Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 09:47:20
Аз по-скоро им виждам срещата на 750 според мен
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 09:53:56
avatar
Quote
greenbul
A забравих извода от горния пост. Чисто графично изглежда, че пресечната точка е около сегашните цени в лева.

Да не забравяме и нещо друго. При надуване на балон цените отскачат много над нормалните. При спукване става същото - възможно е за определено време имотите да станат подценени, т.е. спада да не е 2 пъти, а повече :] Умните хора, като мен smiling smiley ще си купят имот точно тогава.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 09:54:30
Quote
greenbul
A забравих извода от горния пост. Чисто графично изглежда, че пресечната точка е около сегашните цени в лева.

Аз като гледам е на ниво малко над 700 - лева заплата и евро/м2
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 10:12:28
Quote
Тинки Уинки
Quote
greenbul
A забравих извода от горния пост. Чисто графично изглежда, че пресечната точка е около сегашните цени в лева.

Аз като гледам е на ниво малко над 700 - лева заплата и евро/м2

Забравих, че сте като малките деца, и ако не ви напомня, че доходите по време на криза падат, ще продължите линейното им покачване до тази пресечна точка.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 10:32:00
Факт е, че статистиката отчита нарастване на заплатите и спестяванията.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 10:55:07
Ако отчита толкова грешно и за спестяването , колкото и за нарастването на заплатите, благодаря аз за такава статистика :]
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 15:16:59
avatar
Quote
greenbul
Quote
drakkar
Quote
Imotko
Ива още два варианта: Да не се жениш или да изкарваш повече /нужните/ пари. Толкова е просто.

Има и трети вариант. Имотите поевтиняват до разумни нива, съобразени с доходите на българина.

Разумни нива към днешна дата - същите цени, но в лева.



Нали виждате кога се е зародил имотния балон - 2003-та година.
Сега нали следите черната графика, представете си как тя тргна надолу 2010 и как синята планина трябва отново да я пресече.
Не си правете грешните изводи, че апартаменти се купуват от средните заплати, но средните заплати показват най-малкото нивото на инфлация, тъй като производителността на труда в България не се повишава а намалява.
Изводът - заплатите падат цените тоже. За край на имотния балон можем да говорим, когато спада на цените на имотите отново пресече средните заплати.

Само една Важна поправка - Сложи доходите в ЕВРА, не в Лева щото така пресечната точка ще падне от 700 на 350 Е smiling smiley

Нещо по-лошо... пресечна точка не е имало до сега и през 2003 ... smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-21 15:18 от palamud.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 15:33:47
Според мен идеята не е кога двете неща ще се пресекат, а кога наклона на линиите свързващи първата и последната точка от графиката за съответното нещо ще станат успоредни.
В тази графика за улеснение са избрани такива единици (евро за цените и лева за доходите), че първите точки да съвпаднат. Тогава за да станат успоредни линиите просто трябва да имаме пресечна точка накрая.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 15:46:35
avatar
Quote
Тинки Уинки
Според мен идеята не е кога двете неща ще се пресекат, а кога наклона на линиите свързващи първата и последната точка от графиката за съответното нещо ще станат успоредни.
В тази графика за улеснение са избрани такива единици (евро за цените и лева за доходите), че първите точки да съвпаднат. Тогава за да станат успоредни линиите просто трябва да имаме пресечна точка накрая.

тинки нещо си се объркал?
Успоредните линии нямат пресечна точка smiling smiley

Ясно че са избрани умишлено да се срванява евро с лева, Но все пак аз имам предвид павилото цена на м2=Месечн доход В ЕДНАКВА ВАЛУТА

иначе сравняваме круши с ябълки smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 15:58:48
Те две успоредни линии могат и да съвпадат smiling smiley

Е в случая като се пресекат крайните точки, т.к. и началната им е една и съща, двете линии ще съвпаднат, т.е. ще са успоредни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход