Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 19:53:59
Никога не съм имал , нямям , и не смятам да взимам ипотечен заем , така че квалификацийте са ти малко прибързани .
Изказвам само хипотеза и нямам претенцийте да съм експерт , аз само ги цитирам .
Ето какво казва колегата landstar
Quote
landstar
Инфлацията, гриинбул. Китайците поддържат юана ниско, японците също интервенират, американците печатат пари като луди, само ЕС още лае насам-натам, но като види блокиране на износа - ще подвие опашка.
Паричната маса също е причина - тия 50 млрд. лева в банките просто седят и чакат. Нови креидити никой
не иска да взема, колкото и да ги рекламират. Банките са просто лихвари и нищо повече. В един момент вече
са принудени толкова да вдигнат реалните лихви и таксите, че освен за рефинансиране за друго никой не ги
търси. Тогава ще влязат в спирала на лоши кредити - или ще свалят лихвите по депозити.
Напролет всичко това ще е факт. През зимата - който оцелее.
А един от видните ученици на Landstar проф. Бернанке преди време каза по повод инфлацията(цитирам по памет) : " Ако се наложи ще хвърляме пари от хеликоптери" .
Е, след като ФЕД е тръгнал на кръстоносен поход срещу дефлацията кои сме аз и ти да не се съгласиме с ТЯХ .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 19:54 от razbivach2.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 20:33:26
Quote
razbivach2
Никога не съм имал , нямям , и не смятам да взимам ипотечен заем , така че квалификацийте са ти малко прибързани .
Изказвам само хипотеза и нямам претенцийте да съм експерт , аз само ги цитирам .
Ето какво казва колегата landstar
Quote
landstar
Инфлацията, гриинбул. Китайците поддържат юана ниско, японците също интервенират, американците печатат пари като луди, само ЕС още лае насам-натам, но като види блокиране на износа - ще подвие опашка.
Паричната маса също е причина - тия 50 млрд. лева в банките просто седят и чакат. Нови креидити никой
не иска да взема, колкото и да ги рекламират. Банките са просто лихвари и нищо повече. В един момент вече
са принудени толкова да вдигнат реалните лихви и таксите, че освен за рефинансиране за друго никой не ги
търси. Тогава ще влязат в спирала на лоши кредити - или ще свалят лихвите по депозити.
Напролет всичко това ще е факт. През зимата - който оцелее.
А един от видните ученици на Landstar проф. Бернанке преди време каза по повод инфлацията(цитирам по памет) : " Ако се наложи ще хвърляме пари от хеликоптери" .
Е, след като ФЕД е тръгнал на кръстоносен поход срещу дефлацията кои сме аз и ти да не се съгласиме с ТЯХ .

Гледах го този филм с хвърлянето на пари от хеликоптер. За Щатите съм съгласен. Велиобритания също завъртя машината за пари. Има ли някой информация какво се случва с еврото. Моля пишете компетентно, а не в стил една жена ми каза че ...
Какво се слува с еврта? Увеличва ли се паричната маса евро и с колко? Какво е процентното съотношение на емитираните евра (ако има такива) към общата парична маса?
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 03:11:35
Собствен пресен опит : София, 2010г. Една служебна квартира 125кв.м. на Сливница и Опълченска. - 300 евро наем.Остатък от 2009г. началото. Полуобзаведена - тип посткомунистически кич, около 94та година, от както е кооперацията. С моите неща(мебели, техника и др.) бива, като за служебна.
Имам къща от известно време. Реших да я стегна и ползвам за нуждите на фирмата. Казвах си: Криза е. Промоции, майстори за "без пари"... евтини материали..... ще я направя "кукла" !
Обаче !... Понеже си е МОЕ! Кухнята от гранит, черен, истински.... и т.н..... и 5 бона до тук, без уредите.... понеже си е мое...........
Спалнята 2 бона без матрака, на промоция .... Понеже си е мое..... Вратите... по 300 лева вътрешните, нищо , че в Баумакс ги има по 100.... и тъй , поеже си е мое..... досега 20 бона, а съм на половина готов, и то къщата си беше "пушка", само малко "ретро"......
Като почна на пролет двора, ще ми излезе "през гъза".... и това е само за служебно ползване ! Ако трябва жена ми да я сложа в схемата, става.."СКЪПО" .....
Това е разликата между квартира и собственост.... Но жените не признават квартира, за тях ти си мухльо, ако не им осигуриш сигурност .
Но те жените са тъпи, все пак :-))
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 10:04:39
avatar
Гледам, че се разгарят спорове дом с кредит или квартира и лайф (защото е по-изгодно за момента). Тези родители, които залагат на квартира и лайф, обричат след 20 години децата им да са изправени пред същата дилема. Според мен е правилно човек да се жертва в името на доброто бъдеще на децата си, като заложи на покупка на жилище. Трябва да се надгражда. Почти никой не започва от нула: или има някакъв наследствен имот (или дял от него) или има някакво родителско финансово подпомагане. Важен елемент е избора на момента за действие (тези, които избраха периода 2006 – 2008 год. не сполучиха). Важно е човек да използва фамилните дадености и да стъпва здраво и смело в посока оземляване (сдобиване с имот). На тези, които залагат на квартира и лайф, ще кажа, че е много добре да имаш дом и втори имот, който отдаваш под наем – тогава се чувстваш човек на място. Не ти пука от инфлация, колко ти е заплатата или пенсията. Не ти пука дори и колко струва твоя имот, като пазарна цена – важно е, че си подплатен.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 10:06:30
Quote
alex_dilan
Собствен пресен опит : София, 2010г. Една служебна квартира 125кв.м. на Сливница и Опълченска. - 300 евро наем.Остатък от 2009г. началото. Полуобзаведена - тип посткомунистически кич, около 94та година, от както е кооперацията. С моите неща(мебели, техника и др.) бива, като за служебна.
Имам къща от известно време. Реших да я стегна и ползвам за нуждите на фирмата. Казвах си: Криза е. Промоции, майстори за "без пари"... евтини материали..... ще я направя "кукла" !
Обаче !... Понеже си е МОЕ! Кухнята от гранит, черен, истински.... и т.н..... и 5 бона до тук, без уредите.... понеже си е мое...........
Спалнята 2 бона без матрака, на промоция .... Понеже си е мое..... Вратите... по 300 лева вътрешните, нищо , че в Баумакс ги има по 100.... и тъй , поеже си е мое..... досега 20 бона, а съм на половина готов, и то къщата си беше "пушка", само малко "ретро"......
Като почна на пролет двора, ще ми излезе "през гъза".... и това е само за служебно ползване ! Ако трябва жена ми да я сложа в схемата, става.."СКЪПО" .....
Това е разликата между квартира и собственост.... Но жените не признават квартира, за тях ти си мухльо, ако не им осигуриш сигурност .
Но те жените са тъпи, все пак :-))
Ми жените като не признават квартира да си купят каквото им трябва.За толкова пари колкото ти излиза жената човек ще има позлатена квартира безплатна чистачка готвачка перачка и луксозна праститутка за всяка нощ.И съм почти сигурен че ще му остава и за бензин цигари и пиячка.Ако искаш да си намалиш разходите просто озапти жена си или я прати с нейни и на родителите и пари да купува каквото ще.Ще живееш на безплатна квартира и ще си правиш каквото си искаш ама трябва да си мъж и да тропнеш яко юмрука по масата та да стане на трески.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 10:34:23
Ива още два варианта: Да не се жениш или да изкарваш повече /нужните/ пари. Толкова е просто.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 10:41:02
Quote
Imotko
Ива още два варианта: Да не се жениш или да изкарваш повече /нужните/ пари. Толкова е просто.

+1

Дори за да имаш деца не е задължително.
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 10:50:19
avatar
Ако си егрен цял живот и си давал по 100 евро за квартира, то си финансирал хазяи с 48.000 евро.
Накрая си купуваш една селска къщурка за 5.000 лв. в някое забито село и изкарваш старините си.
Като удариш чертата за смисъла на живота ти - просто е пирфектно.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 11:04:31
avatar
малко са ви криви сметките.

Почти не познавам човек над 30, който да има пари и да живее с родителите си.

Уж купуваме имот "за децата" пък ако дай-боже да доживеем до 80 години децата ще са на поне 50 години...

к'ва стана тя? и за какво им е няшия имот след 50-то годинки, когат са пред пенсия и те?

Според мен покупката на имот с Ипотека осигурявя МИЗЕРИЯ за поколения напред! smiling smiley

Вместо да инвестираш в здравето и образованието на децата си (почивки и курсове + добри училища) и те да могат да си позволят на 30г. какво си ижилище и кола искат smiling smiley

И още повече да си ги обзавеждат и сменят по техен вкус.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
19-10-2010 - 11:05:43
Евала Bah,
Аре сега виж всички свои познати и ги разпитай кой иска да живее в татината или дядовата къща дето му я е завещал.
ДАЛИ ИМА и 10% - преди 50г повечето живееха на СЕЛО - сега кой иска да живее там и една селска къща (хубава при това) е 5000лв, Бах ти и голямото наследство
Да не говорим че всички тези имоти са строени НАНОВО - буквално.

Алтернативата дето я предлагаш негласно - да нахраниш банкерчето с по 1000лв месечно. И ако случайно не можеш да му ги даваш тези 1000лв в продължение на 30 ГОДИНИ губиш всичко. Ти за 30 ГОДИНИ - няма да се разболееш, няма да имаш трудности, да те уволнят от работа (закрият фирмата) и т.н. КАК ЩЕ СИ ГО ГАРАНТИРАШ ТОВА?
Ето една "ПРИВНЕСЕНА" криза и 20% от българите го закъсаха с ИПОТЕКИТЕ ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход