Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 11:06:00
Ти сега взе да изпадаш в другата крайност.
Един ти говори за 30 години кредит, друг за 3.

Дайте да си говорим сериозно, иначе няма смисъл.
Става все едно куку си говори с Камито за цени smiling smiley

За мен заем от 15 години е нещо нормално.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 11:11:03
Quote
greenbul
Quote
Тинки Уинки
Дай да си говорим за нормални срокове 10-15 години, а не за 30.
И да ти кажа мен лично ме съмнява банка да отпусне на 4 членно семейство с 3000 лева доход заем за 100000 лева.

И аз призовавам да си говорим за нормални срокове 2-3-4-(5 с много уговорки!!!!) години маааааксимум! Заем 10-15 години ще коментирам, когато генното инженерство ми гарантира продължителност на живота от 180-200 години. До тогава предалгам да се придържаме към разумното. Дори най-плановата от всички планови икономики не се изхвърляше да прави планове за повече от петилетка. Така че 5 години да, ама с идеята, че ще вземем петилетката за 2 или 3 години. Какво значи да планираш 3000 лева доход при условие, че човек на 3-4 години си сменя работата, а държавата на всеки 10 години преживява по една национална катастрофа, недейте така, моля ви!

Че кой ще работи ако на всеки ипотеката е 2-3-4-5 години???? Ти още малко ще искаш и да се пенсионираш на 30г. Важното е да се изцоца всичко, което можеш да се вземе от теб, а ти самият като индивид си без значение, защото винаги социалните структури са по силни от всеки поотделно. Но да, всеки има право на безплатни илюзии и желания.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 11:30:48
avatar
Quote
CR
С доход до 2000-3000 лв. не можеш да си купиш жилище.

=======

п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

п.п.с. мантра е да си повтаряш: жилища трябва да паднат до 150 евра, щото 100 евра им е себестойността и щото аз съм провансалски сополанко и нямам кеш.

Баси ненормалниците!

Как ще теглиш 70 000 Е заем, като вноската по него за 20 години ще е 1 500лв. на месец!!! И как точно се гледат 2 деца с 1500 на семейство? Ами кола? и Там 700 лв. лизининг и приключваш!!!

Не е ли по-добре 400 лв. наем и тогава става много по-добре - Разполагаш с 2500 на месец, че и на почивка можеш да скокнеш с колицата smiling smiley

И какво излиза? ЗА ТУРИЗМА ЩЕ Е МНОГО по-ДОБРЕ имотите да ПАДНАТ с ОЩЕ 50%. ЩЕ ИМА ПАРИ ЗА ПОЧИВКА на ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ХОРА !
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 11:42:17
Quote
palamud
Баси ненормалниците!

Как ще теглиш 70 000 Е заем, като вноската по него за 20 години ще е 1 500лв. на месец!!! И как точно се гледат 2 деца с 1500 на семейство? Ами кола? и Там 700 лв. лизининг и приключваш!!!

Не е ли по-добре 400 лв. наем и тогава става много по-добре - Разполагаш с 2500 на месец, че и на почивка можеш да скокнеш с колицата smiling smiley

И какво излиза? ЗА ТУРИЗМА ЩЕ Е МНОГО по-ДОБРЕ имотите да ПАДНАТ с ОЩЕ 50%. ЩЕ ИМА ПАРИ ЗА ПОЧИВКА на ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ХОРА !

И за наемодателите ще е по добре. Посоката е правилна - по малко собственици на имоти, повече наематели, както е в развитите страни. Така и мобилността се подобрява, и бизнесът ще спечели, защото ще има в наличност необходимите кадри и специалисти.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 11:45 от PER0.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 11:59:29
Правилно, правилно, да живеят хазаите.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 12:01:51
Quote
Тинки Уинки
Ти сега взе да изпадаш в другата крайност.
Един ти говори за 30 години кредит, друг за 3.

Дайте да си говорим сериозно, иначе няма смисъл.
Става все едно куку си говори с Камито за цени smiling smiley

За мен заем от 15 години е нещо нормално.

Аз ти говоря съвсем сериозно. За да се случи успешно един проект, то той трябва да се планира. Липсата на план е сигурен индикатор за провал. Разпиши ми план за 15 години - къде ще живееш, колко деца ще имаш, в какво здравословно състояние ще си, на какво дередже ще е държавата и икономиката ...
За да си говорим сериозно е нужно да действаме като мениджъри. За 15 години може да се планира стратегически, което е под формата на "след 15 години би ми се искало да ...". Покупката на недвижимост, макар и стратегически ход е оперативно действие, което означава, че се нуждае от оперативен план.
За 4 години можеш да си кажеш, ако сега детето ми е на годинка, то след 4 години ще е на 5 и характера на разходите по него няма да се променят или пък ако сега е на 17, след 4 години ще се издържа само. Ако в момента учите за конкретна по-висока образователна степен, можете да предвидите, че до 4 години ще я завършите и ще имате по-добра работа. След 15 години ... след 15 години може да има толкова специалисти като вас, че да сте безработен.
Ипотечен заем за 15 години е един отчаян ход, на хора които не планират, човек който планира не би се хвърлил на повече от 4 години.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 12:05:58
Quote
Imotko
Правилно, правилно, да живеят хазаите.

Винаги алтернативата е била: На кого е по добре да плащам, за да живея - лихви на банката или наем. Днес едно е по изгодно, утре тенденцията се обръща, така че зависи от ситуацията. Наемите като скочат след някоя и друга година нагласите ще се променят и ще заобичат банките.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 12:15:57
Quote
greenbul

Аз ти говоря съвсем сериозно. За да се случи успешно един проект, то той трябва да се планира. Липсата на план е сигурен индикатор за провал. Разпиши ми план за 15 години - къде ще живееш, колко деца ще имаш, в какво здравословно състояние ще си, на какво дередже ще е държавата и икономиката ...
За да си говорим сериозно е нужно да действаме като мениджъри. За 15 години може да се планира стратегически, което е под формата на "след 15 години би ми се искало да ...". Покупката на недвижимост, макар и стратегически ход е оперативно действие, което означава, че се нуждае от оперативен план.
За 4 години можеш да си кажеш, ако сега детето ми е на годинка, то след 4 години ще е на 5 и характера на разходите по него няма да се променят или пък ако сега е на 17, след 4 години ще се издържа само. Ако в момента учите за конкретна по-висока образователна степен, можете да предвидите, че до 4 години ще я завършите и ще имате по-добра работа. След 15 години ... след 15 години може да има толкова специалисти като вас, че да сте безработен.
Ипотечен заем за 15 години е един отчаян ход, на хора които не планират, човек който планира не би се хвърлил на повече от 4 години.

Ти явно си твърд последовател на комунистическо-социалистически идеи, като те чета сякаш виждам учебник по икономика на социализма. Не знам дали си запознат, или дали си се явявал на изпити, но ако си спомняш всяко второ изречение там беше планомерност и пропорционалност, пропорционалност и планомерност . Видяхме какво стана от много планомерност.......толкова е планово всичко, че мамата си трака. Или ти ще планираш дали и за колко ще отдавам имотите си аз след няколко години????
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 12:28:01
Quote
PER0
Quote
Imotko
Правилно, правилно, да живеят хазаите.

Винаги алтернативата е била: На кого е по добре да плащам, за да живея - лихви на банката или наем. Днес едно е по изгодно, утре тенденцията се обръща, така че зависи от ситуацията. Наемите като скочат след някоя и друга година нагласите ще се променят и ще заобичат банките.

Не ме разбра, шегувах се. Не са толкова прости нещата, както камарата сривльовци тук ги описва. Ако бяха, цял свят щеше под наем да живее, защото никъде по развития свят не е по-изгоден кредита от наема.
Сега обаче Грийнбул с помощта на Тинки открива топлата вода и вече всички трябва да се изнесем по квартирите.
Не мога само да разбера, защо всеки, на когото не му стигат доходите и парите за жилище, трябва да пише глупости по форумите и да чака цените на имотите да се равнят по НЕГОВАТА заплата.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 12:28:18
avatar
Quote
bah
Quote
ASSETION
еми те обясни ми що по центъра живеят предсмъртно бабички
В ИМОТИ ЗА СТОТИЦИ ХИЛЯДИ ЕВРА, а реват че нямат пари за кисело мляко и лекарства?

В тази наша скапана държава, бабите се държат като удавник за сламка и стискат своите жилища - не ги упреквам, защото ние нямаме шведската социална защита на слабите и бедните. Пътя до кофите с буклук е много кратък.
Асетионе, ако не греша беше писал, че за една година си направил добри пачки, като в същото време живееш на квартира. За мен това е неразбираемо, да не кажа, че не вярвам - или пачките ти са виртуални или блъфираш за квартирата.
Виждал съм 50-годишни семейни с деца на квартира - не го пожелавам на никого.

А ти виждал ли си 70 годишни пенсионери с имот в центъра, как ровят по кофите - жалка картинка...
а децата им живеят под наем smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 12:33 от palamud.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход