ползвам за нуждите на фирмата. Казвах си: Криза е. Промоции, майстори за "без пари"... евтини материали..... ще я направя "кукла" !
Обаче !... Понеже си е МОЕ! Кухнята от гранит, черен, истински.... и т.н..... и 5 бона до тук, без уредите.... понеже си е мое...........
Спалнята 2 бона без матрака, на промоция .... Понеже си е мое..... Вратите... по 300 лева вътрешните, нищо , че в Баумакс ги има по 100.... и тъй , поеже си е мое..... досега 20 бона, а съм на половина готов, и то къщата си беше "пушка", само малко "ретро"......
Като почна на пролет двора, ще ми излезе "през гъза".... и това е само за служебно ползване ! Ако трябва жена ми да я сложа в схемата, става.."СКЪПО" .....
Това е разликата между квартира и собственост.... Но жените не признават квартира, за тях ти си мухльо, ако не им осигуриш сигурност .
Но те жените са тъпи, все пак :-))
Ми жените като не признават квартира да си купят каквото им трябва.За толкова пари колкото ти излиза жената човек ще има позлатена квартира безплатна чистачка готвачка перачка и луксозна праститутка за всяка нощ.И съм почти сигурен че ще му остава и за бензин цигари и пиячка.Ако искаш да си намалиш разходите просто озапти жена си или я прати с нейни и на родителите и пари да купува каквото ще.Ще живееш на безплатна квартира и ще си правиш каквото си искаш ама трябва да си мъж и да тропнеш яко юмрука по масата та да стане на трески.

Недееееей! Ще се харчиш после за нова маса... :]:]:]*drink1*
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 17:04:14
Quote
ASSETION
Quote
bah
Ако си егрен цял живот и си давал по 100 евро за квартира, то си финансирал хазяи с 48.000 евро.
Накрая си купуваш една селска къщурка за 5.000 лв. в някое забито село и изкарваш старините си.
Като удариш чертата за смисъла на живота ти - просто е пирфектно.

А ти под смисъл на живота какво разбираш
да направиш две деца?
Щото ти не си успял в живота - ама даваш надежди че те ще успеят.
За мен децата са ПРЕДАВАНЕ.
Казваш си вече аз живея за тях - аз не успях - дано те да успеят.
И се отпускаш
повечето хора правят така.
Според мен не трябва децата да са смисъла на живота ти
а те да са последствие от един пълноценен живот!

Вие не разбирате че в 99% от случая няма да родите бъдещи президенти и герои
Тези деца ще пораснат и ще станат поредните - хулигани, лайнета, курвета и наркомани.

Та какво ми говорите за децата - АЗ НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ ЗА ДЕЦАТА- ЖИВОТА СИ Е МОЙ
Да се трепя аз сега и да живея мизерно - за да има за децата ми?
ДА ИМА КАКВО ДА продадат и изпият? Да им е наготово после. Ми не мерси аз ще се въздържа...
Вие сте се предали казвате си
АЗ НЕ УСПЯХ - ДАНО ПОНЕ ДЕЦАТА МИ УСПЕЯТ...
Я ПОМИСЛЕТЕ ТРЕЗВО А?
Има и по лошо да дойдат снахи и зетове и да го проиграят на комар а и да бият детето ти.
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 20:04:55
avatar
Абе ора, що тъй бе!
На всеки му е по-лесно да издуха по живота изкараните пари: Х6, Q7, Джони, гърли, оргии, круизи, ........*drunk*
А какво ще кажат един ден децата Ви: нашите ядоха, пиха и се веселиха и ми оставиха един гол х_ й, а пък аз сега да се чудя откъде да я почвам. Беднотията е голяма трагедия, майката си тракало.
Дали изпуканите от Вас мангизи нямаше да помогнат поне малко на лапетата.
А пък те ако са лекета, маскари, наркомани и т.н. - то си е за тяхна сметка.
Дори мизерията (подпомогната от Вас) може да ги тласне по този път надолу, надолу, надолу ..........
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 20:36:51
Не бе, те ще ги образоват, вместо имоти да им купуват. Нали знаеш вица, учено гладно няма.......
Ще пишат по форумите и пак от глад няма да умрат.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 20:45:44
Изпукайте всичко което можете - подпомагате икономиката, такива клиенти се търсят, да пръскат пари на корем. Важното е парите да се ползват, а не да стоят в банката. За вашите наследници (но без наследство) ще има 2 пътя - или да станат добри работници, в смисъл като те хванат за та..ците мърдане няма, или да хванат лошия път и да поемат надолу. Но най-добрият работник е който няма нищо свое, защото знае, че ако гъкне утре е на улицата. Затова: харчете всичко за да бъдете добри работници и да служите на вашите фирми!!! Живейте под наем, за да можете да се релокирате ако бизнесът , работата го изисква. Ако вие получавате добри заплати, ще ми плащате и добър наем!!!! Какво повече мога да искам аз? РАБОТЕТЕ,РАБОТЕТЕ,РАБОТЕТЕ!!!! И никакви ипотеки!!! Живейте под наем!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход