Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и пак за себестойността

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 11:14:12
Quote
Imotko
Quote
ASSETION
Quote
Imotko
Батко, то е ясно сривлетата какво търсите всичките, ама няма, няма и да има.
Какво става, някой няма ли да ми даде парцелче?


имотко - били казал твоята фирма колко сделки има за 2010 година за продажби на имоти ?

Че много някакви такива оборотни изказвания правиш... а ми се струва че преиграваш и толкова се увличаш че сам започваш да си вярваш ?
Колко сделки имаш колко доход са ти донесли ?

Моята фирма няма нито една сделка, защото нямам фирма. Забавно ми е, като ме смятат за брокер, а ги защитавам, защото пишете по техен адрес доста глупости.
Тук е форум, няма да се хвалим.
Иначе доста от фирмите са зле, нормално е. Не защото са глупави, непрофесионалисти или нещо друго такова. Пазарът е малък и няма за всички. В София сега има по около 150 продажби на ден, писал съм сто пъти. На едни им е малко, на други много. Данните са от Агенцията по вписванията и са факти. Търсене на жилища има доста голямо, цени няма, а защо не свалят, не знам, казва ли ти някой.

Това не е критерии.Колко от тези сделки са прехвърляния между роднини дарения магазини офиси?
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 13:46:38
Казах - продажби. Другите вписвания съм ги извадил, тая цифра не включва ипотеки, дарения, искови молби, възбрани и каквито и да било други такива. Само продажби - истински. Може да не ви харесва, но е факт. Тъй като не можете /сривльовците/ да разберете значението на тази цифра, да ви кажа, че това значи доста малко сделки и малко пари, защото с едни и същи пари, вкарани в системата, се извършват по повече от една сделка. Като даде банка Х 60000 евро кредит, после продавачът си купува вече с кеш и пазарът продължава да работи лека-полека.
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 15:35:40
avatar
КОЙ НЕ Е БРОКЕР БРЕ ТИ ЛИ ?
ЩО СЕ ПРАВИШ НА ИНТЕРЕСЕН
ДА ТИ ЗВЪННА ЛИ НА ТЕЛЕФОНИТЕ В ОФИСА ? smiling smiley
ДАЖЕ И ФИРМА СИ ИМАШ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ
е може ече да не си... то в тоя глад... може и таксиметров шофьор да си станал.. с оная старата.. пардон новата бричка дето купи smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Анонимен потребител
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 22:34:10
За Монтана знам за 50% обезщетение.
Анонимен потребител
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 22:38:36
Quote
Svetlio
Една трета от тях (обезщетението аджеба) или тъпо казано - земята превърната в апартаменти е 120Е грубо (тоест пак грубо цената на земята).

Така де, ама тези 120Е зависят от разхода на инвеститора както си го написал, а не от това дали имота се намира в центъра на София или центъра или с Обеля.
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 22:39:04
Ама ти сериозно ли?!?! *xxx*
Анонимен потребител
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 22:45:44
Ами и аз така реагирах като ми го казаха ама - 50%. Това през 2007, не сега.
Re: и пак за себестойността
30-09-2010 - 22:46:33
Сериозно бе, и си вярват.
Re: и пак за себестойността
04-10-2010 - 16:45:04
Нов съм в този форум но прочетох доста интересни мнения и реших да се включа...

Та по темата ".....за себестойността"

не съм (или поне не още) брокер, строителен предприемач, анализатор или друго свързано с НИ, може би само потенциален у-к на пазара.
Това, което ми направи впечатление е че говорите за себесттойностТА, като нещо фиксирано или общо. Не съм и счетоводител, но себестойност има конкретно завършено изделие което купуваме (стойността на придобиване с включени всички разходи, направени в процеса на придобиване), или стойността на готово завършено изделие, която включва всички разходи направени в хода в целия процес на производство на това конкретно изделие, а тя зависи в много голяма степен от този който го произвежда и къде, кога, по какъв начин, с какви технологии и в какъв обем.
Мисълта ми е, че цените (земя/обезщетение, вар, киречsmiling smiley тухли, керемиди, труд, разрешителни, сертификати, рушвети и т.н.) имат значение, но себестойността е на конкретен НИ. Каква е тя зависи от цените на всеки един компонент купен / платен за този конкретен имот. Някой обезщетява собственика на земята 20 друг 40%, някой купува бетона за x лева, другия x+150, днес се плаща надница 100 лева, след 3 месеца ще плаща 120 или 80. Един работи със собствени пари, друг плаща 15% лихва на банка или кредитор. Много неща има да се плащат в продължение на много време и всеки инвеститор ги плаща по различен начин и на различна цена (защото и другите ни пазари са толкова калпави като този).
Цените на всеки компонент са различни за различните предприемачи и
себестойността за един и същи строеж / НИ, на едно и също място, с една и същи параметри - еднакви, като краен резултат могат да се различават в пъти. И тя, себестойността не е резултат от цените, а основните компоненти са:
1. ) инвеститора и неговите възможности или по-точно от Играча и неговите възможности, щото чисти инвеститори има на нормални пазари, а нашия комай не е такъв и играчите са повече.
2. ) пазара в продължение на целия период на строителство на конкретния НИ, като общо състояние на икономиката, държавни политики, законни и скрити правила за работа в сектора на строителството и т.н. но най-вече:
докато има хора, които дават по 1000 EUR/m2 и 70-80000 за 45-60 чиста жилищна площ на шпакловка и замазка, без да имат и 15% от парите спестени и разчитат на 80-85% заем, ще има такива които ще искат 1500, търсейки 1300 и продавайки на 1200 (на някой от тях себестойността конкретния имот ще е 800, на други 300). Докато има такива купувачи себестойността расте - цени на материали, труд, разрешителни, рушвети, обезщетения... всичко и реално за тези за които е била 300 става 350 за тези за които е била 800 става 1000.

Но един ден народната поговорка "парен каша духа" почва да играе своята роля на "пазара" и много вече не щат да дават по 1000 EUR/m2, не щат да дават 10-15% лихви, не щат на шпакловка и замазка, не щат....... но пък от друга страна зидаря не ще да работи на 50 лева надница, като е вземал 150, собственика на земята не ще 15, като е вземал 30% обезщетение, администратора не ще да сваля тарифата за разрешения, права и т.н., производителите на материали не щат да свалят цени ............трябва време за да стигнат и те до кашата за да се коригира себестойността. Като му дойде времето може и да стане.

После нещата ще се повтарят и потретват, докато пазара стане по-нормален, Играчите станат повече инвеститори отколкото играчи, а купувачите по разумни. Чак след няколко цикъла и десетки (само, надявам се) години може би ще може да се говори за средна прогнозна или очаквана себестойност в конкретни области, градове, квартали. Но себестойностТА пак ще се отнася за конкретен продукт след завършване и теглене на чертата на всички разходи, направени конкретно за него.

ГолЕма лекция дръпнах, а smiling smiley, ууффф ама съм досаден.

kasak
==============================
Да ставам ли брокер на НИ или не!??
[monitori.start.bg]
[projektori.start.bg]
[blog.kasakov.com]
Re: и пак за себестойността
04-10-2010 - 18:59:56
Quote
kasak
....Това, което ми направи впечатление е че говорите за себесттойностТА, като нещо фиксирано или общо....

Под "себесттойностТА" се разбира средна себестойност. А това, че себестойността на редово жилище, в среден по хубост квартал, без изгъзици като италиански теракот, асансьор за автомобили и викториански витражи може да варира в пъти, е доста невероятно твърдение.
И ако в крайна сметка в Банско и Велико Търново могат да извадят на пазара ново строителство по 300Е, ме навежда на мисълта, че по-вероятно в София са се пооляли с надценката, отколкото себестойността да е 3 пъти по голяма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход