Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

и пак за себестойността

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
и пак за себестойността
27-09-2010 - 09:59:04
През уикенда бях в Банско и леко се учудих на една реклама на Адрес - 360 е/м2.
После поразгледах и останалите АНи и цените бяха 400-450 е/м2 за обзаведени апартаменти.
Покрай Благоевград пък имаше оферти за 450 е/м2 жилища в града.

Та, отварям тази тема не заради спада на цените в курортите или това, че само боклуците(тези по 360 бяха направо тавани) се продават на такива цени, нито пък за да се обясняваме какво е всъщност обзавеждането, а за да поразсъждаваме за себестойността.

Ако приемем, че дори без почелаба се продава на 360, то като му се сложи едно обезщетение от 1/3, колкото вървеше в Банско, идва себестойност на строителство - 200-250 е/м2.
На този в Благоевград предполагам и печалба е калкулирана.

Та сега въпроса е - защо в Банско и Благоевград може да излиза сметката за 450 е/м2, а в София не може?
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 12:13:39
Толкова ли е трудно да се разбере, не се прави на улав. Кой ти е казал, че излиза сметката. Глупакът, дето ги продава тия неща, излиза от "инвестицията".
Първо, в Банско може и под себестойност, защото тия боклуци нямат перспектива, в София засега няма под себестойност, няма и да има.
Второ, на 360 са останалите, може първите продадени да са били на 1000. Печалбата от дадения проект или строеж си я има, естествено не като в мечтите на инвеститора, но си я има.
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 17:00:51
Това значи че няма търсене на "себестойност" - така наречената от ВАС. За мен е по важна цената = продажна цена и себестойност нямат нищо общо.. та като вземат да излизат от инвестициите си в София ще видим цени от 360 евра - е не топ локейшън засега.
то вече има обяви за студ град от 399
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 19:51:17
В Търново има около 300Е - не е топ-център, но прилично, стара тухла. Училища, комуникации, паркове, история - каквото искаш. Само дето хората намаляха.
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 21:03:59
Без катаклизъм цени под себестойност има много да чакате.

Просто да ви държа осведомени - в моят квартал новите и празни (до миналата година) блокчета (20на на брой), които внимателно наблюдавам, вече са почти пълни (напълно съм сериозен). Остана само един който се подмотва, но там явно има проблеми с разрешителните (а и е вероятно, защото знам детайли за собственика). Та, според мен наистина има много да чакате цени под себестойност. Ще има да чакате и цени без печалба. Виждам, продължават да строят (нови обекти). Да, с много по-ниски темпове, но определено не е зарезан този бизнес. Мислите ли, че тези хора ще си губят времето (едно 2 години) за да ви продават без печалба?!
Мисля си, че сривската ви мисия е вече минало "господа" :ami:
Анонимен потребител
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 21:15:15
Идеята не е да обсъждаме цени на имоти, а себестойност на строителство.
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 21:19:43
avatar
Quote
Тинки Уинки
Идеята не е да обсъждаме цени на имоти, а себестойност на строителство.

На кое строителство.
В Чепърлянци, в Стрелбище, В Горен Лозенец или в Обзор в лозята.
Тухлата и бетона са една цена.
А къде са сложени, прави цената.
Та коя себестойност търсим.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 21:19:44
Едното винаги е свързано с другото. Знаеме вече как ще протече темата за това побързах да изпреваря smiling smiley
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 21:25:33
Не само цената на земята, инфраструфтурата, локацията.. Ами цената на труда, разрешителни, документи, транспорт.. дори печалбата естествено. Ако в сусорлево всеки паднал от дърво може да строи където е погледнал, то в НАСЕЛЕНИТЕ места е значително по-трудно. Та, не може да се сравнява себестройността като еднаква за различните локации - невъзможно е. Глупаво е разсъждението "как може "там" да излиза 300, а пък "по-натам" да е 500"
Re: и пак за себестойността
27-09-2010 - 21:26:09
Е, това е просто поредната тема, пусната с надеждата да се чуе нещо ново и обнадеждаващо за чакащите имоти за без пари.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход