Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:06:09
avatar
тинки що пишеш глупости!

Да не би на графиката линиите да съвпадат?!!!
или само запълваш форума с флууд

препоръчвам ти геометрия за четвърти клас!

освен това ако линиите съвпадат или са успоредни - значи пазара НЯМА!
и форума се закрива!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-21 17:08 от palamud.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:18:52
Ако линията на нарастване на доходите е успоредна с тази на нарастване на цените на имотите , значи двете се движат ръка за ръка и нямаме нито подценяване нито балон при имотите.

Обаче някой хора не разбират от успоредни линии и затова на тях им се прави такова мащабиране, че двете криви да тръгнат от една и съща точка (в нашия случай отметката 250) и им се обяснява, че двете криви пак като се срещнат значи се е получило равновесие.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:30:59
Направете една графика и на заплатите и Софикс 2002-2010г
Да видим колко под равновесната точка падна борсата ни?
Не твърдя че и имотите ще паднат толкова ниско но със сигурност ще са под т.нар. от Вас равновесна точка. която наистина е сегашните цени в номинал но в ЛЕВА.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:39:27
Таз графика е фалшива нещо. Пикът на цените в София беше 1170Е/м2 - което е показано. Показан е и спада до 800Е - дотук добре. Заплатите тръгват от 250 - пак добре, но после стигат само до 600, което не е добре, защото средната заплата в Софето е 800. Къде е 600, къде е 800. Натаманили сте графиката май......,я си признайте...
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:39:32
От математическа гледна точка се говори за прави, а не за линии изобщо. Аз лично не знам дефиниция за успоредни линии, когато не са прави.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:40:54
Всяка крива успоредна на партийната линия е права smiling smiley
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:41:59
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ако линията на нарастване на доходите е успоредна с тази на нарастване на цените на имотите , значи двете се движат ръка за ръка и нямаме нито подценяване нито балон при имотите.

Обаче някой хора не разбират от успоредни линии и затова на тях им се прави такова мащабиране, че двете криви да тръгнат от една и съща точка (в нашия случай отметката 250) и им се обяснява, че двете криви пак като се срещнат значи се е получило равновесие.

тинки какво ти стан бе?

Говориш като блондинка ....мащабиране...да тръгнат от една и съща точка ...като се срещнат значи се е получило равновесие ?!?!??

Опитвам се да обясня, че когато линиите се срещнат на "твоята графика" Нищо няма да се случи! Нито ще тръгнат успоредно! И е безсмислено да водя спора с блондинки !
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:46:59
[www.nsi.bg]

Може да смятат след плащане на осигуровки и данъци
Чисто на 835 заплата идват 660 лева
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 17:51:06
Графиката я извади greenbul, не аз.

Какво ще стане след като се срещнат не се знае.
Просто казвам, че като се срещнат и разминат цената оттам нататък няма да е "набалончена" спрямо доходите.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 20:04:26
Това за среща няма да го бъде никога вече. Едното е в лева по статистика, не отчита грам сива икономика или други доходи, извън заплата, които доходи обаче са доста като видове и като размер. Другото /цените/ отчита средно аритметично на не знам си кои квартали.
Знам обаче, че цените на ново тухлено жилище в добър софийски квартал няма как да паднат до 350 евро/кв.м.
Като няма да паднат на новото, няма да паднат и на старото, така че си оставате на мечти и графики.
Ако все пак паднат, аз ще си купя 10 апартамента още на 400 евро, и за вас сривльовците пак няма да има.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход