Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 23:42:01
Дааа, братушката е оставил доста болезнени заключения. Че управленски опит куца спор няма, но и това ще си дойде на мястото. Инак и това не се оправя с чешене на езици, но с много труд в домашното възпитание и добър ЛИЧЕН пример винаги и навсякъде. Хайде доста с форумен морализъм и героизъм*stop* Като гледам каруцарския речник на Тротко и останалата плеяда емигранти не мисля че сте добър пример за подражание на подрастващите в България:]

Ха, чухте ли за онези синковци от Абу Даби дето искали да строят писта, че и луксозни къщи, търговски център и какво ли не? Ама и за селското стопанство и ТКЗС -тата казаха че ще възстановят*ok* Ама на братушката не му харесвало, мръсно било. Еее холан, знаем ги ние тези първенюта и ние си ги иаме ама нейсе нали са братушки*beer*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 02:39:11
avatar




А ако желаете да инвестирате в имоти ,ето един надежден посредник : [www.ivanovandco.eu] *ok*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 07:14:32
Quote
budala
*drunk**drink1*Колеги,че кой твърди че чалгата е само музика? Чалга е и писането на български на латиница, прическите и дрехите на момичетата на 15-20 години, чалга е езика на Екатерина Михайлова, Анастасия Мозер, Ахмет Доган... Чалга са ръждивите БМВ-та и мерцедеси на собствениците на квартални кръчми, които винаги са паркирани пред входа им, така че клиентите не могат и да влязат. Чалга е езикът на тия, които твърдят че са днешната култура. Чалга е не само МТV, чалга е всичкото американско с извинение кино, което тече отвсякъде като от запушен нуждник. Дива чалга е българската външна политика. А писъците на изнасилени педали и воя на недоклатените силиконови чучела е само най-видимото и проявление , което някой ,кой знае защо , обявява за музика. Момчета, тия четири четвърти може да го бълва сам всеки синтезатор с мозък от калкулатор, няма нужда и от компютър. Музиката е друго нещо.
. *beer*winking smiley

Бих добавил и чалга почитателите, които по един натрапчив начин се опитват да предадат и на хора, не попадащи в тази общност, частица от тяхната култура (в кооперацията, в която живея това става чрез надутите до крайна степен колонким съпроводени от ритмично биене на тъпан в малките часове). За много хора това може да повлияе (негативно) и при избор на НИ (вярно, може да има хора, за които дъненето на тъпан ежеседмично и евентуални разправии с полицията по този повод през нощта е приятно преживяване).*yes*

Според мен има тенденция, чалга феновете да предпочитат да живеят основно в панелни кооперации в крайни квартали (не винаги), като понякога се отглеждат и домашни животни (познат ми разказа за случай на гледане на свиня в панелка в София - дали е истина - не ми се мисли...).*sos*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 10:38:02
Едно линкче за това че не трябваше изобщо да влизаме ЕС. Гледайте след 4.30 сек кадето найджъл го казва. Ние не сме европейци*yes*


Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 15:26:30
Др.Иванов,

"Чалга" не е и никога не е било музикален инструмент.
Проверете си знанията
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 15:39:24
avatar
Quote
Erta
Др.Иванов,

"Чалга" не е и никога не е било музикален инструмент.
Проверете си знанията

И хапчетата редовно. Иначе чалги ще ви свират дълго време у тиквити не увряли.

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 17:12:13
Ето, какво пише в Wikipedia:

Quote
wiki
През 90-те години на 20 век поп-фолка е с по-скандални текстове, а около края на 90-те започват да се появяват нови имена, които залагат на поп звучене като Камелия и Кати. Около 2001-2002 г. поп-фолка преживява "криза", заради популярността на рап музиката у нас по онова време, еволюира, придобива по-съвременно звучене и променя името си на "поп-фолк". Появяват се много певици с поп елементи в песните си като Анелия и Гергана. Този период свършва около 2005 година, когато песните започват да се доближават до чалгата на 90-те по звучене и най-вече по ритъма. Текстовете също се доближават до чалгата на 90-те (отново са на мода плодовете и зеленчуците в песните, сравнете "Ах, банана" и "Мирис малини, резенчета дини..."winking smiley. Друго доказателство за промяната е репертоара на певици, изгрели през междинния период (2001-2004) като Анелия и Гергана. От 2002 до 2005 година Анелия изпълнява песни като "Чужди устни", "Погледни ме в очите", "Само мене нямаш" и др., обаче в последните години залага на популярната ретро-чалга вълна в поп-фолка - пример за това е "Поръчай пак".

От прочетеното мога да заключа, че поп-фолкът свършва да еволюира в началото на имотния балон *angel* Е това обяснява всичко :}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 17:22:59
Аз не съм специалист по чалгата, не било чалга, а чалгия. Разрешавам! Мисълта ми беше, че чалгаджиите са на светлинни години напред в радвитието си сравнени с българската полуинтелигенция.

Винаги съм казвал, че трябва да се прави разлика между Русия като държава, полезна за нас, и сволачта, която я населява. Руският турист няма право на каквито и да е оплаквания, както и западния. Може да се обаждат при положение, че плащат както трябва, а не да плятят 3-8 пъти по-малко и да искат същите услуги като еди къде си. Тези опити трябва да се режат от корен. Като е по-хубаво в Египет отиваш там, 2-3 човека от групата ги очушкват ислямисти, 4.5 отиват в затвора, защото има ред, а останалите се връщат без петак и с глътнати от страх езици и започват да пишат само хубави неща, щастливи, че са оцелели. Или отиваш в Турция, където срещу платените пари спиш на улицата и се кръстиш, че поне не са те заключили в хотела, докато тур операторите не платят или по друга причина. В последствие пак си доволен, че поне дупето е здраво.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 17:45:01
Др. Иванов, извинявам се, че се намесвам, но определено ми приличате на специалист по чалгата *drink1*, макар и да твърдите обратното.

Колкото до братушката, той казва:

Quote
братушката
За две седмици похарчихме 136 000 рубли (6800 лева).

6800 лева са 3-8 пъти по малко от 20400-54400 лева. Нима трябва да похарча 54 хил. за да имам право да се оплача от кочините по черноморието?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
09-09-2010 - 18:22:21
Луст, ти колкото и да изхарчиш нямаш право да се оплакваш, защото дори не знаеш какво е обслужване, както и почти всички тук. Не че сте виновни, нямало е къде да видите.
При руснаците проблемът е друг - те са имали аристокрация, за разлика от нас, и се опитват да й подражават, но аристократите са се напивали в най-скъпите ресторанти, с най-скъпото шампанско и не са се сърдели, че където шампанското е 10 пъти по-евтино, не им се сервира както трябва. Ако чунчото отиде някъде и си поръче черен хайвер за 4000 Е порцията е обяснимо, че ще я сервират много по-добре отколкото тук, където струва 200 лв., че и по-малко. Германецът пътува и е наясно с това, руснакът не е.
Естествено трябва да се обърне внимание и на факта, че "руснакът" най-вероятно е българин или тур оператор, който пътува за Турция, както е и ясно, че от 100 мнения от окито 60 хубави, 30 неутрални и 10 лоши е подбрано най-лошото. Иначе нямаше да познаем, че журналиста е българин. Така или иначе по никакъв начин не трябва да се стимулира идването в комплекса на българи, руснаци, македонци и сърби.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.